Kingston University London

Kingston University London

Kingston-upon-Thames, Anglia

O uczelni

Kingston University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w Kingston-upon-Thames, na południowy-zachód od centrum Londynu. Została założona w 1899 roku jako Kingston Technical Institute, a dziś, po 120 latach, studiuje tu niemal 20 tysięcy osób z całego świata. Kingston University składa się z pięciu różnych wydziałów, a sama uczelnia słynie przede wszystkim ze swoich kierunków artystycznych i biznesowych.

Kingston stawia na rozwój kariery swoich studentów, angażując ich m.in. w otwieranie własnych biznesów, czego dowodem jest fatk, że w przeciągu ostatnich lat, to właśnieabsolwenci Kingston University otworzyli najwięcej przedsiębiorstw. Warto dodać, że uczelnia oferuje bardzo nowoczesny kampus, który sprawia, że nauka w jego murach jest czystą przyjemnością.
Kingston jest też tańszą alternatywą dla studiów w centrum stolicy, jednocześnie będąc od niej oddalonym kilkadziesiąt minut drogi komunikacją miejską.

POLSKA MATURA
Typowe warunki dostania się to średnia z matury na min. 75% oraz egzamin językowy typu IELTS.

IB
112-128 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia przyznaje około 400 stypendiów w wysokości £2000 każde dla studentów z UK oraz EU, a wszystkie warunki oraz szczegóły stypendium znajdują się tutaj: https://www.kingston.ac.uk/undergraduate/fees-and-funding/bursaries/.

Kingston University pomaga w znalezieniu pracy part-time, napisaniu CV czy też w rozwijaniu swoich umiejętności potrzebnych w przyszłej karierze poprzez Careers and Employability Centre. Szczegóły tutaj: https://www.kingston.ac.uk/careers/students/.

Ceny akademików znajdujących się w okolicy uczelni wahają się pomiędzy £120 a £300 tygodniowo. W ofercie znajdują się mieszkania dzielone na kilka osób lub prywatne kawalerki. Szczegóły tutaj: https://www.kingstonisc.com/about-us/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet posiada 5 kampusów, osobne dla każdego departamentu w bliskiej odległości od siebie nawzajem w urokliwym Kingston-upon-Thames. Miasteczko należy do aglomeracji tzw. Greater London i położone jest około godziny drogi metrem do centrum stolicy Anglii. Londyn sam w sobie znany jest jako miasto, które nigdy nie śpi – pełne wszelakich atrakcji turystycznych, restauracji oferujących kuchnie z całego świata, klubów, pubów czy parków.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐