University of Westminster - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Westminster

Londyn, Anglia

O uczelni

University of Westminster liczy prawie 200 lat i był pierwszą politechniką w całej Wielkej Brytanii. Obecnie, uczelnia znajduje się w samym sercu Londynu, a w jej murach można spotkać około 20 tysięcy studentów z ponad 150 różnych krajów. Ten multikulturowy uniwersytet pozwala na naukę w niesamowitym środowisku oferującym dobrze płatną pracę i możliwości do rozwoju.

Uczelnia jest otwarta i stawia przede wszystkim na rozwój. Znajduje się w centrum Londynu, więc żaden student nie narzeka na nudę czy brak pracy. Poza tym, słynie z kierunków artystycznych, medialnych oraz biznesowych.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 65% z każdej z 3 podstaw. Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, należy uzyskać 75% z angielskiego rozszerzonego.

IB

Wystarczy dobrze zdana matura.

W ofercie uczelni można znależć ogromną liczbę dostępnych stypendiów. Wszystkie opcje dostępne są tutaj: https://www.westminster.ac.uk/study/prospective-students/fees-and-funding/scholarships/uk-eu-undergraduate-scholarships.

Uczelnia chętnie pomaga w znalezieniu pracy zarówno na kampusie jak i poza nim. Szczegóły tutaj: https://engage.westminster.ac.uk.

Uczelnia oferuje różnego rodzaju pokoje w akademikach, różniące się między sobą standardem oraz ceną. Szczegóły tutaj: https://www.westminster.ac.uk/study/prospective-students/student-accommodation/halls-of-residence.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea oraz zoo.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐