Uniwersytety w Londynie | Studiowanie za Granicą

Poznaj londyńskie uniwersytety

Smart Prospects - Bezpłatne wsparcie w aplikacji na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii

Warning: Undefined variable $isUndergraduateApplicant in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/themes/smartprospects/template-parts/uczelnie-w-londynie.php on line 34

Uwaga! Pomagamy dostać się na wszystkie uczelnie w UK.

Smart Prospects, w przeciwieństwie do innych organizacji edukacyjnych, zamiast reprezentować interes uczelni partnerskich, reprezentuje interes aplikantów i studentów. Nasze wsparcie jest w pełni bezpłatne i przysługuje wszystkim na wszystkie brytyjskie uniwersytety bez żadnych wyjątków.

Nasza strona nieustannie się rozwija i dążymy do stworzenia pełnej bazy profili wszystkich brytyjskich uniwersytetów. Jeżeli jednak interesuje Cię uczelnia, której nie możesz znaleźć poniżej, nadal możesz skorzystać z naszego pełnego wsparcia w aplikacji.

Szczegóły dot. wsparcia udzielanego przez Smart Prospects, można znaleźć tutaj.

Uniwersytety w Londynie i okolicy

Anglia jest jedną z wizytówek akademickich Wielkiej Brytanii, a Londyn jest jej tętniącym życiem sercem. Stolica jest domem dla ponad 100,000 międzynarodowych studentów o ponad 200 różnych narodowościach – to więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie. Londyn nie jest odpowiedni dla wszystkich. Większość przyszłych studentów odrzuca go jako opcję miejsca do studiowania, odstraszeni kosztami czy statystykami, które mówią, że stolica jest niebezpieczna. Inni natomiast skaczą na głęboką wodę i wybierają się tam bez odpowiedniego przygotowania. Jedyne co można powiedzieć na pewno to fakt, że życie akademickie w Londynie jest inne niż gdziekolwiek indziej w kraju. Miasto kusi wysokimi pozycjami uczelni w rankingach – aż 4 uniwersytety zlokalizowane w stolicy znajdują się w światowym rankingu top 40. W ofercie ponad 45 uniwersytetów znajdziesz 30,000 kursów od rachunków, architektury, medycyny, studiów biologiczno-chemicznych, polityki po zoologię. Ta rozbudowana lista sprawia, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Kolejnym atutem londyńskich uniwersytetów są dochody z prowadzonych badań, których przychód wynosi ponad 500 milionów funtów. Te liczby ściągają do stolicy nie tylko najwybitniejszych studentów, ale wybitnych naukowców z całego świata. Obecni i byli studenci oraz pracownicy uniwersytetów byli zaangażowani w odkrycia, które zatrzęsły naszym współczesnym światem tj. odkrycie kodu DNA, odcisków palców czy penicyliny.

Doskonałe kształcenie potwierdza też ponad 70 Nagród Nobla, które otrzymali londyńscy studenci i pracownicy uczelni. Status Londynu jako jednego z najważniejszych miast świata oznacza również szerokie grono pracodawców wliczając w to banki takie jak HSBC, przedsiębiorstwa mediowe jak BSkyB, wydawnictwa takie jak Penguin i każdy rodzaj działalności pomiędzy. Dzięki współpracy z uniwersytetami, wielu z tych przedsiębiorców zapewnia możliwości staży, szkoleń i praktyk zawodowych, co automatycznie sprawia, że nasze CV staje się bogatsze i łatwiej będzie nam starać się o pracę. Z drugiej strony, korzyścią studiowania w Londynie jest tętniące życiem miasto. Szeroka oferta miejsc, w których możemy się zabawić: ponad 100 kin, gdzie można obejrzeć najnowsze filmy, ponad 100 parków, gdzie możemy cieszyć się brytyjskim słońcem, ponad 350 sal koncertowych, w których można odkrywać najnowsze zespoły, ponad 5,000 restauracji, gdzie spróbujesz potraw z całego świata i ponad 7,000 barów i pubów, aby po prostu wyjść ze znajomymi i dobrze się bawić. Ostateczną korzyścią dla studentów, która często nie jest brana pod uwagę zanim nie przyjadą oni do stolicy, jest moc Londynu w łączeniu ludzi. I nawet pomimo tak zglobalizowanego miasta jest w nim miejsce na pewien substytut, który zbliża ludzi i sprawia, że nasze kontakty rozrastają się do międzynarodowych.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐