Brunel University London

Uxbridge, Anglia

O uczelni

Od czasu, kiedy Brunel stało się uniwersytetem w 1966 roku, próbował on łączyć akademicki rygor z praktycznym, przedsiębiorczym i kreatywnym pionierskim podejściem. W ostatnim roku uczelnia zainwestowała 400mln w akademiki, pomoce naukowe oraz ośrodki sportowe. Ma ponad 50 sportowych klubów do wyboru. Biblioteka ze stacjami komputerowymi otwarta 7 dni w tygodniu przez całą dobę umożliwia nieograniczony dostęp do zasobów naukowych. Z kolei nietypowe zainteresowania można rozwijać w centrum artystycznym. W uniwersytecie Brunel studiuje ponad 2500 studentów zza granicy, którzy wspólnie z Brytyjczykami tworzą niesamowitą atmosferę.

Brunel University London gwarantuje najwyższą jakość studenckiego wsparcia, w skład którego wchodzi pomoc w zakwaterowaniu. Na wyjątkowość uniwersytetu wpływa również jego kosmpolityczna atmosfera oraz fakt, że znajduje się on w świetnej lokalizacji.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to średnia z przynajmniej 2 przedmiotów rozszerzonych na poziomie 70%. Ponadto, aby być zwolnionym z pisania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdać angielski na min. 70-75%.

IB
30 pkt.

Uniwersytet ma w ofercie ponad 400 różnych stypendiów, co oznacza, że co 5 student tej uczelni otrzyma jakąś dotację.

Uczelnie pomaga w znalezieniu pracy swoim studentom, zarówno w obrębie kampusu, jak i poza nim np. w pobliskich kawiarniach i restauracjach. Profesjonalni doradcy oferuje regularne sprawdzanie i poprawianie CV, pomoc w poszukiwaniu pracy w zawodzie, a także specjalne wsparcie dla studentów, którzy mają plan na swój własny biznes. Prowadzone są również rozmaite kursy rozwoju personalnego.

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie dla każdego studenta 1 roku, który jest zarejestrowany na stronie UCAS. Pokoje kosztują od £104 – £132 tygodniowo. W każdym pokoju jest dostęp do bezprzewodowego internetu i każdy z nich znajduję się na terenie kampusu. Szczegóły tutaj: http://www.brunel.ac.uk/life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Brunel University położony jest w Uxbridge, na zachód od Londynu. Kampus znajduje się w pieszej odległości od przystanku metra, co umożliwia dotarcie do praktycznie każdego zakątka stolicy, a sama podróż do centru stolicy trwa ok. godzinę. Sam Londyn jest miejscem bogatym w muzea, galerie sztuki, parki i inne atrakcje. Za większość z nich nie trzeba płacić, co sprawia, że studenci nigdy się nie znudzą w jednym z najbardziej dynamicznych miast na świecie. Możesz spędzać tu czas na zwiedzaniu­ London Eye, Buckingham Palace, Natural History Museum oraz na zabawie­ Notting Hill Carnival, O2 area i wiele innych.

Relacje naszych studentek z uczelni

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐