Brunel University London - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Brunel University London

Uxbridge, Anglia

O uczelni

Od czasu, kiedy Brunel stało się uniwersytetem w 1966 roku, próbował on łączyć akademicki rygor z praktycznym, przedsiębiorczym i kreatywnym pionierskim podejściem. W ostatnim roku uczelnia zainwestowała 400mln w akademiki, pomoce naukowe oraz ośrodki sportowe. Ma ponad 50 sportowych klubów do wyboru. Biblioteka ze stacjami komputerowymi otwarta 7 dni w tygodniu przez całą dobę umożliwia nieograniczony dostęp do zasobów naukowych. Z kolei nietypowe zainteresowania można rozwijać w centrum artystycznym. W uniwersytecie Brunel studiuje ponad 2500 studentów zza granicy, którzy wspólnie z Brytyjczykami tworzą niesamowitą atmosferę.

Brunel University London gwarantuje najwyższą jakość studenckiego wsparcia, w skład którego wchodzi pomoc w zakwaterowaniu. Na wyjątkowość uniwersytetu wpływa również jego kosmpolityczna atmosfera oraz fakt, że znajduje się on w świetnej lokalizacji.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to średnia z przynajmniej 2 przedmiotów rozszerzonych na poziomie 70%. Ponadto, aby być zwolnionym z pisania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdać angielski na min. 70-75%.

IB
30 pkt.

Uniwersytet ma w ofercie ponad 400 różnych stypendiów, co oznacza, że co 5 student tej uczelni otrzyma jakąś dotację.

Uczelnie pomaga w znalezieniu pracy swoim studentom, zarówno w obrębie kampusu, jak i poza nim np. w pobliskich kawiarniach i restauracjach. Profesjonalni doradcy oferuje regularne sprawdzanie i poprawianie CV, pomoc w poszukiwaniu pracy w zawodzie, a także specjalne wsparcie dla studentów, którzy mają plan na swój własny biznes. Prowadzone są również rozmaite kursy rozwoju personalnego.

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie dla każdego studenta 1 roku, który jest zarejestrowany na stronie UCAS. Pokoje kosztują od £104 – £132 tygodniowo. W każdym pokoju jest dostęp do bezprzewodowego internetu i każdy z nich znajduję się na terenie kampusu. Szczegóły tutaj: http://www.brunel.ac.uk/life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Brunel University położony jest w Uxbridge, na zachód od Londynu. Kampus znajduje się w pieszej odległości od przystanku metra, co umożliwia dotarcie do praktycznie każdego zakątka stolicy, a sama podróż do centru stolicy trwa ok. godzinę. Sam Londyn jest miejscem bogatym w muzea, galerie sztuki, parki i inne atrakcje. Za większość z nich nie trzeba płacić, co sprawia, że studenci nigdy się nie znudzą w jednym z najbardziej dynamicznych miast na świecie. Możesz spędzać tu czas na zwiedzaniu­ London Eye, Buckingham Palace, Natural History Museum oraz na zabawie­ Notting Hill Carnival, O2 area i wiele innych.

Relacje naszych studentek z uczelni

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐