Middlesex University

Middlesex University

O uczelni


Uczelnia działa już ponad 130 lat i stara się być bardzo nowoczesną. W 2005 roku uczelnia otworzyła swój pierwszy zagraniczny kampus: w Dubaju, a następnie kolejne dwa zlokalizowane na Malcie i na Mauritiusie. W 2011 powstało nowe centrum sztuki, designu i mediów w Hendon. W jego skład wchodzą pracownie multimedialne, cyfrowe studio fotograficzne oraz studio produkcji telewizyjnej dla 1600 studentów.

Główne zalety

Middlesex ma żywą i zróżnicowaną kulturowo społeczność studencką i reprezentuje ją na każdym kroku. Co więcej, lokalizacja w północno-zachodnim Londynie pozwala studentom korzystać ze wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na 60%.

Stypendia

http://www.mdx.ac.uk/courses/scholarships-and-bursaries

Praca podczas studiów

Uczelnia chętnie pomaga w znalezieniu pracy. Dodatkowo, studenci mają duży wybór wśród dobrze płatnych prac.

Zakwaterowanie

Uniwersytet oferuje dwa rodzaje zakwaterowania: akademik oraz wynajem prywatnych domów/mieszkań. W akademikach dostępne są zarówno wieloosobowe pokoje jak i luksusowe studia z łazienkami.

http://www.mdx.ac.uk/life-at-middlesex/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Jako, iż Londyn to stolica kraju, znajdziemy tu wiele miejsc będących jego ostoją kulturową. Światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea. W Londynie pełno jest miejsc mających znaczenie historyczne, tak więc nie zabraknie obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość organizowanych festiwali i różnego rodzaju imprez kulturowych sprawia, że w mieście zawsze się coś dzieje.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie