University of Surrey

Guildford, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Surrey zlokalizowany jest w uroczej miejscowości Guildford pod Londynem. Kampus The Stage Hill przyjmuje co roku ponad 15 tysięcy studentów nie tylko z Wielkiej Brytanii ale i całego świata. Ponadto, uczelnia jest członkiem prestiżowego Russell Group, organizacji, którą reprezentują 24 wiodące brytyjskie uniwersytety.

97% byłych studentów tej placówki znajduje zatrudnienie do 6 miesięcy po uzyskaniu dyplomu. Co więcej, Surrey zlokalizowany jest w uroczym, małym mieście, które jest idealnym miejscem dla studentów i które znajduje się tylko 40 min komunikacją miejską od Londynu.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 75% z każdej podstawy oraz 70% lub 75. centyl (w zależności od kierunku) z każdego z 3 rozszerzeń. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
32-34 pkt. (w zależności od kierunku).

Obecne stypendia przeznaczone są dla uczniów, których dochód domowy nie przekracza £30000. Możliwe jest również otrzymanie stypendium za szczególne osiągnięcia wynoszące £3000. Szczegóły tutaj: https://www.surrey.ac.uk/fees-and-funding/scholarships-and-bursaries.

Dostępne są różne oferty pracy na pół etatu nie tylko na kampusie, ale i poza nim. Co więcej Surrey prowadzi własną agencję rekrutującą studentów do pracy w różnych sektorach.

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają możliwość zakwaterowania w akademiku jeśli zaaplikują o nie przed deadline’m. Dla przykładu, koszt pokoju dzielonego z innym studentem wynosi £72, a najbardziej zaawansowana opcja, czyli kawalerka, kosztuje £250 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.surrey.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kampus położony jest w historycznym mieście Guildford, które znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji – przy autostradzie A3 i drodze M25. Główny dworzec pociągowy znajduje się tylko 10 min od centrum. Komunikacja miejska jest na bardzo wysokim poziomie, a do Londynu można dojechać stąd już w zaledwie 40 minut.

Relacja naszej studentki i oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐