University for the Creative Arts - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University for the Creative Arts

Farnham, Epsom, Rochester & Canterbury, Anglia

O uczelni

University for the Creative Arts, który pełny tytuł uniwersytecki uzyskał w 2008 r., jest jednym z głównych miejsc kształcących najwybitniejszych specjalistów z dziedzin sztuki czy designu w całej Europie. Zróżnicowana społeczność około 7000 studentów z ponad 70 krajów ma możliwość wyboru pomiędzy czterema kampusami. Wielu z członków personelu jest aktywna twórczo, w związku z czym uczniowie są świetnie przygotowani do realnego rynku pracy.

Uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu młodych artystów. Szkoła szczyci się długą listą nazwisk, uznanych zawodowców, których wypuściła spod swoich skrzydeł. Ważne jest również to, że większość z wykładających są mistrzami w swoim fachu, czynnymi profesjonalistami. Daje to niepowtarzalną możliwość przygotowania studentów do realiów jakie panują w branży. University for the Creative Arts posiada nowoczesny sprzęt, który pomaga w przekazywaniu wiedzy.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia. W ramach potwierdzenia znajomości języka angielskiego, wystarczy zdać rozszerzenie na min. 70%. Alternatywnie, można podejść do IELTS. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

IB
29-32 pkt., w tym 16 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) na Architecture. Pozostałe kierunki wymagają 27-30 pkt., w tym 15 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL). Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Wszelkie informacje dotyczące aktualnych stypendiów, można znaleźć tutaj: http://ucreative.ac.uk/financial-support/uca-bursaries.

Lokalizacje wszystkich kampusów zapewniają łatwy dostęp do pracy w niepełnym wymiarze godzin w lokalnych firmach. Istnieje również zespół ludzi zwany Careers Team na uniwersytecie, który codziennie aktualizuje informacje na temat dostępnych możliwości pracy, praktyk czy staży. 

Uniwersytet oferuje wiele opcji zakwaterowania we wszystkich z czterech miasteczek akademickich. Uczelnia nie prowadzi stołówek, za to posiada szeroki wybór pokoi, również tych zaopatrzonych w osobną łazienkę lub z dzieloną toaletą. Akademiki dostępne są za ok. £4000 – £5600 rocznie. Więcej informacji tutaj: http://www.community.ucreative.ac.uk/article/10477/Accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Dwa z czterech kampusów UCA znajdują się w Surrey, a konkretniej w Farnham oraz Epsom. Lokalizacja obu wydziałów pozwala czerpać wszystkie możliwości, jakie daje Londyn oraz poczuć się jego częścią.
W Farnham oferowane są kursy z produkcji mediów, pracy z ceramiką czy też zrównoważonego projektowania, które studiuje obecnie ponad 2000 studentów.
Kampus Epsom z kolei prowadzi zajęcia z zakresu mody, projektowania graficznego czy muzyki.

University for the Creative Arts posiada również kampusy hrabstwie Kent, a dokładniej w Rochester oraz zabytkowym Canterbury. Z obu lokalizacji dojazd do centrum Londynu komunikacją miejską zajmuje ok. godzinę (55-75 minut).
Ośrodek w Rochester zbudowany jest przede wszystkim z myślą o studentach TV Production, ponieważ budynki przepełnione są studiami nagraniowymi, wyposażonymi w niezbędny sprzęt dla studentów. Canterbury za to, jest przede wszystkim siedzibą kierunków skupionych na sztuce, animacji i projektowaniu graficznym.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐