University of Greenwich

University of Greenwich

Londyn & Kent, Anglia

O uczelni

University of Greenwich to jedna z londyńskich uczelni założona w 1890 roku, pierwotnie jako Woolwich Polytechnic. Obecnie uczelnia posiada w swojej ofercie szeroką gamę kierunków – od inżynierii i medycyny poprzez architekturę, biznes czy edukację, a wszystkie rozlokowane są po 3 kampusach. Główny znajduje się w dzielnicy Greenwich w Londynie, która dzięki wyjątkowemu stylowi była tłem do filmów takich, jak Piraci z Karaibów czy Skyfall. Drugi kampus Avery Hill, zlokalizowany jest na przedmieściach Londynu, z kolei trzeci, Medway Campus oddalony jest od pozostałych o około godzinę drogi komunikacją miejską i znaleźć go można w Kent, w zachodniej części Anglii.

Uczelnia posiada trzy nowoczesne kampusy przystosowane do każdych rodzajów studiów, a w nich świetne laboratoria i pracownie dla studentów inżynierii i medycyny czy bibliotekę otwartą dla wszystkich uczniów. Placówka jest spora, gdyż studiuje na niej ponad 21 tysięcy osób z ponad 130 krajów.

POLSKA MATURA
Studia licencjackie połączone z rokiem zerowym: Na tego typu studia można dostać się nawet bez zdanej matury. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej (messenger/[email protected]).
Studia licencjackie: Aplikant musi zdać maturę ze średnią z podstaw na min. 60% (wyjątkiem jest Law i Architecture, na które średnia musi wynosić min. 70%), oraz angielski rozszerzony na min. 80% lub IELTS.

IB
34 pkt.

Rok zerowy
Uczelnia oferuje bardzo wiele kierunków, które można rozpocząć od roku zerowego (foundation year) zarówno w październiku jak i również w styczniu. Aby rozpocząć od roku zerowego wystarczy tylko zdana matura (na 30% – czyli minumum). Możliwe jest rozpoczęcie również roku zerowego bez matury (na podstawie świadectwa z ostatniej klasy szkoły średniej – liceum/technikum/szkoła zawodowa).

University of Greenwich posiada szeroką ofertę stypendiów, na przykład GREat Skills Scholarship dla studentów, którzy jeszcze przed rozpoczęciem studiów ukończą program online przygotowany przez uczelnię (stypendium wynosi £2000). Szczegóły o tym jak i o innych stypendiach znajdziesz tutaj: https://www.gre.ac.uk/finance/funding-your-studies/scholarships-and-bursaries.

Na terenie uczelni znajduje się Careers and Employability Office, który nie tylko pomoże w aplikacji o pracę part-time, ale również doradzi w kwestiach związanych z karierą po studiach. Szczegóły tutaj: https://www.gre.ac.uk/business/study/careers.

Uczelnia zapewnia 2400 miejsc w swoich akademikach, które znajdują się w pobliżu wszystkich trzech kampusów. Najtańsze pokoje znaleźć można za £145 tygodniowo. Szczegóły tutaj: https://www.gre.ac.uk/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Główny kampus University of Greenwich znajduje się w Londynie w dzielnicy Greenwich nad rzeką Tamizą, około 30 minut metrem od centrum miasta. To właśnie w Greenwich nie tylko odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku ale i znajduje się słynna O2 Arena oraz Maritime Greenwich – kompleks zabytków wpisanych do listy UNESCO. Drugi kampus – Avery Hill znajduje się już na przedmieściach Londynu, około godziny drogi metrem od centrum i jest to kompleks przeznaczony dla studentów medycyny i zdrowia. Studenci kierunków związanych z inżynierią studiują zazwyczaj w trzecim kampusie Medway, który znajduje się w Kent, poza Londynem.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=vS8no34OZWU

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐