University for the Creative Arts

University for the Creative Arts

O uczelni

University for the Creative Arts, który pełen tytuł uniwersytecki uzyskał w 2008 r., jest jednym z głównych miejsc kształcących najwybitniejszych specjalistów z dziedzin sztuki czy designu w całej Europie. Zróżnicowana społeczność około 7000 studentów z ponad 70 krajów ma możliwość wyboru pomiędzy czteroma kampusami. Wielu z członków personelu jest aktywna twórczo w związku z czym uczniowie są świetnie przygotowani do realnego rynku.

Główne zalety

Uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu młodych artystów. Szkoła szczyci się długą listą nazwisk, uznanych zawodowców, których wypuściła spod swoich skrzydeł. Ważne jest również to, że większość z wykładających są mistrzami w swoim fachu, czynnymi profesjonalistami. Daje to niepowtarzalną możliwość przygotowania studentów do realiów jakie panują w branży. University for the Creative Arts posiada nowoczesny sprzęt, który pomaga w przekazywaniu wiedzy.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%.

Niektóre kierunki wymagają dodatkowo złożonego portfolio przedstawiającego umiejętności aplikanta.

Stypendia

Dostępne są rożnego rodzaju stypendia, między innymi dla studentów kierunków takich jak architektura, budownictwo, planowanie czy dziennikarstwo. Są to kwoty od £1000  do £2000.

http://ucreative.ac.uk/financial-support/uca-bursaries

Praca podczas studiów

Lokalizacje wszystkich kampusów zapewniają łatwy dostęp do pracy w niepełnym wymiarze godzin w lokalnych firmach. Istnieje również zespól ludzi zwany Careers Team, który codziennie aktualizuje informacje na temat dostępnych możliwości pracy, praktyk czy staży. 

Zakwaterowanie

Uniwersytet oferuje wiele opcji zakwaterowania we wszystkich z czterech miasteczek akademickich. Uczelnia nie prowadzi stołówek, za to posiada szeroki wybór pokoi, również tych zaopatrzonych w osobną łazienkę lub tych z dzieloną toaletą. Akademiki dostępne są za £3,949 – 5,626 rocznie.

http://www.community.ucreative.ac.uk/article/10477/Accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

University for the Creative Arts posiada kampusy w Canterbury, Maidstone i Rochester zlokalizowane w hrabstwie Kent około godziny drogi od południowo-wschodniej części Londynu, oraz Epson i Farnham w Surrey mniej więcej godzinę drogi od zachodniej części Londynu. Obydwie z lokalizacji znajdują się pół godziny od najbliższych lotnisk.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie