City University London

City University London

O uczelni

City University w Londynie poza naciskiem na bycie jednym z najlepszych międzynarodowych ośrodków akademickich, dba wyjątkowo o to, by jego absolwenci byli w pełni przygotowani do pracy w konkretnie określonym zawodzie.

Wyjątkowo bogate, międzynarodowe środowisko i wysoko wykwalifikowana kadra sprawiają, że uczelnia ta osiąga bardzo wysokie oceny prowadzonych na niej badań.

Główne zalety

Uczelnia może poszczycić się nie tylko wysokim wskaźnikiem zatrudnienia ale także wyjątkowo wysoką średnią zarobków jej absolwentów w pół roku po jej zakończeniu.  Dodatkowym atutem jest chociażby sama lokalizacja uniwersytetu, który znajduje się w samej stolicy kraju. Uczelnia ta posiada znaczącą renomę co dodatkowo ułatwia późniejsze znalezienie pracy w wyuczonym na niej zawodzie. Absolwentami tego uniwersytetu są chociażby Margaret Thatcher, Tony Blair czy prezes korporacji Coca-Cola Muhtar Kent.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia zdane na poziomie 80%.

Stypendia

Uczelnia oferuje bardzo wiele stypendiów, wiele z nich jest dostępnych dla zagranicznych studentów. Stypendia można otrzymać za dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe jak i szereg innych wyjątkowych osiągnięć. Warto też wspomnieć też o stypendiach, które opłacają koszt studiów.

http://www.city.ac.uk/study/undergraduate/funding-and-financial-support

Praca podczas studiów

Uniwersytet posiada stronę internetową, na której zamieszcza ogłoszenia o pracę dla swych studentów jak i absolwentów. Uniwersytet pomaga w znalezieniu pracy tymczasowej lub na pół etatu dla swoich studentów i pracy na pełen etat dla swych nieaktywnych zawodowo absolwentów.

Zakwaterowanie

Uniwersytet posiada wystarczająco miejsc do zakwaterowania wszystkich studentów pierwszego roku w swoich budynkach, w niewielkiej odległości od głównych ośrodków akademickich.
http://www.city.ac.uk/study/undergraduate/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea czy zoo.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie