Ravensbourne University London

Ravensbourne University London

Londyn, Anglia

O uczelni

Ravensbourne University London to kreatywna placówka, która powstała w 1959 roku z połączenia Bromley School of Art z Department of Furniture Design of Beckenham School of Art. Uczęszcza do niej nieco ponad 2 tysiące studentów, czyniąc ją tym samym jedną z najmniejszych brytyjskich uczelni.

Profesorowie i tutorzy pracujący na uczelni wykładają zajęcia z pasją i na podstawie swoich doświadczeń w firmach takich, jak BBC, Vogue czy Walt Disney Studios.
Ponadto, każdy student może wypożyczyć za darmo wysokiej jakości sprzęty jak np. kamery, lustrzanki, mikrofony, laptopy (szczegóły tutaj).

POLSKA MATURA
Uczelni wystarczy tylko zdanie matury. Najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

IB
28 pkt. Nie mnie jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Wszystkie dostępne stypendia na dany rok akademicki opisane są tutaj: https://www.ravensbourne.ac.uk/study-here/undergraduate/undergraduate-fees-and-funding/undergraduate-funding/.

Uczelnia szczyci się niesamowitymi kontaktami w branży a także wsparciem, jakie oferuje swoim studentom nie tylko w trakcie studiów ale i po ich zakończeniu w kwestii szukania pracy.

Koszty za pokój w uczelnianym akademiku zaczynają się już od £150 tygodniowo i dochodzą do ponad £300, a to wszystko w zależności od standardu. Szczegóły tutaj: https://www.ravensbourne.ac.uk/study-here/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Ravensbourne University London nie mógł być lepiej usytuowany – znajduje się w dzielnicy Greenwich, konkretniej w okolicy zwanej “digital peninsula” nad samą Tamizą. Wystarczy 5-minutowy spacer, aby dojść do stacji metra, z której dostać się można do praktycznie każdego zakątka stolicy Anglii.

Co więcej, uczelnia jest bezpośrednim “sąsiadem” słynnej muzycznej areny O2.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐