University of Reading - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Reading

Reading, Anglia

O uczelni

Uniwersytet umiejscowiony jest na terenie pięknego kampusu Whiteknights, skąd z łatwością można dostać się do centrum miasta. University of Reading jest prawdziwie multikulturowym miejscem, gdzie prowadzone są przełomowe badania oraz gdzie od prawie 100 lat szkoli się zdolnych, młodych fachowców. Reading znane jest ze swojej świetnej atmosfery – sprawnie działające instytucje studenckie oraz duże wsparcie dla podopiecznych sprawiają, że miejsce to jest bardzo przyjazne uczniom. Ponad 90% studentów ocenia bardzo wysoko swoje doświadczenia związane z uczelnią. Uniwersytet szkoli około 17 tysięcy młodych ludzi z ponad 140 krajów.

University of Reading jest jednym z prowadzących najwięcej badań naukowych na terenie UK, oraz znajduje się w 1% najlepszych uczelni na całym świecie. Szkoła oferuje możliwie najlepszą edukację dla wszystkich swoich podopiecznych, bez względu na to, czy planują oni dalej kontynuować swoją naukę, czy zamierzają rozpocząć karierę zawodową. Kampus ma opinię bardzo przyjaznego. Samorząd studencki jest prężnie działającą jednostką, która organizuje wiele interesujących wydarzeń.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to średnia z min. 3 rozszerzeń na poziomie 80% a także 75% z angielskiego rozszerzonego, jeśli aplikant nie chce podchodzić do egzaminu językowego typu IELTS.

IB

30-32 pkt. (w zależności od kierunku).

Dostępnych jest wiele nagród pieniężnych w zależności od kierunku, o dość wysokiej wartości, przyznawanych za wysokie wyniki w nauce. Istnieje też stypendium, pokrywające czesne za pierwszy rok studiów, dla studentów kierunków związanych z rolnictwem oraz studiów magisterskich. Uczniowie są automatycznie przypisywani do tej nagrody.

Uczelnia prowadzi JobShop, w ramach którego regularnie dodawane są oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin. Wiele z oferowanych stanowisk to świetne opcje do podrasowania swojego CV jak i zarobienia pieniędzy w trakcie studiów. Jest również dużo możliwości pracy na samym kampusie.

Uczelnia posiada jedne z największych akademików w całej Wielkiej Brytanii. Dostępnych jest ponad 4300 pokoi za cenę już od £100 za tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.reading.ac.uk/life/life-accommodation.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Zlokalizowane między Londynem a Oxfordem, tuż nad Tamizą, Reading jest miastem z długą historią i ponad 150,000 liczbą ludności. Kampus jest wyjątkowo uroczym miejscem, z wieloma drzewami oraz przepięknymi jeziorami. Zlokalizowane jest ponad godzinę od Heathrow i niecałą godzinę od ścisłego centrum Londynu.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐