Imperial College London

Londyn, Anglia

O uczelni

Imperial to jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie. Znajdziesz tu 15 tysięcy studentów kierujących się w życiu dewizą ‘work hard, play hard’. Jest tu aż 320 organizacji studenckich, a absolwenci Imperial College London tuż po ukończeniu uniwersytetu otrzymują jedne z najwyższych wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii.

Dostojność i wspaniałość uniwersytetu podkreśla także jego lokalizacja w jednej z najbardziej eleganckich części Londynu – South Kensington. Hyde Park, Natural History Museum, Victoria and Albert Museum, czy Royal Albert Hall znajdują się tuż obok kampusu.

Imperial College leży w najpiękniejszej części Londynu, należy do ‘Golden Traingle’ oraz Russell Group. Oferuje niesamowite perspektywy i możliwości.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia zdane na wynik w 8. lub 9. staninie (w zależności od kierunku). Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

38-42 pkt., w tym każde rozszerzenie (HL) zdane na min. 6-7 pkt. (w zależności od kierunku).

Stypendia dostępne są dla studentów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce oraz jako pomoc w rozwijaniu się podczas studiów.
http://www.imperial.ac.uk/bursaries-and-scholarships

Większość studentów na pierwszym roku wybiera zakwaterowanie oferowane przez uniwersytet. Ceny zaczynają się od £95 tygodniowo za współdzielony pokoju, a kończą na £126 tygodniowo za osobny pokój. Imperial oferuje aż 20 różnych możliwości zakwaterowania w samym sercu Londynu. Szczegóły tutaj: http://www.imperial.ac.uk/study/campus-life/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Londyn pełen jest miejsc pracy, takich jak kawiarnie, bary, restauracje, sklepy itd., w których przyjmowani są studenci podczas studiów.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Imperial College London znajduje się w jednej z najpiękniejszych dzielnic Londynu – South Kensington. Historia tej okolicy sięga roku 1851., kiedy to książę Albert wymarzył sobie dzielnicę kulturową, tym samym budując m.in. Victoria and Albert Museum, Natural History Museum czy Royal Albert Hall czy the Imperial Institute. Dzięki temu, po dziś dzień główny kampus uczelni otoczony jest właśnie tymi budynkami, a tym samym – przepiękną architekturą. Co więcej, dojazd do ścisłego centrum stolicy, trwa zaledwie 10-15 minut.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐