King's College London

Londyn, Anglia

O uczelni

KCL plasuje się na 19 miejscu w rankingu uczelni z całego świata. Może poszczycić się 12 absolwentami, którzy zostali laureatami nagrody Nobla. To właśnie na tym uniwersytecie odkryto strukturę DNA i to właśnie tu jest największe centrum edukacyjne dla lekarzy!
Zlokalizowany w samym sercu Londynu, King’s College London jest czwartym najstarszym uniwersytetem w UK, gdzie obecnie studiuje więcej niż 26,000 studentów z ponad 140 różnych krajów. Placówka oferuje światowej klasy edukację w dziewięciu szkołach i sześciu centrach medycznych. King’s cieszy się jednym z najwyższych wskaźników zatrudnienia absolwentów, oraz najwyższą pensją początkową uczniów tuż po ukończeniu studiów. Desmond Tutu, Florence Nightingale oraz John Keats – wszyscy oni studiowali na King’s College London.

King’s College London jest jedną z najbardziej monumentalnych i historycznych instytucji tego rodzaju. Jest w pierwszej 25 najlepszych uniwersytetów świata. King’s jest miejscem multi – fakultatywnym, częścią University of London. Absolwenci cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pracodawców, tak więc od razu po ukończeniu studiów z łatwością odnajdują interesujące ich stanowisko. Uczelnia oferuje ponad 140 różnych kierunków. Szkoła posiada świetnie działający Samorząd Studencki oraz wiele innych organizacji pomocy studentom.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, z których średnia wynosi 80%, a jedno z nich jest zdane na min.85%.

Istnieje szereg stypendiów w ofercie uniwersytetu, w tym nagród przedmiotowych.
http://university.which.co.uk/kings-college-london-university-of-london-k60

King’s Careers Service posiada specjalny portal JobOnline gdzie umieszcza ogłoszenia o pracy tymczasowej, na pół etatu, praktykach, wolontariatach, stażach czy pracy wakacyjnej. Istnieją możliwości wykonywania płatnej pracy na terenie kampusu np. przeprowadzanie wycieczek. Wiele opcji zatrudnienia jest również dostępnych poprzez Samorząd Studencki.

Studenci którzy na czas złożą aplikację, mają zagwarantowany przynajmniej jeden rok w akademiku, przy czym nie musi to być pierwszy rok studiów.
http://www.kcl.ac.uk/study/abroad/atkings/accommodation.aspx

Informatory:

Lokalizacja

King’s College London znajduje się w samym centrum Londynu, a jego akademiki umiejscowione są tuż koło Tamizy pomiędzy Westminister a London Bridge. Pięć kampusów to: The Strand Campus; Guy’s Campus; Waterloo Campus; St Thomas’ Campus; Denmark Hill Campus. Stand ufundowany został przez Króla, zbudowany obok Somerset House.

Lokalizacja w centrum oznacza bliskość wszelakich środków transportu, a także miejsc do nauki czy rozrywki.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.