London South Bank University

Londyn, Anglia

O uczelni

London South Bank University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w samym centrum stolicy Anglii. Została założona w 1892 roku jako Borough Polytechnic Institute, jednak dzisiaj jest jednym z największych pełnoprawnych uniwersytetów w Londynie. 18 tysięcy studentów studiuje tu ponad 400 kierunków w czterech wydziałach: sztuki i nauk humanistycznych; biznesu; inżynierii oraz zdrowia i medycyny.

LSBU posiada dwa kampusy – główny w dzielnicy Elephant and Castle w centrum miasta oraz w Havering – we wschodniej części miasta, gdzie odbywają się zajęcia dla studentów kierunków medycznych i zdrowotnych.

LSBU to świetna uczelnia dla każdego, kto myśli w przyszłości o rozwoju swojego własnego biznesu. Uczelnia stawia na rozwój przedsiębiorczości swoich studentów, co potwierdza fakt, że nie tylko pomagała i wspierała 1450 start-upów, ale i jest siedzibą 72 małych przedsiębiorstw. Uniwersytet znajduje się również w centrum Londynu – idealnym miejscu do nauki biznesu i odkrywania jak działają wielkie przedsiębiorstwa oraz oferuje nowoczesny kampus i osprzętowanie dostępne dla każdego studenta.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć to średnia z całej matury na min. 60% z min. 2 przedmiotami rozszerzonymi na min. 55%. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
24 pkt.

Pracę można w łatwy sposób znaleźć za pomocą LSBU Job Shop – biura, które pomaga w przygotowaniu CV nie tylko do pracy part-time, ale również do płatnych staży czy wolontariatów. Szczegóły tutaj: https://www.lsbu.ac.uk/student-life/student-services/student-employability.

Uczelnia oferuje 1400 pokoi w akademikach w okolicy swojego kampusu, a ich ceny zaczynają się od 180 funtów za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.lsbu.ac.uk/student-life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Uczelnia posiada limitowaną liczbę stypendiów dla osób pochodzących z rodzin o niskich przychodach. Szczegóły tutaj: https://www.lsbu.ac.uk/study/undergraduate/fees-and-funding/scholarships/access-bursary.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Elephant and Castle to jedna z słynniejszych dzielnic Londynu, położona w centrum miasta między większymi drogami ruchu. Dzielnica ta słynie przede wszystkim ze swojej historii jako ważny punkt transportowy oraz rynku handlowego wybudowanego w latach 60. wówczas jako nowoczesny budynek. Dzisiaj Elephant and Castle to dom dla ponad 200 tysięcy osób pochodzących z Ameryki Łacińskiej. Ich wpływ na miasto można dostrzec gołym okiem przechodząc przez tę dzielnicę. Ponadto, z tej latynoskiej dzielnicy metrem można dojechać do ścisłego centrum stolicy w mniej niż 10 minut.

Uczelnia posiada również drugi kampus – w Havering, położonym we wschodniej części Londynu, około godziny drogi metrem od centrum stolicy Anglii.
Ten kampus jest drugim domem dla studentów kierunków medycznych i zdrowotnych. To tutaj znajdują się wszystkie specjalistyczne laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

10 rzeczy, które ułatwią Ci przeprowadzkę na studia do Wielkiej Brytanii

Stresujesz się wyjazdem na studia? Czujesz się kompletnie nieprzygotowany do zmiany miejsca i otocze
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
UWAGA: Ostatnia szansa na finansowanie studiów w UK to nabór na styczeń 2021 Dowiedz się więcej

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐