Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Jak zdobyć referencję na studia w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn.

Podczas aplikacji na studia w UK, poza listem motywacyjnym napisanym przez aplikanta, wymagany jest także list referencyjny od nauczyciela ze szkoły średniej (czy jakiejkolwiek ostatniej szkoły, do której się uczęszczało) lub od pracodawcy. Dokument ten musi zawierać odpowiednie informacje dot. relacji referenta z aplikantem, okoliczności w jakich się poznali; umiejętności, predyspozycji i cech aplikanta, które zdołał wykazać podczas współpracy z referentem (np. na wspólnych lekcjach czy w pracy) i wiele innych.

Z doświadczenia wiemy, że ogromna część osób piszących referencje, robi to po raz pierwszy. Dlatego specjalnie na taką okazję przygotowaliśmy dla Ciebie jak i Twojego referenta interaktywny szablon samo zapisujący się w chmurze, dzięki któremu posiądziesz odpowiednią wiedzę odnośnie tego jak przygotować swojego referenta do późniejszego napisania referencji. Ponadto, w tym szablonie nauczyciel/pracodawca będzie miał pod ręką wszystkie niezbędne wskazówki i rady, które maksymalnie ułatwią mu pisanie listu.

Warto również dodać, że w razie jakichkolwiek problemów czy gdy referencja jest już gotowa, służymy pomocą i sprawdzamy pracę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Zgłoś się po interaktywny szablon

Otrzymaj bezpłatny szablon, który krok po kroku przeprowadzi Ciebie i Twojego referenta przez proces tworzenia referencji.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐