King's College London

O uczelni

KCL plasuje się na 19 miejscu w rankingu uczelni z całego świata. Może poszczycić się 12 absolwentami, którzy zostali laureatami nagrody Nobla. To właśnie na tym uniwersytecie odkryto strukturę DNA i to właśnie tu jest największe centrum edukacyjne dla lekarzy!
Zlokalizowany w samym sercu Londynu, King’s College London jest czwartym najstarszym uniwersytetem w UK, gdzie obecnie studiuje więcej niż 26,000 studentów z ponad 140 różnych krajów. Placówka oferuje światowej klasy edukację w dziewięciu szkołach i sześciu centrach medycznych. King’s cieszy się jednym z najwyższych wskaźników zatrudnienia absolwentów, oraz najwyższą pensją początkową uczniów tuż po ukończeniu studiów. Desmond Tutu, Florence Nightingale oraz John Keats – wszyscy oni studiowali na King’s College London.

Główne zalety

King’s College London jest jedną z najbardziej monumentalnych i historycznych instytucji tego rodzaju. Jest w pierwszej 25 najlepszych uniwersytetów świata. King’s jest miejscem multi – fakultatywnym, częścią University of London. Absolwenci cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pracodawców, tak więc od razu po ukończeniu studiów z łatwością odnajdują interesujące ich stanowisko. Uczelnia oferuje ponad 140 różnych kierunków. Szkoła posiada świetnie działający Samorząd Studencki oraz wiele innych organizacji pomocy studentom.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, z których średnia wynosi 80%, a jedno z nich jest zdane na min.85%.

Stypendia

Istnieje szereg stypendiów w ofercie uniwersytetu, w tym nagród przedmiotowych.

http://university.which.co.uk/kings-college-london-university-of-london-k60

Praca podczas studiów

King’s Careers Service posiada specjalny portal JobOnline gdzie umieszcza ogłoszenia o pracy tymczasowej, na pół etatu, praktykach, wolontariatach, stażach czy pracy wakacyjnej. Istnieją możliwości wykonywania płatnej pracy na terenie kampusu np. przeprowadzanie wycieczek. Wiele opcji zatrudnienia jest również dostępnych poprzez Samorząd Studencki.

Zakwaterowanie

Studenci którzy na czas złożą aplikację, mają zagwarantowany przynajmniej jeden rok w akademiku, przy czym nie musi to być pierwszy rok studiów.

http://www.kcl.ac.uk/study/abroad/atkings/accommodation.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

King’s College London znajduje się w samym centrum Londynu, a jego akademiki umiejscowione są tuż koło Tamizy pomiędzy Westminister a London Bridge. Pięć kampusów to: The Strand Campus; Guy’s Campus; Waterloo Campus; St Thomas’ Campus; Denmark Hill Campus. Stand ufundowany został przez Króla, zbudowany obok Somerset House.

Lokalizacja w centrum oznacza bliskość wszelakich środków transportu, a także miejsc do nauki czy rozrywki.

Inne, przydatne artykuły

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety