Kingston University London

Kingston University London

Kingston-upon-Thames, Anglia

O uczelni

Kingston University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w Kingston-upon-Thames, na południowy-zachód od centrum Londynu. Została założona w 1899 roku jako Kingston Technical Institute, a dziś, po 120 latach, studiuje tu niemal 20 tysięcy osób z całego świata. Kingston University składa się z pięciu różnych wydziałów, a sama uczelnia słynie przede wszystkim ze swoich kierunków artystycznych i biznesowych.

Kingston stawia na rozwój kariery swoich studentów, angażując ich m.in. w otwieranie własnych biznesów, czego dowodem jest fatk, że w przeciągu ostatnich lat, to właśnieabsolwenci Kingston University otworzyli najwięcej przedsiębiorstw. Warto dodać, że uczelnia oferuje bardzo nowoczesny kampus, który sprawia, że nauka w jego murach jest czystą przyjemnością.
Kingston jest też tańszą alternatywą dla studiów w centrum stolicy, jednocześnie będąc od niej oddalonym kilkadziesiąt minut drogi komunikacją miejską.

POLSKA MATURA
Typowe warunki dostania się to średnia z matury na min. 75% oraz egzamin językowy typu IELTS.

IB
112-128 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia przyznaje około 400 stypendiów w wysokości £2000 każde dla studentów z UK oraz EU, a wszystkie warunki oraz szczegóły stypendium znajdują się tutaj: https://www.kingston.ac.uk/undergraduate/fees-and-funding/bursaries/.

Kingston University pomaga w znalezieniu pracy part-time, napisaniu CV czy też w rozwijaniu swoich umiejętności potrzebnych w przyszłej karierze poprzez Careers and Employability Centre. Szczegóły tutaj: https://www.kingston.ac.uk/careers/students/.

Ceny akademików znajdujących się w okolicy uczelni wahają się pomiędzy £120 a £300 tygodniowo. W ofercie znajdują się mieszkania dzielone na kilka osób lub prywatne kawalerki. Szczegóły tutaj: https://www.kingstonisc.com/about-us/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet posiada 5 kampusów, osobne dla każdego departamentu w bliskiej odległości od siebie nawzajem w urokliwym Kingston-upon-Thames. Miasteczko należy do aglomeracji tzw. Greater London i położone jest około godziny drogi metrem do centrum stolicy Anglii. Londyn sam w sobie znany jest jako miasto, które nigdy nie śpi – pełne wszelakich atrakcji turystycznych, restauracji oferujących kuchnie z całego świata, klubów, pubów czy parków.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐