London Metropolitan University

Londyn, Anglia

O uczelni

London Metropolitan University, potocznie zwany London Met został założony zaledwie w 2002 roku, po połączeniu University of North London oraz London Guildhall University. Posiada obecnie 3 kampusy zlokalizowane w Holloway (Northern London) – poświęcony kierunkom ścisłym i humanistycznym, Mooregate (City of London) skupiający się na kursach biznesowych oraz Aldgate (East London), gdzie poznać można studentów sztuki i projektowania. Warto dodać, że jednymi z absolwentów London Metropolitan University są burmistrz Londynu, Sadiq Khan czy przywódca partii politycznej Labour, Jeremy Corbyn.

Prawie 97% absolwentów uczelni rozpoczyna pracę w zawodzie lub kontynuuje naukę w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów. Ponadto, wszystkie kierunki studiów oferowane przez London Met są w jakimś stopniu skupione na rozwijaniu umiejętności i zdobywanie wartościowego doświadczenia przez studentów poprzez angażowanie studentów w tworzenie projektów dla firm zewnętrznych czy odbywanie staży u nich.

POLSKA MATURA
London Met wymaga zdania 3 podstaw ze średnią na min. 60% oraz 2 rozszerzeń, każde na min. 40% (w przypadku kierunków ścisłych) lub 50% (w przypadku kierunków humanistycznych). Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać 75% z matury rozszerzonej z angielskiego.

IB
28 pkt.

Uczelnia nie oferuje obecnie żadnego wsparcia finansowego dla osób z UE.

Uczelnia daje swoim studentom pierwszeństwo przy aplikowaniu o pracę na terenie uczelni. Poza tym, uczelniana platforma MetTemps na bieżąco informuje o miejscach pracy i wolontariatach na terenie Londynu, które pomogą studentom zdobyć doświadczenie czy zarobić pieniądze.

Pokój w akademiku na wydziale w Hollowgate dzielony z innym studentem kosztuje £84 tygodniowo, z kolei pojedyncze, w zależności od standardu, wynoszą £132-£306 za tydzień. Ceny w Aldgate są porównywalne, jednak nie ma tam opcji pokoju dzielonego.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Główny kampus uniwersytetu zlokalizowany jest w jednej z północnych dzielnic Londynu, Holloway, skąd do centrum stolicy dojechać możne tylko w 10 minut. Odbywają się tam przede wszystkim zajęcia z kierunków ścisłych, w tym IT oraz humanistycznych i społecznych, a z uczelnianych budynków widoczny jest stadion zespołu piłkarskiego Arsenal, co spodoba się każdemu fanowi futbolu. Uczelnia posiada również dwa inne kampusy – Sir John Cass School of Art we wschodnim Londynie oraz szkołę biznesową w Mooregate, w centrum Londynu w okolicy banków i międzynarodowych firm.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐