Buckinghamshire New University

Buckinghamshire New University

High Wycombe, Uxbridge & Aylesbury, Anglia

O uczelni

Uniwersytet został założony w 1981 roku i od tamtego czasu przybierał wiele form: od szkoły oferującej naukę wieczorną dla lokalnych mieszkańców, po college sztuki i technologii zajmujący się przemysłem meblarskich. W 2007 roku instytucja otrzymała jednak oficjalny tytuł uniwersytetu, zmieniając tym samym nazwę na Buckinghamshire New University.

Obecnie posiada 3 kampusy – główny zlokalizowany jest High Wycombe, a pozostałe 2 w Uxbridge (wydział medycyny i pielęgniarstwa) i Aylesbury, gdzie wykładane są zajęcia z biznesu, prawa i informatyki.

Bucks New University był pierwszą placówką, która otrzymała akredytację Złotej Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za pozytywny wpływ na rozwój środowiska, społeczeństwa czy miejsc pracy. Ponadto, jest jedną z najnowocześniejszych uczelni na Wyspach.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga tylko zdania matury ze średnią na min. 60%. Ponadto, aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać 90% z angielskiego ustnego i podstawowowego LUB 60% z angielskiego rozszerzonego i ustnego.

IB
80-96 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia posiada szeroki wybór stypendiów dla osób z UE. The Gateway Scholarship jest adresowany do osób przyjętych na 1 rok studiów (undergraduate, undergraduate with foundation, or postgraduate), jednak uczelnia musi być pierwszym wyborem w UCAS. Kolejnym wymogiem jest wybór akademika – Brook Street Halls of Residence, ponieważ po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o stypendium, uczelnia pierwszą ratę przelewa na konto studenta, a kolejne 3 odejmie od ceny za akademik. Szczegóły tutaj: https://bucks.ac.uk/applying-to-bucks/undergraduate/fees-and-funding/financial-support,-bursaries-and-scholarships/the-gateway-scholarship.

Uczelnia oferuje również:
– Clearing Access Bursary dla osób które dostały się na uczelnię w Clearing’u; szczegóły tutaj: https://bucks.ac.uk/applying-to-bucks/undergraduate/fees-and-funding/financial-support,-bursaries-and-scholarships/clearing-access-bursary.
– The Foundation Bursary dla osób rozpoczynających rok zerowy; szczegóły tutaj: https://bucks.ac.uk/applying-to-bucks/undergraduate/fees-and-funding/financial-support,-bursaries-and-scholarships/the-foundation-bursary.

Uniwersytet posiada zespół, który pomoże studentom w znalezieniu dorywczej pracy nie tylko poza kampusem, ale i na nim. Szczegóły tutaj:
https://bucks.ac.uk/students/careers-and-employability/find-a-job/application-advice
https://bucks.ac.uk/business/recruiting-our-students

W High Wycombe ceny akademików wahają się od £114 do £190 na tydzień.  Kampusy w Uxbridge i Aylesbury nie posiadają żadnych akademików, jednak osoby studiujące tam mają możliwość korzystania z akademików w High Wycombe i bezpłatnych przejazdów autobusem między kampusami.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Buckinghamshire New University posiada trzy kampusy z których główny znajduje się w High Wycombe – miasteczku znajdującym się pod Londynem, znanym przede wszystkim ze swojej bazy lotniczej z czasów drugiej wojny światowej. Podróż pociągiem z High Wycombe do centrum Londynu powinna zająć około 40 minut, a koszty życia są zauważalnie niższe niż w stolicy. Drugi kampusy znajduje się w Uxbridge – zachodniej części „Wielkiego Londynu” – około godziny drogi metrem. Tam też jest osprzętowanie dla studentów medycyny i kierunków zdrowotnych. Trzeci kampus umiejscowiony jest w Aylesbury – najbardziej oddalonym od centrum Londynu ze wszystkich wydziałów uczelni.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=j19LaoEW3kU

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐