University of Westminster

University of Westminster

O uczelni

The University of Westminster liczy prawie 200 lat i był pierwszą politechniką w całej Wielkej Brytanii. Uczelnia znajduje się w samym sercu Londynu. Uczy się tam ponad 20,000 studentów z ponad 150 różnych krajów. Ten multikulturowy uniwersytet pozwala na naukę w niesamowitym środowisku oferującym dobrze płatną pracę i możliwości do rozwoju, o jakich można tylko pomarzyć.

Główne zalety

Uczelnia może pochwalić się studentami z niemal każdego zakątka świata. Jest otwarta i stawia przede wszystkim na rozwój. Znajduje się w centrum Londynu, więc żaden student nie narzeka na nudę czy brak pracy. Słynie z kierunków artystycznych, medialnych oraz biznesowych.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej trzy podstawy zdane na poziomie 60% każde.

Stypendia

W ofercie uczelni można znależć ogromną liczbę dostępnych stypendiów. Wszystkie opcje dostępne pod linkiem: https://www.westminster.ac.uk/study/prospective-students/fees-and-funding/scholarships/uk-eu-undergraduate-scholarships

Praca podczas studiów

Uczelnia chętnie pomaga w znalezieniu pracy.

Więcej informacji pod linkiem: engage.westminster.ac.uk

Zakwaterowanie

Uczelnia oferuje różnego rodzaju zakwaterowania, różniące się mięcy sobą standardem oraz ceną.

Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.westminster.ac.uk/study/prospective-students/student-accommodation/halls-of-residence

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea oraz zoo.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie