City, University London - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

City, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

City University w Londynie poza naciskiem na bycie jednym z najlepszych międzynarodowych ośrodków akademickich, dba wyjątkowo o to, by jego absolwenci byli w pełni przygotowani do pracy w konkretnie określonym zawodzie.

Wyjątkowo bogate, międzynarodowe środowisko i wysoko wykwalifikowana kadra sprawiają, że uczelnia ta osiąga bardzo wysokie oceny prowadzonych na niej badań.

Uczelnia może poszczycić się nie tylko wysokim wskaźnikiem zatrudnienia ale także wyjątkowo wysoką średnią zarobków jej absolwentów w pół roku po jej zakończeniu. Ponadto, placówka posiada znaczącą renomę co dodatkowo ułatwia późniejsze znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie. Absolwentami tego uniwersytetu są chociażby Margaret Thatcher, Tony Blair czy prezes korporacji Coca-Cola, Muhtar Kent.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to co najmniej trzy rozszerzenia zdane na poziomie 75-85% w zależności od kierunku. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
30-34 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia oferuje bardzo wiele stypendiów, spora część z nich jest dostępna dla zagranicznych studentów. Stypendia można otrzymać za dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe jak i szereg innych wyjątkowych osiągnięć. Warto też wspomnieć o stypendiach, które opłacają koszt studiów. Szczegóły tutaj: http://www.city.ac.uk/study/undergraduate/funding-and-financial-support.

Uniwersytet posiada stronę internetową, na której zamieszcza ogłoszenia o pracę dla swoich studentów jak i absolwentów. Uniwersytet pomaga w znalezieniu pracy tymczasowej lub na pół etatu oraz pracy na pełen etat dla nieaktywnych zawodowo absolwentów.

Uniwersytet posiada wystarczająco miejsc do zakwaterowania wszystkich studentów pierwszego roku w swoich akademikach, w niewielkiej odległości od głównych wydziałów. Koszt pokoju w zależności od standardu waha się w granicach £150-£290 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.city.ac.uk/study/undergraduate/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

City, University of London zlokalizowany jest na Northampton Square w londyńskiej dzielnicy Clerkenwell. Znana jest jako design hub, gdyż nie ma na świecie drugiego miejsca z tak ogromną liczbą kreatywnych biznesów i architektów skupionych w jednym miejscu. Przystanek autobusowy oddalony od kampusu uczelni o ok. 5 minut piechotą daje możliwość dostania się niemal do każdego punktu Londynu dobrze zaprojektowaną komunikacją miejską.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=abgWUUXlAc0

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐