University of Reading

University of Reading

O uczelni


Uniwersytet umiejscowiony jest na terenie pięknego kampusu Whiteknights, skąd z łatwością można dostać się do centrum miasta. University of Reading jest prawdziwie multikulturowym miejscem, gdzie prowadzone są przełomowe badania oraz gdzie szkoli się zdolnych, młodych fachowców od 1926 roku. Reading znane jest ze swojej świetnej atmosfery – sprawnie działające instytucje studenckie oraz duże wsparcie dla podopiecznych sprawiają, że miejsce to jest bardzo przyjazne uczniom. Ponad 90% studentów ocenia bardzo wysoko swoje doświadczenia związane z uczelnią. Uniwersytet szkoli około 17,000 młodych ludzi z ponad 140 krajów.

Główne zalety

University of Reading jest jednym z prowadzących najwięcej badań naukowych na terenie UK, oraz znajduje się w 1% najlepszych uczelni na całym świecie. Szkoła oferuje możliwie najlepszą edukację dla wszystkich swoich podopiecznych, bez względu na to czy planują oni dalej kontynuować swoją naukę, czy zamierzają rozpocząć karierę zawodową. Posiadamy duże oczekiwania względem naszych studentów, i każdemu z nich pozwalamy rozwinąć się do granic możliwości. Kampus ma opinie bardzo przyjaznego, gdzie można spotkać wiele interesujących osób. Samorząd studencki jest prężnie działającą jednostką która organizuje wiele interesujących wydarzeń, na tym, zlokalizowanym jedynie parę kroków od centrum, miasteczku akademickim.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Dostępnych jest wiele nagród pieniężnych, różne dla każdych kierunków, o dość wysokiej wartości, przyznawanych za wysokie wyniki w nauce. Istnieje też stypendium, pokrywające czesne za pierwszy rok studiów, dla studentów kierunków związanych z rolnictwem, studiów magisterskich. Uczniowie są automatycznie przypisywani do tej nagrody.

Praca podczas studiów

Uczelnia prowadzi JobShop na którym regularnie dodawane są oferty o pracy w niepełnym wymiarze godzin. Wiele z oferowanych stanowisk to świetne opcje do podrasowania swojego CV jak i zarobienia godnych pieniędzy. Jest również dużo możliwości pracy na samym kampusie.

Zakwaterowanie

Uczelnia posiada jedne z największych akademików w całym UK. Dostępnych jest ponad 4,300 pokoi za cenę już od £99.8 za tydzień.

http://www.reading.ac.uk/life/life-accommodation.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Zlokalizowane między Londynem a Oxfordem, tuż nad Tamizą, Reading jest miastem z długą historią i ponad 150,000 liczbą ludności. Kampus jest wyjątkowo uroczym miejscem, z wieloma drzewami oraz przepięknymi jeziorkami. Zlokalizowane jest 45 min. od Heathrow i oddalone jedyne 25 min. podróży pociągiem od centrum Londynu.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie