Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • co umożliwia Ci wyjazd na studia w Anglii,
  • jak wygląda proces aplikacji na studia magisterskie w UK,
  • o kredycie studenckim i innych finansach,
  • co musisz zrobić, aby móc aplikować na brytyjską magisterkę.
Studia magisterskie w Anglii to edukacja na bardzo wysokim poziomie, niezastąpiona możliwość nabycia umiejętności praktycznych, jak i szansa na zdobycie znajomości języka angielskiego w naturalnych warunkach. Sprawdź, co jeszcze mogą zaoferować Ci uczelnie w UK.

W Wielkiej Brytanii studia magisterskie trwają zazwyczaj jeden pełen rok akademicki (jeśli podejmiemy je w pełnym wymiarze godzin). Wymagają od nas nieco więcej zaangażowania, aniżeli studia licencjackie. Jednak, niech nie zrazi Cię ogrom pracy, jaką trzeba wykonać, aby zdobyć wymarzony tytułu magistra. Po osiągnięciu celu – satysfakcja gwarantowana!

W odróżnieniu od uczelni na kontynencie, uczelnie brytyjskie co roku przyciągają swoją atrakcyjnością setki tysięcy studentów z całego świata! Ten fenomen kreuje niesamowite środowisko do nauki, w którym każdy może czuć się bardzo swobodnie, ponieważ jest traktowany godnie i sprawiedliwie – bez względu na status, pochodzenie czy zamożność. Poziom wsparcia oraz możliwości rozwoju, które są dostępne, na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Nie ma się więc co dziwić, że pracodawcy tak chętnie zatrudniają osoby, które ukończyły studia w Anglii. Warto też wspomnieć, że według Tracking International Graduate Outcomes survey by BIS takie osoby zarabiają znacznie więcej, niż gdyby wybrały studia na terenie własnego kraju. Nie chodzi tylko o prestiż uczelni w Wielkiej Brytanii, ale również o nieocenione doświadczenia praktyczne, kompetencje miękkie oraz biegłe posługiwanie się językiem angielskim.
OK, przejdźmy do rzeczy!

Światowej klasy standardy akademickie to podstawa

Wysoki poziom i zupełnie inne podejście do nauczania sprawiają, że studenci mają dużo szacunku do swoich przedmiotów, jak i wykładowców i rówieśników. Możesz stać się tego częścią.

Najlepszym dowodem na to, że w Anglii znajdują się świetne uniwersytety jest fakt, że w rankingu QS aż cztery z nich znalazły się w ścisłej czołówce, a wiele innych na bardzo wysokich pozycjach. Posiadanie w sąsiedztwie wybitnych uniwersytetów wymaga od wszystkich uczelni w Anglii, by wciąż doskonaliły się, podnosiły swój poziom nauczania oraz stawały się bardziej przyjazne studentom. To sprawia, że uczeń w Wielkiej Brytanii traktowany jest jak klient. Uczelnie więc walczą o to, aby student je wybrał, a następnie na nich pozostał. Nigdy nie będziesz obojętny uniwersytetowi, a Twoje sprawy będą rozstrzygane w sposób indywidualny.

Ponadto, uczelnie brytyjskie oferują również mnóstwo kierunków badawczych, które nastawione są na research w danej dziedzinie. Ich wybór jest też zdecydowanie większy niż w Polsce. Poza tym, wcale nie trzeba mieć dyplomu z danego kierunku na poziomie licencjackiej, żeby móc realizować go na studiach drugiego stopnia. Kursy te mogą się od siebie różnić, co jest świetną opcją dla osób, które wolą nie ograniczać się do jednej dziedziny nauki, a rozwijać swoje zainteresowania i wiedzę w kilku innych.

Na nauce świat się nie kończy. Wielka Brytania słynie z bogatej historii i kultury, więc przez czas trwania studiów będziesz mieć okazję poznać bliżej wiele jej zabytków, teatrów, muzeów czy galerii sztuki. Nie można też zapomnieć o zamiłowaniu młodych Brytyjczyków do spędzania czasu z przyjaciółmi w znanych na cały świat klimatycznych pubach oraz ich miłości do piłki nożnej.

Proces aplikacji i wymagania

Proces aplikacji na studia magisterskie nie odbywa się przez system UCAS, jak to wygląda w przypadku studiów pierwszego stopnia. Aplikację należy składać bezpośrednio do wybranych uczelni, co sprawia, że masz nieograniczoną ilość wyborów!

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

  • na czym polega cały proces aplikacji na studia magisterskie,
  • co musisz zrobić, aby móc ubiegać się o miejsce na brytyjskiej uczelni,
  • kiedy należy składać aplikację,
  • co się dzieje po wysłaniu aplikacji,
  • jak przygotować się rozmowy wstępnej,

i wiele wiele innych, koniecznie sprawdź naszą stronę poświęconą tematowi procesu aplikacji na studia magisterskie w UK!

Kredyt studencki, finanse i stypendia

W 2016 roku, angielski rząd wprowadził kredyt studencki na studia magisterskie dla wszystkich aplikantów z Unii Europejskiej. Skorzystaj z tej okazji i aplikuj już teraz!

Rządowy kredyt studencki na magisterkę przysługuje wszystkim obywatelom UE, którzy nie rozpoczęli wcześniej studiów tego samego stopnia. Wynosi on do 10280 funtów, podczas, gdy większość kierunków wymaga czesnego w wysokości ok. 8 tys. funtów. Oznacza to, że reszta pieniędzy trafia do Twojej kieszeni.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dot. spłacania kredytu oraz jak utrzymać się na studia i na jakie stypendia można liczyć, zapraszamy do naszej specjalnej strony poświęconej finansom na studiach magisterskich w Anglii.

Jak więc widzisz, wyjazd na studia do Anglii nie musi być niczym skomplikowanym, natomiast na pewno będzie to wielka przygoda Twojego życia, która wpłynie na cały jego przyszły przebieg. Aby zminimalizować stres związany z wyborem odpowiedniego kierunku studiów i uczelni, całym procesem aplikacji i przeprowadzką, warto skorzystać z bezpłatnego i pełnego wsparcia, jakie oferuje Smart Prospects!

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐