Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
St George's, University of London

St George's, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

St George’s to wyjątkowa uczelnia, która została założona już w 1733 roku w południowym Londynie i obecnie należy do University of London. Jest to jedyny uniwersytet na Wyspach poświęcony w pełni medycynie i kierunkom związanym ze zdrowiem. Pełne wyspecjalizowanie w tej dziedzinie i wysokiej jakości zaplecze gwarantuje najwyższej klasy nauczanie i niezbędną wiedzę w późniejszym zawodzie.

Uczelnia współpracuje z lokalną służbą zdrowia. St George’s University Hospital NHS Foundation Trust zapewnia uczniom od pierwszych dni ich nauki możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy o człowieku i zdrowiu. Uniwersytet może się pochwalić wyróżnieniami, jeśli chodzi o wysokie zatrudnienie absolwentów po zakończeniu studiów czy uznanie za bycie jednym z wyżej ocenianych medycznych uniwersytetów na świecie.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga od aplikanta zdania matury ze średnią na min. 70% oraz 2 rozszerzeń w ramach tej matury na min. 85% każde. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
16 pkt. z 3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym (HL).

Uczelnia posiada dofinansowanie dla osób z mniejszym rocznym przychodem, jednak proces aplikacji dla studentów z EU jest trochę bardziej skomplikowany i czasochłonny. Więcej informacji tutaj: https://www.sgul.ac.uk/study/undergraduate/fees-and-funding/grants-and-bursaries.

Uniwersytet posiada Career Group – miejsce, w którym studenci otrzymują niezbędną pomoc dotyczącą pracy zarówno podczas studiów jak i po nich. Więcej informacji tutaj: https://www.sgul.ac.uk/study/student-life-home/support-services.

Uniwersytet posiada akademik zlokalizowany niecałe 20 minut pieszo od kampusu. Każde mieszkanie posiada od 4 do 8 pokoi, a cena wynosi za pokój wyniki min. £168 tygodniowo lub £178 tygodniowo za pokój premium. Szczegóły tutaj: https://www.sgul.ac.uk/study/accommodation.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uczelnia znajduje się w Tooting – jednej z południowych dzielnic Londynu. Dojazd metrem do centrum miasta zajmuje około 40 minut, a sama dzielnica jest słynna ze swoich rynków przepełnionych jedzeniem i produktami z całego świata – przede wszystkim z Azji. Mieszankę kulturową doznasz jednak na terenie całego Londynu – miasto to jest jednym z najbardziej zróżnicowanych miejsc na świecie.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐