University of Surrey - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Surrey

Guildford, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Surrey zlokalizowany jest w uroczej miejscowości Guildford pod Londynem. Kampus The Stage Hill przyjmuje co roku ponad 15 tysięcy studentów nie tylko z Wielkiej Brytanii ale i całego świata. Ponadto, uczelnia jest członkiem prestiżowego Russell Group, organizacji, którą reprezentują 24 wiodące brytyjskie uniwersytety.

97% byłych studentów tej placówki znajduje zatrudnienie do 6 miesięcy po uzyskaniu dyplomu. Co więcej, Surrey zlokalizowany jest w uroczym, małym mieście, które jest idealnym miejscem dla studentów i które znajduje się tylko 40 min komunikacją miejską od Londynu.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 75% z każdej podstawy oraz 70% lub 75. centyl (w zależności od kierunku) z każdego z 3 rozszerzeń. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
32-34 pkt. (w zależności od kierunku).

Obecne stypendia przeznaczone są dla uczniów, których dochód domowy nie przekracza £30000. Możliwe jest również otrzymanie stypendium za szczególne osiągnięcia wynoszące £3000. Szczegóły tutaj: https://www.surrey.ac.uk/fees-and-funding/scholarships-and-bursaries.

Dostępne są różne oferty pracy na pół etatu nie tylko na kampusie, ale i poza nim. Co więcej Surrey prowadzi własną agencję rekrutującą studentów do pracy w różnych sektorach.

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają możliwość zakwaterowania w akademiku jeśli zaaplikują o nie przed deadline’m. Dla przykładu, koszt pokoju dzielonego z innym studentem wynosi £72, a najbardziej zaawansowana opcja, czyli kawalerka, kosztuje £250 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.surrey.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kampus położony jest w historycznym mieście Guildford, które znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji – przy autostradzie A3 i drodze M25. Główny dworzec pociągowy znajduje się tylko 10 min od centrum. Komunikacja miejska jest na bardzo wysokim poziomie, a do Londynu można dojechać stąd już w zaledwie 40 minut.

Relacja naszej studentki i oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐