University of Roehampton

Londyn, Anglia

O uczelni

University of Roehampton położony jest na 54 akrach londyńskiego parku, co czyni go idealnym miejscem do nauki. Uczelnia powstała zaledwie w 2004 roku z połączenia 4 różnych placówek: Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Obecnie, w starych murach uczelni, których historia sięga nawet 1840 roku, studiują młodzi ludzie z ponad 100 różnych krajów świata.

Uniwersytet Roehampton znajduje się w jednym z największych miast Europy i stolicy Anglii – Londynie. Uczelnia jest otwarta dla każdej osoby i oferuje indywidualne podejście.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym angielski rozszerzony na min. 60%, aby być zwolnionym z egzaminu językowego typu IELTS.

IB
112-144 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Roehampton jest członkiem grupy Santander Universities Network, która oferuje stypendia nawet do £5000. Szczegóły znajdziesz na stronie uczelni.

Świetnie działa tu serwis Unitemps, który zapewnia studentom pracę w niepełnym wymiarze godzin lub pracę tymczasową na terenie kampusu lub w okolicy. Co więcej, studenci mogą zarejestrować się w tym systemie nawet zanim zaczną studiować. Uczelnia oferuje również duży zakres płatnych staży dla studentów i świeżych absolwentów a także indywidualne doradztwo zawodowe, warszaty z pisania CV i wiele innych.

Uczelnia oferuje swoim studentom trzy akademiki Spring Mews, Vauxhal oraz Chadwick Halls, który został otwarty we wrześniu 2015. Ceny takiego zakwaterowania oscylują w granicach £109–£164 za tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.roehampton.ac.uk/Accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

University of Roehampton znajduje się w południowo-zachodnim Londynie, w bliskiej odległości od ogromnego parku Richmond. Okolica jest raczej spokojna i pełna zieleni, co tworzy świetne warunki do nauki i odpoczynku. Głodni wrażeń, hałasu i dobrej zabawy, dojadą z kampusu uczelni do ścisłego centrum stolicy w Anglii metrem w około godzinę.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐