University of West London

Londyn & Reading, Anglia

O uczelni

Historia University of West London sięga 1860 roku, kiedy to powstała jako Lady Byron School. Z czasem szkoła ta połączyła się razem z London College of Music oraz Queen Charlotte’s College of Health Care, by w 1992 roku utworzyć uniwersytet pod postacią, jaka znana jest obecnie.

Uczelnia ta składa się z trzech kampusów – dwóch głównych w Londynie: Ealing i Bentford oraz Berkshire Institute for Health – szkoły medycznej znajdującej się w Reading, ok. 50 km od centrum stolicy. Obecnie na University of West London można wybrać studia spośród niemal 120 różnych kierunków; od biznesu, przez sztukę, muzykę, inżynierię, aż po medycynę.

University of West London może pochwalić się jednymi z najnowocześniejszych kampusów na Wyspach a także tym, że znajdują się w jednych z najbezpieczniejszych dzielnicach Londynu.
Posiada również stały kontakt z sektorem prywatnym, dzięki czemu oferta edukacyjna jest przystosowana do potrzeb na rynku pracy.

POLSKA MATURA
– na rok pierwszy: kandydat na studia na UWL musi zdać maturę ze średnią na min. 70%, w tym angielski rozszerzony na min. 70%, aby nie musieć zdawać egzaminu językowego typu IELTS;
– na rok zerowy: wystarczy średnia z matury na min. 60%, w tym angielski rozszerzony na min. 70%, aby nie musieć zdawać egzaminu językowego typu IELTS.

IB
25 pkt.

Uczelnia przyznaje stypendia w zależności od kierunku czy roku studiów, a wynoszą one od £1000 do £2000. Więcej szczegółów na ten temat tutaj: https://www.uwl.ac.uk/courses/undergraduate-study/fees-and-funding/bursaries-and-scholarships.

Uniwersytet posiada Jobs Advice Office – miejsce, w którym studenci otrzymują niezbędną pomoc w szukaniu pracy podczas studiów oraz wolontariatów czy płatnych staży w branży. Szczegóły tutaj: https://www.uwl.ac.uk/current-students/support-current-students/jobs-advice.

Uczelnia oferuje akademiki w bliskiej odległości od kampusu, a ceny pokoi wahają się pomiędzy £168 a £238 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.uwl.ac.uk/student-life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Brentford oraz Ealing to dwie sąsiadujące ze sobą dzielnice w zachodniej części Londynu, położone około 30 minut od centrum miasta metrem. Są one świetnie skomunikowane z resztą miasta, tak więc mieszkając tu, nie traci się żadnych korzyści życia w Londynie. Ponadto, zachodnie dzielnice Londynu uważane są za bardzo klimatyczne i najbezpieczniejsze.

Z kolei Reading, w którym znajduje się medyczny wydział uczelni to urokliwe miasteczko z długą historią, zlokalizowane również na zachód od centrum stolicy.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐