University of Roehampton

Londyn, Anglia

O uczelni

Roehampton University zajmuje piąte miejsce wśród renomowanych uniwersytetów w Londynie. Kampus uczelni, położony na 54 akrach londyńskiego parku, to idealne miejsce do nauki. Uniwersytet powstał w 2004 roku z połączenia 4 różnych uczelni: Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Absolwenci uczelni twierdzą, że studia w Roehampton University pozwalają doświadczyć zalet studiowania za granicą. W starych murach uczelni, których historia sięga nawet 1840 roku, studiują młodzi ludzie ze 110 krajów świata.

Uniwersytet Roehampton znajduje się w jednym z największych miast Europy, stolicy Wielkiej Brytanii – Londynie. Uczą się tam ludzie pochodzący z ponad 140 państw świata. Uniwersytet jest otwarty dla każdej osoby i oferuje indywidualne podejście dla każdego. Możemy tam również doświadczyć pomocy wielu studentów z kolejnego roku czy też otrzymać pomoc w zaplanowaniu naszej kariery zawodowej.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na poziomie 60%.

Roczne czesne na tej uczelni wynosi £9,250 rocznie, jednakże Roehampton jest członkiem grupy Santander Universities Network, która oferuje stypendia nawet do £5,000. W dodatku uczelnia oferuje również stypendia dla mężczyzn na wybranych kierunkach.

Świetnie działa tu serwis Unitemps, który zapewnia studentom pracę w niepełnym wymiarze godzin lub pracę tymczasową na terenie kampusu i okolicy. Studenci mogą zarejestrować się zanim zaczną studiować. Uczelnia oferuje również duży zakres płatnych staży dla studentów i niedawnych absolwentów. Oferuje swoim studentom również indywidualne doradztwa zawodowe, warsztaty  z pisania CV i internetowe porady.

Uczelnia oferuje swoim studentom trzy akademiki Spring Mews, Vauxhal oraz Chadwick Halls, który został otwarty we wrześniu 2015. Ceny takiego zakwaterowania oscylują w granicach £109 – £164 za tydzień.
http://www.roehampton.ac.uk/Accommodation/

Informatory:

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea oraz zoo.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.