University of Roehampton - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Roehampton

Londyn, Anglia

O uczelni

University of Roehampton położony jest na 54 akrach londyńskiego parku, co czyni go idealnym miejscem do nauki. Uczelnia powstała zaledwie w 2004 roku z połączenia 4 różnych placówek: Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Obecnie, w starych murach uczelni, których historia sięga nawet 1840 roku, studiują młodzi ludzie z ponad 100 różnych krajów świata.

Uniwersytet Roehampton znajduje się w jednym z największych miast Europy i stolicy Anglii – Londynie. Uczelnia jest otwarta dla każdej osoby i oferuje indywidualne podejście.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym angielski rozszerzony na min. 60%, aby być zwolnionym z egzaminu językowego typu IELTS.

IB
112-144 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Roehampton jest członkiem grupy Santander Universities Network, która oferuje stypendia nawet do £5000. Szczegóły znajdziesz na stronie uczelni.

Świetnie działa tu serwis Unitemps, który zapewnia studentom pracę w niepełnym wymiarze godzin lub pracę tymczasową na terenie kampusu lub w okolicy. Co więcej, studenci mogą zarejestrować się w tym systemie nawet zanim zaczną studiować. Uczelnia oferuje również duży zakres płatnych staży dla studentów i świeżych absolwentów a także indywidualne doradztwo zawodowe, warszaty z pisania CV i wiele innych.

Uczelnia oferuje swoim studentom trzy akademiki Spring Mews, Vauxhal oraz Chadwick Halls, który został otwarty we wrześniu 2015. Ceny takiego zakwaterowania oscylują w granicach £109–£164 za tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.roehampton.ac.uk/Accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

University of Roehampton znajduje się w południowo-zachodnim Londynie, w bliskiej odległości od ogromnego parku Richmond. Okolica jest raczej spokojna i pełna zieleni, co tworzy świetne warunki do nauki i odpoczynku. Głodni wrażeń, hałasu i dobrej zabawy, dojadą z kampusu uczelni do ścisłego centrum stolicy w Anglii metrem w około godzinę.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐