University of the Arts London

University of the Arts London

Londyn, Anglia

O uczelni

University of the Arts London to nowoczesna londyńska uczelnia skupiająca się na szeroko pojętych kierunkach kreatywnych. Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów artystycznych na Wyspach, mogący pochwalić się międzynarodową reputacją w branży czy ponad stuletnim doświadczeniem. Absolwenci UALu są często nagradzani w swoich dziedzinach – grono zwycięzców British Designer of Year czy Turner Prize składa się w większości właśnie z nich.

Placówka dzieli się na mniejsze instytucje, takie jak: Camberwell College of Arts, Central Saint Martins, Chelsea College of Arts, London College of Communication, London College of Fashion, Wimbledon College of Arts oraz UAL Creative Computing Institute.

University of Arts London to świetne miejsce dla każdego, kto jest zafascynowany sztuką i chce rozwijać się w tej dziedzinie zawodowo. Dostęp do nowoczesnego sprzętu pozwala studentom wyrażać swoje pomysły. Uczelnia współpracuje również z wieloma firmami z branży kreatywnej, tak więc studia na UAL mogą być świetną platformą do stworzenia międzynarodowej kariery. Na uczelni studiują ludzie z ponad 130 krajów, a sam Londyn jest też jedną z stolic mody, co tylko potwierdza, że studia na UAL mogą być świetnym i wyjątkowym doświadczeniem.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga standardowo średniej z całej matury na min. 70% oraz egzaminu językowego typu IELTS. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

IB

120-136 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.
Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Uczelnia posiada wiele stypendiów w zależności od kierunku i roku studiów czy też pochodzenia. Można otrzymać nawet £1000 jednorazowo. Szczegóły tutaj: https://www.arts.ac.uk/study-at-ual/fees-and-funding/scholarships-search.

UALowi zależy na tym, by ich studenci rozwijali się w swoich wybranych branżach, dlatego też Careers and Employability Office pomaga w znalezieniu pracy na samej uczelni – na przykład podczas wydarzeń czy poprzez płatne staże. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.arts.ac.uk/students/student-careers.

Uczelnia oferuje miejsca w akademikach w okolicy większości swoich kampusów, a ich ceny zaczynają się od £150 funtów tygodniowo. Szczegóły tutaj: https://www.arts.ac.uk/study-at-ual/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

UAL składa się z kilku kampusów, które rozrzucone są po całym Londynie, mieście, które nigdy nie śpi i w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Camberwell College of Arts, czyli ośrodek dla studentów graphic design i sztuki oraz Central Saint Martins (wydział architektury, kultury i mody) położone są ok 25-30 minut metrem od centrum Londynu. Z Chelsea College of Arts, gdzie odbywają się zajęcia związane z projektowaniem tekstyliów i mebli dojechać można do centrum stolicy w 20 minut. Z kolei London College of Communication podobnie jak London College of Fashion są zlokalizowane praktycznie w samym sercu Londynu. Niestety, studenci szkoły aktorskiej Wimbledon College of Arts oraz szkoły informatycznej Creative Computing Institute nie mają tyle szczęscia i do ścisłego centrum dojadą metrem w aż 40-60 minut.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐