University of Greenwich

Londyn & Kent, Anglia

O uczelni

University of Greenwich to jedna z londyńskich uczelni założona w 1890 roku, pierwotnie jako Woolwich Polytechnic. Obecnie uczelnia posiada w swojej ofercie szeroką gamę kierunków – od inżynierii i medycyny poprzez architekturę, biznes czy edukację, a wszystkie rozlokowane są po 3 kampusach. Główny znajduje się w dzielnicy Greenwich w Londynie, która dzięki wyjątkowemu stylowi była tłem do filmów takich, jak Piraci z Karaibów czy Skyfall. Drugi kampus Avery Hill, zlokalizowany jest na przedmieściach Londynu, z kolei trzeci, Medway Campus oddalony jest od pozostałych o około godzinę drogi komunikacją miejską i znaleźć go można w Kent, w zachodniej części Anglii.

Uczelnia posiada trzy nowoczesne kampusy przystosowane do każdych rodzajów studiów, a w nich świetne laboratoria i pracownie dla studentów inżynierii i medycyny czy bibliotekę otwartą dla wszystkich uczniów. Placówka jest spora, gdyż studiuje na niej ponad 21 tysięcy osób z ponad 130 krajów.

POLSKA MATURA
Aplikant musi zdać maturę ze średnią z podstaw na min. 60% (wyjątkiem jest Law i Architecture, na które średnia musi wynosić min. 70%), oraz angielski rozszerzony na min. 80% lub IELTS.

IB
34 pkt.

University of Greenwich posiada szeroką ofertę stypendiów, na przykład GREat Skills Scholarship dla studentów, którzy jeszcze przed rozpoczęciem studiów ukończą program online przygotowany przez uczelnię (stypendium wynosi £2000). Szczegóły o tym jak i o innych stypendiach znajdziesz tutaj: https://www.gre.ac.uk/finance/funding-your-studies/scholarships-and-bursaries.

Na terenie uczelni znajduje się Careers and Employability Office, który nie tylko pomoże w aplikacji o pracę part-time, ale również doradzi w kwestiach związanych z karierą po studiach. Szczegóły tutaj: https://www.gre.ac.uk/business/study/careers.

Uczelnia zapewnia 2400 miejsc w swoich akademikach, które znajdują się w pobliżu wszystkich trzech kampusów. Najtańsze pokoje znaleźć można za £145 tygodniowo. Szczegóły tutaj: https://www.gre.ac.uk/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Główny kampus University of Greenwich znajduje się w Londynie w dzielnicy Greenwich nad rzeką Tamizą, około 30 minut metrem od centrum miasta. To właśnie w Greenwich nie tylko odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku ale i znajduje się słynna O2 Arena oraz Maritime Greenwich – kompleks zabytków wpisanych do listy UNESCO. Drugi kampus – Avery Hill znajduje się już na przedmieściach Londynu, około godziny drogi metrem od centrum i jest to kompleks przeznaczony dla studentów medycyny i zdrowia. Studenci kierunków związanych z inżynierią studiują zazwyczaj w trzecim kampusie Medway, który znajduje się w Kent, poza Londynem.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.