University College London - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University College London

Londyn, Anglia

O uczelni

UCL znajduje się w rankingach wśród najlepszych uczelni na świecie dzięki wpływowi na innowacyjną naukę i znakomite badania. Nie było dziesięciolecia w historii tego uniwersytetu, w którym żaden student albo wykładowca nie otrzymałby Nagrody Nobla, od 1901 roku, kiedy to wyróżnienie zostało ustanowione. UCL ma doświadczenie w wielu dziedzinach i kładzie nacisk na przekraczanie tradycyjnych granic celem zapewnienia nauczania, umiejętności i rozwiązań dotyczących współczesnych problemów globalnych. Jest również znany ze znakomitych badań.

Uniwersytet jest w czołówce nie tylko rankingów brytyjskich, ale i światowych. Prowadzi jedne z najbardziej innowacyjnych badań, czego dowodem jest duża liczba noblistów, która ukończyła UCL. Średnia zarobków po studiach jest jedną z najwyższych w UK i wynosi £24k rocznie. Co więcej, uczelnia znajduje się w Londynie, jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta, a w otoczeniu znajduje się wiele atrakcji: muzea, galerie czy parki.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 2 rozszerzenia z wynikiem mieszczącym się w 7. staninie lub równym 78. w skali centylowej oraz 1 rozszerzenie na min. 90. centyl lub mieszczące się w 8. staninie. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

34 pkt., w tym min. 16 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL).

Studenci z gospodarstw domowych z dochodem mniejszym lub równym £12000 mogą otrzymać stypendium pieniężne w wysokości £3000, a studenci z dochodem gospodarstwa domowego mniejszym lub równym £25000 – £2000. Szczegóły tutaj: http://www.ucl.ac.uk/prospective-students/scholarships/undergraduate/hebss_nsp/.

Biorąc pod uwagę lokalizację, dostępnych jest bardzo wiele miejsc pracy dla studentów w kawiarniach, sklepach, restauracjach czy barach.

Tygodniowe ceny za pokój w akademiku wahają się w granicach £140-290. Szczegóły tutaj: http://www.ucl.ac.uk/prospective-students/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bloomsbury jest bardzo elegancką i urokliwą dzielnicą Londynu. To właśnie tam znajduje się University College London, podobnie jak SOAS czy Birkbeck. Okolica znana jest jako prestiżowy ośrodek kulturowy i edukacyjny. Ponadto, bliska odległość od najpopularniejszych atrakcji Londynu, restauracji, kawiarni czy muzeów, do których dostać się można zarówno pieszo jak i metrem, czyni ją bardzo atrakcyjną i idealną dla studentów.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐