SOAS, University of London - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

SOAS, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

School of Oriental and African Studies to uniwersytet, który powstał, aby kształcić przyszłych dyplomatów. Obecnie jest to jeden z lepszych uniwersytetów w Anglii, specjalizujący się w językach obcych, politologii, historii, prawie, archeologii, sztuce i lingwistyce. Posiada ponad 350 kursów, a prawie połowa studentów jest spoza Wielkiej Brytanii. Biblioteka SOAS jest jedną z najważniejszych w Anglii i liczy ponad 1.5 miliona książek i materiałów naukowych w 400 językach.

SOAS to jedna z najważniejszych na świecie placówek badających Afrykę, Azję i Bliski Wschód. Bogactwo kierunków w każdej dziedzinie pozwala na dobranie kursu do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Ponadto, uczelnia posiada wyjątkową i niezwykle różnorodną społeczność studencką, a główny kampus znajduje się w jednej z najbardziej malowniczych części Londynu.

POLSKA MATURA
SOAS wymaga średniej z całej matury na poziomie 75-80%, przy czym trzy przedmioty muszą być rozszerzone. Jako dowód znajomości angielskiego trzeba zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
33-37 pkt., w tym min. 15-18 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

SOAS oferuje kilka rodzajów stypendiów w zależności od kierunku studiów, a także 152 najlepszych studentów, których dochód rodzinny nie przekracza £25000 na rok, otrzymuje £7500 co roku. Szczegóły tutaj: http://www.soas.ac.uk/registry/scholarships/.

Akademiki SOAS znajdują się 20 min drogi od głównego kampusu, a cena za pokój to od £151 do £248 za tydzień. Więcej informacji tutaj: http://www.soas.ac.uk/students/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

SOAS posiada Careers Service, który pomaga studentom w szukaniu i zdobyciu zatrudnienia. Można tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje i porady, napisać CV, a nawet przeprowadzić próbną rozmowę o pracę. Poza tym Careers Service utrzymuje kontakt z potencjalnymi pracodawcami dla swoich studentów.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bloomsbury jest bardzo elegancką i urokliwą dzielnicą Londynu uważaną za ośrodek intelektualny i kulturalny. Słynie z tego, że jest siedzibą nie tylko School of Oriental and African Studies ale i innych londyńskich uczelni, takich jak UCL czy Birkbeck. Położenie SOAS pozwala na aktywne uczestniczenie w życiu stolicy Anglii dzięki okolicznym stacjom metra, z których dostać się można do każdego zakąta centralnego Londynu w zaledwie kilka minut.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐