Middlesex University

Londyn, Anglia

O uczelni

Uczelnia działa już ponad 130 lat i stara się być bardzo nowoczesną. W 2005 roku uczelnia otworzyła swój pierwszy zagraniczny kampus: w Dubaju, a następnie kolejne dwa zlokalizowane na Malcie i na Mauritiusie. W 2011 powstało nowe centrum sztuki, designu i mediów w Hendon. W jego skład wchodzą pracownie multimedialne, cyfrowe studio fotograficzne oraz studio produkcji telewizyjnej dla 1600 studentów.

Middlesex ma żywą i zróżnicowaną kulturowo społeczność studencką i reprezentuje ją na każdym kroku. Co więcej, lokalizacja w północno-zachodnim Londynie pozwala studentom korzystać ze wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, a w tym:
– 65% z angielskiego ustnego;
– 60% z angielskiego rozszerzonego lub 75% z podstawowego.

IB

23 pkt.

Podstawowe informacje o stypendiach dostępne są na stronie uczelni jak i również na stronach konkretnych kierunków: http://www.mdx.ac.uk/courses/scholarships-and-bursaries

Uniwersytet oferuje dwa rodzaje zakwaterowania: akademik oraz wynajem prywatnych domów/mieszkań. W akademikach dostępne są zarówno wieloosobowe pokoje jak i luksusowe studia z łazienkami. Szczegóły tutaj: http://www.mdx.ac.uk/life-at-middlesex/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Podobnie jak większość brytyjskich uczelni, Middlesex University wspiera swoich studentów w poszukiwaniu pracy par-time, staży jak i wolontariatów.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Hendon to dzielnica na obrzeżach Londynu, a dokładniej w północno-zachodniej jego części, w której znajduje się Middlesex University. Okolica oferuje zarówno dużo zieleni jak i miejsc takich, jak muzea czy kino 4d. Z kolei dojazd z kampusu do ścisłego centrum stolicy Anglii zajmuje ok. 30 minut metrem – linią północną lub Thameslink.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
UWAGA: Ostatnia szansa na finansowanie studiów w UK to nabór na styczeń 2021 Dowiedz się więcej

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐