University of Surrey

University of Surrey

O uczelni


Uniwersytet Surrey zlokalizowany jest w uroczej miejscowości Guildford, blisko Londynu. Kampus The Stage Hill przyjmuje co roku ponad 15,000 studentów. Uniwersytet ten jest sławny ze względu na procent studentów zatrudnionych po ukończeniu tejże szkoły – wg HESA w 2013 97% z nich znalazło zatrudnienie 6 miesięcy po otrzymaniu dyplomu. University of Surrey jest członkiem prestiżowego Russell Group, organizacji, którą reprezentują 24 z wiodących brytyjskich uniwersytetów.

Główne zalety

W rankingu CUG na rok 2016 jest sklasyfikowany jak ósmy najlepszy uniwersytet w Anglii, tuż po szkołach takich jak LSE czy ICL. 97% byłych studentów tej placówki znajduje zatrudnienie do 6 miesięcy po uzyskaniu dyplomu. Co więcej, Surrey zlokalizowany jest w uroczym, małym mieście, które jest idealnym miasteczkiem studenckim – i znajduje się tylko ok. 40 min od Londynu.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Obecne stypendia przeznaczone są dla uczniów, których dochód domowy nie przekracza £30,000. Możliwe jest również otrzymanie stypendium za szczególne osiągnięcia wynoszące £3,000.

http://www.surrey.ac.uk/discover/undergraduate-tuition-fees-bursaries-scholarships-2015-entry

Praca podczas studiów

Dostępne są różne oferty pracy na pół etatu, co więcej Surrey prowadzi własną agencję rekrutującą studentów do pracy w różnych sektorach, nawet na terenie uniwersytetu.

Zakwaterowanie

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają możliwość zakwaterowania w akademiku jeśli zaaplikują o nie przed deadline’m. Koszt pokoju jednoosobowego w latach wahają się od £67 do £155.50 tygodniowo.

http://www.surrey.ac.uk/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Kampus położony jest w historycznym mieście Guildford, które znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji – przy autostradzie A3 i drodze M25. Główny dworzec pociągowy znajduje się tylko 10 min od centrum. Komunikacja miejska jest na bardzo wysokim poziomie, a do Londynu można dojechać stąd już w zaledwie 40 minut.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie