Birkbeck, University of London

Birkbeck, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

Początki uniwersytetu sięgają 1823 roku, kiedy to George Birkbeck zdecydował się założyć Mechanics Institution oferujący zajęcia wieczorowe dla osób, które na co dzień pracują i chcą podwyższyć swoje kwalifikacje. Sto lat później, związek londyńskich uczelni (University of London) zdecydował się przyjąć instytut do swojego grona, pod warunkiem, że nadal będzie placówką wieczorową z elastycznymi godzinami zajęć. Warto wspomnieć, że “tradycja” ta trwa po dziś dzień. Co więcej, samo logo uczelni zawiera w sobie sowę i świeczki oraz księżyc (w miejscu na kropkę nad “i”) – symbole motta “study by night”.

Uczelnia znajduje się w centrum akademickim Londynu, w dzielnicy Bloomsbury. Pozwala swoim uczęszczać na zajęcia wieczorowe, dzięki czemu za dnia mogą pracować czy brać udział w wolontariatach i stażach.

POLSKA MATURA
Typowe wymagania to zdana matura, a w tym min. 1 rozszerzenie z wynikiem 65-70%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
104-112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Dostępne wsparcie finansowe na dany rok akademiki, warunki jego otrzymania i wszelkie inne szczegóły są opisane tutaj: http://www.bbk.ac.uk/student-services/financial-support/undergraduate-financial-support.

Zajęcia na uczelni odbywają się w godzinach 6pm-9pm, co pozwala na pracę na pełny etat. W znalezieniu jej pomaga Birkbeck Talent – zespół konsultantów udzielających wsparcia w sprawach dot. szukania pracy podczas studiów oraz tej po ich zakończeniu. Spotkania face-to-face można umówić z uczelnianym Careers and Employability Service.

Pomimo tego, że większość studentów Birkbeck mieszka w prywatnym zakwaterowaniu, uczelnia oferuje pokoje w akademikach. Ich standard, lokalizacje i ceny opisane są szczegółowo tutaj: http://www.bbk.ac.uk/student-services/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Główny kampus uniwersytetu znajduje się samym centrum Londynu, niedaleko stacji Euston, King’s Cross i St Pancras – w Bloomsbury. Sąsiaduje bezpośrednio z kampusami uczelni takich, jak University College London czy the School of Oriental and African Studies, które również należą do University of London a także z ich wspólnym Students’ Union. Dwie ulice dalej zlokalizowane jest również The British Museum.

W 2013 roku, uczelnia otworzyła drugi kampus warty £33 miliony we wschodnim Londynie na Stratford. Ma on służyć przede wszystkim społeczności mieszkającej właśnie w tej okolicy, gdyż dojazd metrem ze wschodniego Londynu do ścisłego centrum czy samego głównego kampusu Birkbeck trwa nawet 30-50 minut, co w godzinach wieczornych może być bardzo problematyczne.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐