University of West London

University of West London

Londyn & Reading, Anglia

O uczelni

Historia University of West London sięga 1860 roku, kiedy to powstała jako Lady Byron School. Z czasem szkoła ta połączyła się razem z London College of Music oraz Queen Charlotte’s College of Health Care, by w 1992 roku utworzyć uniwersytet pod postacią, jaka znana jest obecnie.

Uczelnia ta składa się z trzech kampusów – dwóch głównych w Londynie: Ealing i Bentford oraz Berkshire Institute for Health – szkoły medycznej znajdującej się w Reading, ok. 50 km od centrum stolicy. Obecnie na University of West London można wybrać studia spośród niemal 120 różnych kierunków; od biznesu, przez sztukę, muzykę, inżynierię, aż po medycynę.

University of West London może pochwalić się jednymi z najnowocześniejszych kampusów na Wyspach a także tym, że znajdują się w jednych z najbezpieczniejszych dzielnicach Londynu.
Posiada również stały kontakt z sektorem prywatnym, dzięki czemu oferta edukacyjna jest przystosowana do potrzeb na rynku pracy.

POLSKA MATURA
– na rok pierwszy: kandydat na studia na UWL musi zdać maturę ze średnią na min. 70%, w tym angielski rozszerzony na min. 70%, aby nie musieć zdawać egzaminu językowego typu IELTS;
– na rok zerowy: wystarczy średnia z matury na min. 60%, w tym angielski rozszerzony na min. 70%, aby nie musieć zdawać egzaminu językowego typu IELTS.

IB
25 pkt.

Uczelnia przyznaje stypendia w zależności od kierunku czy roku studiów, a wynoszą one od £1000 do £2000. Więcej szczegółów na ten temat tutaj: https://www.uwl.ac.uk/courses/undergraduate-study/fees-and-funding/bursaries-and-scholarships.

Uniwersytet posiada Jobs Advice Office – miejsce, w którym studenci otrzymują niezbędną pomoc w szukaniu pracy podczas studiów oraz wolontariatów czy płatnych staży w branży. Szczegóły tutaj: https://www.uwl.ac.uk/current-students/support-current-students/jobs-advice.

Uczelnia oferuje akademiki w bliskiej odległości od kampusu, a ceny pokoi wahają się pomiędzy £168 a £238 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.uwl.ac.uk/student-life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Brentford oraz Ealing to dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice w zachodniej części Londynu, położone około 30 minut od centrum miasta metrem. Są one świetnie skomunikowane z resztą miasta, tak więc mieszkając tu, nie traci się żadnych korzyści życia w Londynie. Ponadto, zachodnie dzielnice Londynu uważane są za bardzo klimatyczne i najbezpieczniejsze.

Z kolei Reading, w którym znajduje się medyczny wydział uczelni to urokliwe miasteczko z długą historią, zlokalizowane również na zachód od centrum stolicy.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐