Ravensbourne University London

Ravensbourne University London

Londyn, Anglia

O uczelni

Ravensbourne University London to kreatywna placówka, która powstała w 1959 roku z połączenia Bromley School of Art z Department of Furniture Design of Beckenham School of Art. Uczęszcza do niej nieco ponad 2 tysiące studentów, czyniąc ją tym samym jedną z najmniejszych brytyjskich uczelni.

Profesorowie i tutorzy pracujący na uczelni wykładają zajęcia z pasją i na podstawie swoich doświadczeń w firmach takich, jak BBC, Vogue czy Walt Disney Studios.
Ponadto, każdy student może wypożyczyć za darmo wysokiej jakości sprzęty jak np. kamery, lustrzanki, mikrofony, laptopy (szczegóły tutaj).

POLSKA MATURA
Uczelni wystarczy tylko zdanie matury. Najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

IB
28 pkt. Nie mnie jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Wszystkie dostępne stypendia na dany rok akademicki opisane są tutaj: https://www.ravensbourne.ac.uk/study-here/undergraduate/undergraduate-fees-and-funding/undergraduate-funding/.

Uczelnia szczyci się niesamowitymi kontaktami w branży a także wsparciem, jakie oferuje swoim studentom nie tylko w trakcie studiów ale i po ich zakończeniu w kwestii szukania pracy.

Koszty za pokój w uczelnianym akademiku zaczynają się już od £150 tygodniowo i dochodzą do ponad £300, a to wszystko w zależności od standardu. Szczegóły tutaj: https://www.ravensbourne.ac.uk/study-here/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Ravensbourne University London nie mógł być lepiej usytuowany – znajduje się w dzielnicy Greenwich, konkretniej w okolicy zwanej “digital peninsula” nad samą Tamizą. Wystarczy 5-minutowy spacer, aby dojść do stacji metra, z której dostać się można do praktycznie każdego zakątka stolicy Anglii.

Co więcej, uczelnia jest bezpośrednim “sąsiadem” słynnej muzycznej areny O2.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐