Imperial College London

Londyn, Anglia

O uczelni

Imperial to jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie. Znajdziesz tu 15,000 studentów kierujących się w życiu dewizą ‘work hard, play hard’. Jest tu aż 320 organizacji studenckich, a absolwenci Imperial College London tuż po ukończeniu uniwersytetu otrzymują jedne z największych wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii.

Dostojność i wspaniałość uniwersytetu podkreśla także jego lokalizacja w jednej z najbardziej eleganckich części Londynu. Hyde Park, Victoria and Albert Museum and Royal Albert Hall znajdują się tuż obok uczelni.

Imperial College leży w najpiękniejszej części Londynu, należy do ‘Golden Traingle’ oraz Russell Group. Oferuje niesamowite perspektywy i możliwości.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, z których średnia wynosi 85%, a jedno z nich jest zdane na min.90%.

Stypendia dostępne są dla studentów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce oraz jako pomoc w rozwijaniu się podczas studiów.
http://www.imperial.ac.uk/bursaries-and-scholarships

Większość studentów na pierwszym roku wybiera zakwaterowanie oferowane przez uniwersytet. Ceny zaczynają się od 95£/tydzień za współdzielony pokoju, a kończą na 126£/tydzień za osobny pokój. Imperial oferuje aż 20 różnych możliwości zakwaterowania w samym sercu Londynu.
http://www.imperial.ac.uk/study/campus-life/accommodation/

Informator:

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc miejsc do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea czy zoo.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

10 niezwykłych klubów studenckich

Przyłączenie się do society to świetna okazja na poznanie nowych ludzi z podobnymi zainteresowaniami
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.