St Mary's University, Twickenham

St Mary's University, Twickenham

Twickenham (Londyn), Anglia

O uczelni

St Mary’s University, choć założony w 1850 roku i uważany za pierwszy rzymsko-katolicki uniwersytet w Wielkiej Brytanii, jest niewątpliwie nowoczesną i szybko rozwijającą się placówką. Studiuje na nim tylko 5 tysięcy osób, a każda z nich otrzymuje odpowiednie wsparcie i motywację ze strony pracowników, co przyczynia się do faktu, że uczelnia uznawana jest za jedną z najbardziej przyjaznych studentom.

Uczelnia słynie z kierunków sportowych, zdrowotnych, biznesowych i turystycznych. Może pochwalić się również wysokim zadowoleniem studentów.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga zdania matury ze średnią na min. 60%.

IB

96-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Wszystkie dostępne stypendia i warunki, jakie trzeba spełnić, by je otrzymać, są opisane tutaj: https://www.stmarys.ac.uk/student-finance/scholarships/scholarships.aspx.

Uczelnia nieustannie wspiera swoich studentów w poszukiwaniu zarówno pracy dorywczej jak i tej związanej ze studiowaną dziedziną.

Zwykły pokój w akademiku dostępny jest już za £170 tygodniowo. Jednak za zakwaterowanie z zapewnionym wyżywieniem czy własną łazienką trzeba zapłacić £6000-£8000 rocznie.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

St Mary’s University znajduje się w pod Londynem, na obrzeżach Twickenham na tzw. Truskawkowym Wzgórzu. Zarówno do Twickenham jak i Teddington można dojść pieszo i cieszyć się ich szeroką ofertą sklepów, restauracji i pubów. W okolicy znajdują się również ogrody botaniczne, pałac czy Tamiza. Spokojne miasteczka mogą jednak w 30 minut jazdy pociągiem zamienić się w tętniącą życiem stolicę Anglii pełną różnorakich atrakcji.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐