Wszystko o kwestiach finansowych na studiach w Wielkiej Brytanii

Prawdopodobnie najważniejszym kwestią w trakcie rozważań studiów w Wielkiej Brytanii są finanse. Istnieje pospolity przesąd, że takie studia są tylko dla osób zamożnych, z powodu wysokiego czesnego oraz wysokich kosztów życia.

Skoro tak jest, to dlaczego na studia do Anglii przyjeżdża tak wielu niezamożnych studentów ze wszystkich krajów, w szczególności Europy Wschodniej?

Sprawdź poniższe artykuły, aby dowiedzieć się jakie są koszty rekrutacji jak i samego mieszkania na Wyspach; które miasta są drogie, a które słyną z niskich kosztów utrzymania; a także jakie finansowania są dla Ciebie dostępne oraz w jaki sposób i kiedy możesz o nie aplikować.

A jeżeli interesuje Cię kwestia znalezienia pracy oraz pogodzenia jej ze studiami, to wiedz, że jest to prostsze niż myślisz. Zdecydowana większość naszych studentów pracuje w trakcie studiów a nawet samodzielnie się z tej pracy utrzymuje. Szczegóły tutaj.

KOSZTY REKRUTACJI ORAZ ŻYCIA NA WYSPACH

Dowiedz się, ile pieniędzy potrzebujesz, aby wysłać aplikację UCAS i zabezpieczyć pierwsze 2-3 miesiące życia w Wielkiej Brytanii a także jak się utrzymać.

KREDYT STUDENCKI NA CZESNE

Sprawdź ile kosztują studia w Anglii oraz jakie finansowanie pokrywające 100% czesnego Ci przysługuje i przekonaj się, na jak atrakcyjnych warunkach jest ten kredyt.

KREDYT STUDENCKI NA UTRZYMANIE

Dowiedz się wszystkiego o rządowym finansowaniu na życie dla studentów z Unii Europejskiej, wyjedź odpowiednio wcześnie na studia i nie martw się już nigdy o utrzymanie.