London South Bank University

London South Bank University

Londyn, Anglia

O uczelni

London South Bank University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w samym centrum stolicy Anglii. Została założona w 1892 roku jako Borough Polytechnic Institute, jednak dzisiaj jest jednym z największych pełnoprawnych uniwersytetów w Londynie. 18 tysięcy studentów studiuje tu ponad 400 kierunków w czterech wydziałach: sztuki i nauk humanistycznych; biznesu; inżynierii oraz zdrowia i medycyny.

LSBU posiada dwa kampusy – główny w dzielnicy Elephant and Castle w centrum miasta oraz w Havering – we wschodniej części miasta, gdzie odbywają się zajęcia dla studentów kierunków medycznych i zdrowotnych.

LSBU to świetna uczelnia dla każdego, kto myśli w przyszłości o rozwoju swojego własnego biznesu. Uczelnia stawia na rozwój przedsiębiorczości swoich studentów, co potwierdza fakt, że nie tylko pomagała i wspierała 1450 start-upów, ale i jest siedzibą 72 małych przedsiębiorstw. Uniwersytet znajduje się również w centrum Londynu – idealnym miejscu do nauki biznesu i odkrywania jak działają wielkie przedsiębiorstwa oraz oferuje nowoczesny kampus i osprzętowanie dostępne dla każdego studenta.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć to średnia z całej matury na min. 60% z min. 2 przedmiotami rozszerzonymi na min. 55%. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
24 pkt.

Pracę można w łatwy sposób znaleźć za pomocą LSBU Job Shop – biura, które pomaga w przygotowaniu CV nie tylko do pracy part-time, ale również do płatnych staży czy wolontariatów. Szczegóły tutaj: https://www.lsbu.ac.uk/student-life/student-services/student-employability.

Uczelnia oferuje 1400 pokoi w akademikach w okolicy swojego kampusu, a ich ceny zaczynają się od 180 funtów za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.lsbu.ac.uk/student-life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Uczelnia posiada limitowaną liczbę stypendiów dla osób pochodzących z rodzin o niskich przychodach. Szczegóły tutaj: https://www.lsbu.ac.uk/study/undergraduate/fees-and-funding/scholarships/access-bursary.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Elephant and Castle to jedna z słynniejszych dzielnic Londynu, położona w centrum miasta między większymi drogami ruchu. Dzielnica ta słynie przede wszystkim ze swojej historii jako ważny punkt transportowy oraz rynku handlowego wybudowanego w latach 60. wówczas jako nowoczesny budynek. Dzisiaj Elephant and Castle to dom dla ponad 200 tysięcy osób pochodzących z Ameryki Łacińskiej. Ich wpływ na miasto można dostrzec gołym okiem przechodząc przez tę dzielnicę. Ponadto, z tej latynoskiej dzielnicy metrem można dojechać do ścisłego centrum stolicy w mniej niż 10 minut.

Uczelnia posiada również drugi kampus – w Havering, położonym we wschodniej części Londynu, około godziny drogi metrem od centrum stolicy Anglii.
Ten kampus jest drugim domem dla studentów kierunków medycznych i zdrowotnych. To tutaj znajdują się wszystkie specjalistyczne laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐