Anglia Ruskin University London

Anglia Ruskin University London

Londyn, Anglia

O uczelni

ARU London to londyński kampus Cambridge’owskiego uniwersytetu Anglia Ruskin (o którym można szczegółowo przeczytać tutaj). Studia biznesowo-prawnicze na ARU oferowane są w stolicy Anglii już od 1995 roku. Sam kampus zbudowany jest w modernistycznym stylu i oferuje nowoczesny sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć na możliwie najwyższym poziomie.

Uniwersytet zorganizowany jest w taki sposób, aby możliwe było uczęszczanie na zajęcia jedynie przez dwa dni w tygodniu. Dzięki temu, studenci mają dużo czasu nie tylko na naukę czy rozwijanie zainteresowań, ale i pracę dorywczą. Ponadto, ARU London stara się zapewnić dodatkowe wsparcie (również finansowe), tak, aby studenckie życie w Londynie przebiegało bez większych problemów.

POLSKA MATURA
Studia licencjackie połączone z rokiem zerowym: Na tego typu studia można dostać się nawet bez zdanej matury. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej (messenger/[email protected]).
Studia licencjackie: Anglia Ruskin wymaga od Polaków średniej 60-65% na maturze, przy czym minimum dwa przedmioty muszą być na poziomie rozszerzonym. W ramach potwierdzenia znajomości języka angielskiego, wystarczy zdać rozszerzoną maturę z języka angielskiego, pod warunkiem, że wynik wynosi minimum 70%, a od egzaminu nie upłynęło więcej niż dwa lata. Alternatywnie można zdać IELTS na min. 6.0, w tym min. 5.5 z każdej sekcji.

IB

24 pkt.

Dla najlepszych studentów z każdego kierunku uczelnia przewiduje stypendium w wysokości £1000, przy czym osoba z najwyższymi wynikami na kursie jest uprawniona do stypendium w wysokości £2000. Uniwersytet oferuje również stypendia dla utalentowanych sportowo studentów oraz roczne finansowanie w wysokości £500 na transport po stolicy. Szczegóły tutaj: https://london.aru.ac.uk/admissions/scholarships.

Anglia Ruskin University chętnie pomaga swoim studentom i absolwentom w znalezieniu pracy zarówno jeżeli chodzi o tę typu part-time, jak i staże czy wolontariaty związane z kierunkiem studiów. Aby otrzymać odpowiednią pomoc, należy skierować się do Employability Office na kampusie uczelni. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://london.aru.ac.uk/employability/office.

Uczelnia pomaga zaaplikować na różnego rodzaju akademiki w okolicy i nie tylko. Ich ceny zaczynają się od około £150 za tydzień wzwyż. Szczegóły tutaj: https://london.aru.ac.uk/student-life/explore-aru-london/accommodation.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Tower Hamlets znajduje się we wschodniej części Londynu. Sama dzielnica jest znana ze swojego kompleksu budynków Canary Wharf – kolejnego po City of London centrum finansowego w Londynie posiadającą jedne z najwyższych budynków w całej Wielkiej Brytanii.
Kampus ARU London znajduje się na przeciwko stacji Farringdon.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐