Newcastle University London

Newcastle University London

Londyn, Anglia

O uczelni

Newcastle University London to drugi kampus prestiżowej uczelni Newcastle University należącej do Russell Group (o głównym kampusie możesz przeczytać tutaj), znajdujący się w samym City of London – jednym z największych i najważniejszych centrów finansowych świata.

Londyński kampus NU to jednak przede wszystkim szkoła biznesowa, która powstała dopiero w 2015 roku i od tej pory oferuje głównie kierunki biznesowe, marketingowe czy finansowe zarówno na poziomie licencjackim jak i magisterskim.

Uczelnia należy do najbardziej prestiżowych w całym kraju. Znajduje się również w gronie Russell Group – brytyjskiego odpowiednika amerykańskiej Ivy League. Co więcej, sama szkoła biznesowa należy do grona 1% najlepszych na świecie. Jej nowoczesny kampus zlokalizowany jest ponadto w idealnym miejscu – w bezpośrednim sąsiedztwie największych korporacji oraz instytucji finansowych świata.

POLSKA MATURA
Od 2018 roku, dzięki naszym staraniom, Newcastle University zmieniło swoje wymagania na Waszą korzyść. Od teraz, przyjmuje wyniki w skali centylowej, a nie procentowej. Z reguły jest to 75. centyl z każdego z 3 rozszerzeń. W niektórych przypadkach może to być jednak 70. lub 80. centyl z 3 rozszerzeń.

Wymóg zdania egzaminu językowego typu IELTS pozostaje póki co bez zmian, jednak jest nadzieja i prawdopodobieństwo, że zostanie zniesiony w 2020 roku (nad czym nieustannie pracujemy).

Z kolei typowe warunki przyjęć na studia magisterskie dla kandydatów z Polski to:
Ostateczna ocena na dyplomie – 4.5 na większość kierunków (odpowiednik 2:1)
Ostateczna ocena na dyplomie – 4.0 na niektóre kierunki ścisłe (odpowiednik 2:2).

INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)
34-36 pkt. (w zależności od uczelni).

Uczelnia oferuje kilka rodzajów stypendiów, na przykład dla studentów z rodzin o niskich dochodach jak i tych wybitnych. Szczegóły tutaj: https://www.ncl.ac.uk/london/finance/scholarshipsbursaries/.

Na terenie kampusu znajduje się Careers and Employability Office, gdzie studenci mogą otrzymać niezbędną pomoc w aplikacji o pracę part-time czy też o płatne staże lub wolontariaty. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.ncl.ac.uk/london/careers/.

Newcastle University London oferuje akademiki na terenie Londynu, z szybkim dostępem do uczelni przez metro, a ceny za pojedyncze pokoje zaczynają się od £210 funtów za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.ncl.ac.uk/london/student-life/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

City of London to suwerenne miasto znajdujące się w samym centrum Londynu. Dzięki historii oraz swojej autonomii, City of London jest w stanie funkcjonować w zupełnie innym, bardziej liberalnym systemie podatkowym w porównaniu do reszty kraju. To właśnie to zachęciło wielkie korporacje, instytucje finansowe czy organizacje (takie jak Newcastle University) do założenia swoich oddziałów i placówek w tym niewielkim skrawku stolicy, który ma zaledwie 3 km2.
W City of London mieszka zaledwie 7 500 osób, jednak na co dzień w tym obszarze pracuje ponad 320 tysięcy, w różnego rodzaju instytucjach. To również tutaj znajdują się słynne drapacze chmur, które są ikoną samego Londynu jak np. 30 St Mary Axe czy 22 Bishopsgate.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐