University of Roehampton

Londyn, Anglia

O uczelni

University of Roehampton położony jest na 54 akrach londyńskiego parku, co czyni go idealnym miejscem do nauki. Uczelnia powstała zaledwie w 2004 roku z połączenia 4 różnych placówek: Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Obecnie, w starych murach uczelni, których historia sięga nawet 1840 roku, studiują młodzi ludzie z ponad 100 różnych krajów świata.

Uniwersytet Roehampton znajduje się w jednym z największych miast Europy i stolicy Anglii – Londynie. Uczelnia jest otwarta dla każdej osoby i oferuje indywidualne podejście.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym angielski rozszerzony na min. 60%, aby być zwolnionym z egzaminu językowego typu IELTS.

IB
112-144 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Roehampton jest członkiem grupy Santander Universities Network, która oferuje stypendia nawet do £5000. Szczegóły znajdziesz na stronie uczelni.

Świetnie działa tu serwis Unitemps, który zapewnia studentom pracę w niepełnym wymiarze godzin lub pracę tymczasową na terenie kampusu lub w okolicy. Co więcej, studenci mogą zarejestrować się w tym systemie nawet zanim zaczną studiować. Uczelnia oferuje również duży zakres płatnych staży dla studentów i świeżych absolwentów a także indywidualne doradztwo zawodowe, warszaty z pisania CV i wiele innych.

Uczelnia oferuje swoim studentom trzy akademiki Spring Mews, Vauxhal oraz Chadwick Halls, który został otwarty we wrześniu 2015. Ceny takiego zakwaterowania oscylują w granicach £109–£164 za tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.roehampton.ac.uk/Accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

University of Roehampton znajduje się w południowo-zachodnim Londynie, w bliskiej odległości od ogromnego parku Richmond. Okolica jest raczej spokojna i pełna zieleni, co tworzy świetne warunki do nauki i odpoczynku. Głodni wrażeń, hałasu i dobrej zabawy, dojadą z kampusu uczelni do ścisłego centrum stolicy w Anglii metrem w około godzinę.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Na czym polega praca profesjonalnego baristy? – oczami studentki w Londynie

Poznaj szczegóły pracy wykonywanej przez profesjonalnego baristę oraz sprawdź co trzeba umieć, by móc robić wysokiej jakości kawy.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.