King's College London - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

King's College London

Londyn, Anglia

O uczelni

KCL może poszczycić się 12 absolwentami, którzy zostali laureatami nagrody Nobla. To właśnie na tym uniwersytecie odkryto strukturę DNA i to właśnie tu jest największe centrum edukacyjne dla lekarzy!
Zlokalizowany w samym sercu Londynu, King’s College London jest czwartym najstarszym uniwersytetem na Wyspach, gdzie obecnie studiuje ponad 26 tysięcy studentów z ponad 140 różnych krajów. Placówka oferuje światowej klasy edukację w dziewięciu szkołach i sześciu centrach medycznych. King’s cieszy się również jednym z najwyższych wskaźników zatrudnienia absolwentów, oraz najwyższą pensją początkową uczniów tuż po ukończeniu studiów. Desmond Tutu, Florence Nightingale oraz John Keats – każdy z nich studiował na King’s College London.

King’s College London jest jedną z najbardziej monumentalnych i historycznych instytucji tego rodzaju i znajduje się w pierwszej 25. najlepszych uniwersytetów świata. King’s jest miejscem multi–fakultatywnym, częścią University of London. Absolwenci cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pracodawców, tak więc od razu po ukończeniu studiów z łatwością odnajdują interesujące ich stanowisko. Uczelnia oferuje ponad 140 różnych kierunków. Szkoła posiada świetnie działający Samorząd Studencki oraz wiele innych organizacji pomocy studentom.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 80-90% (w zależności od kierunku) z każdego z min. 3 rozszerzeń. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
33-35 pkt., w tym min. 555-766 z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Istnieje szereg stypendiów w ofercie uniwersytetu, w tym nagród przedmiotowych. Szczegóły tutaj: http://university.which.co.uk/kings-college-london-university-of-london-k60.

King’s Careers Service posiada specjalny portal JobOnline, gdzie umieszcza ogłoszenia o pracę tymczasową, na pół etatu, praktykach, wolontariatach, stażach czy pracy wakacyjnej. Istnieją możliwości wykonywania płatnej pracy na terenie kampusu np. przeprowadzanie wycieczek jako student ambassador. Wiele opcji zatrudnienia jest również dostępnych poprzez Samorząd Studencki.

Studenci którzy na czas złożą aplikację, mają zagwarantowany przynajmniej jeden rok w akademiku, przy czym nie musi to być pierwszy rok studiów. Szczegóły na stronie uczelni.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

King’s College London znajduje się w samym centrum Londynu, a jego akademiki umiejscowione są tuż koło Tamizy pomiędzy Westminister a London Bridge. Pięć kampusów to: The Strand Campus; Guy’s Campus; Waterloo Campus; St Thomas’ Campus; Denmark Hill Campus. Strand ufundowany został przez samego Króla i zbudowany został obok Somerset House.

Lokalizacja uczelni w ścisłym centrum stolicy Anglii oznacza bliskość wszelakich środków transportu a także miejsc do nauki czy rozrywki.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐