Coventry University London

Coventry University London

Londyn, Anglia

O uczelni

Coventry University London to nowoczesny kampus znajdujący się w City of London i należący do Coventry University, który powstał w 2010 roku. CU London jest przede wszystkim szkołą biznesową oraz prawniczą. To tutaj, w sercu europejskiego biznesu uczelnia z niewielkiej miejscowości postanowiła zbudować drugi kampus, aby zapewnić 1800 studentom idealne warunki do studiowania wybranej dziedzinie, a zarazem poznawania branży od podszewki.

Uczelnia może pochwalić się wyjątkową lokalizacją, która na pewno zostanie doceniona przez przyszłych studentów. Jednak poza faktem znajdowania się w centrum Londynu w prestiżowej dzielnicy, Coventry University London udało się zbudować wyjątkowy i nowoczesny kampus, z wieloma salami i pracowniami przeznaczonymi z myślą o studentach biznesu i prawa. To jak prezentuje się kampus można zobaczyć tutaj: https://www.coventry.ac.uk/london/study/virtual-tour/. Uczelnia posiada również złotą nagrodę w kategorii jakości nauczania przyznawany przez rządową organizację TEF.

POLSKA MATURA
Studia licencjackie połączone z rokiem zerowym: Na tego typu studia można dostać się nawet bez zdanej matury. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej (messenger/[email protected]).
Studia licencjackie: Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 55%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 55%. Aby uniknąć zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy zdobyć min. 70% z angielskiego rozszerzonego lub przejść przez telefoniczne interview (po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez messengera).

IB

30 pkt.

Uczelnia oferuje stypendia dla aplikantów z wysokimi wynikami z egzaminów, wynoszące nawet £2000. Szczegóły tutaj: https://www.coventry.ac.uk/london/study/fees-and-finance/about-our-scholarships/.

Coventry University London posiada Careers Office, który pomaga studentom w aplikacji o pracę part-time czy organizuje szkolenia i panele rozwijające umiejętności ważne na rynku pracy. Szczegóły tutaj: https://www.coventry.ac.uk/london/careers-and-internships/.

Uczelnia posiada akademiki w bliskiej odległości od kampusu. Ceny za pokój zaczynają się od £275 funtów za tydzień, natomiast uczelnia pomaga również zaaplikować o tańsze alternatywy, Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.coventry.ac.uk/london/student-life/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

City of London to suwerenne miasto znajdujące się w samym centrum Londynu. Dzięki historii oraz swojej autonomii, City of London jest w stanie funkcjonować w zupełnie innym, bardziej liberalnym systemie podatkowym w porównaniu do reszty kraju. To właśnie to zachęciło wielkie korporacje, instytucje finansowe czy organizacje (takie jak Coventry University) do założenia swoich oddziałów i placówek w tym niewielkim skrawku stolicy, który ma zaledwie 3 km2.
W City of London mieszka zaledwie 7 500 osób, jednak na co dzień w tym obszarze pracuje ponad 320 tysięcy, w różnego rodzaju instytucjach. To również tutaj znajdują się słynne drapacze chmur, które są ikoną samego Londynu jak np. 30 St Mary Axe czy 22 Bishopsgate.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐