London Metropolitan University

London Metropolitan University

Londyn, Anglia

O uczelni

London Metropolitan University, potocznie zwany London Met został założony zaledwie w 2002 roku, po połączeniu University of North London oraz London Guildhall University. Posiada obecnie 3 kampusy zlokalizowane w Holloway (Northern London) – poświęcony kierunkom ścisłym i humanistycznym, Mooregate (City of London) skupiający się na kursach biznesowych oraz Aldgate (East London), gdzie poznać można studentów sztuki i projektowania. Warto dodać, że jednymi z absolwentów London Metropolitan University są burmistrz Londynu, Sadiq Khan czy przywódca partii politycznej Labour, Jeremy Corbyn.

Prawie 97% absolwentów uczelni rozpoczyna pracę w zawodzie lub kontynuuje naukę w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów. Ponadto, wszystkie kierunki studiów oferowane przez London Met są w jakimś stopniu skupione na rozwijaniu umiejętności i zdobywanie wartościowego doświadczenia przez studentów poprzez angażowanie studentów w tworzenie projektów dla firm zewnętrznych czy odbywanie staży u nich.

POLSKA MATURA
London Met wymaga zdania 3 podstaw ze średnią na min. 60% oraz 2 rozszerzeń, każde na min. 40% (w przypadku kierunków ścisłych) lub 50% (w przypadku kierunków humanistycznych). Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać 75% z matury rozszerzonej z angielskiego.

IB
28 pkt.

Uczelnia nie oferuje obecnie żadnego wsparcia finansowego dla osób z UE.

Uczelnia daje swoim studentom pierwszeństwo przy aplikowaniu o pracę na terenie uczelni. Poza tym, uczelniana platforma MetTemps na bieżąco informuje o miejscach pracy i wolontariatach na terenie Londynu, które pomogą studentom zdobyć doświadczenie czy zarobić pieniądze.

Pokój w akademiku na wydziale w Hollowgate dzielony z innym studentem kosztuje £84 tygodniowo, z kolei pojedyncze, w zależności od standardu, wynoszą £132-£306 za tydzień. Ceny w Aldgate są porównywalne, jednak nie ma tam opcji pokoju dzielonego.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Główny kampus uniwersytetu zlokalizowany jest w jednej z północnych dzielnic Londynu, Holloway, skąd do centrum stolicy dojechać możne tylko w 10 minut. Odbywają się tam przede wszystkim zajęcia z kierunków ścisłych, w tym IT oraz humanistycznych i społecznych, a z uczelnianych budynków widoczny jest stadion zespołu piłkarskiego Arsenal, co spodoba się każdemu fanowi futbolu. Uczelnia posiada również dwa inne kampusy – Sir John Cass School of Art we wschodnim Londynie oraz szkołę biznesową w Mooregate, w centrum Londynu w okolicy banków i międzynarodowych firm.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐