art univeristy

University for the Creative Arts

O uczelni

University for the Creative Arts, który pełen tytuł uniwersytecki uzyskał w 2008 r., jest jednym z głównych miejsc kształcących najwybitniejszych specjalistów z dziedzin sztuki czy designu w całej Europie. Zróżnicowana społeczność około 7000 studentów z ponad 70 krajów ma możliwość wyboru pomiędzy czteroma kampusami. Wielu z członków personelu jest aktywna twórczo w związku z czym uczniowie są świetnie przygotowani do realnego rynku.

Główne zalety

Uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu młodych artystów. Szkoła szczyci się długą listą nazwisk, uznanych zawodowców, których wypuściła spod swoich skrzydeł. Ważne jest również to, że większość z wykładających są mistrzami w swoim fachu, czynnymi profesjonalistami. Daje to niepowtarzalną możliwość przygotowania studentów do realiów jakie panują w branży. University for the Creative Arts posiada nowoczesny sprzęt, który pomaga w przekazywaniu wiedzy.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 60%.

Niektóre kierunki wymagają dodatkowo złożonego portfolio przedstawiającego umiejętności aplikanta.

Stypendia

Dostępne są rożnego rodzaju stypendia, między innymi dla studentów kierunków takich jak architektura, budownictwo, planowanie czy dziennikarstwo. Są to kwoty od £1000  do £2000.

Praca podczas studiów

Lokalizacje wszystkich kampusów zapewniają łatwy dostęp do pracy w niepełnym wymiarze godzin w lokalnych firmach. Istnieje również zespól ludzi zwany Careers Team, który codziennie aktualizuje informacje na temat dostępnych możliwości pracy, praktyk czy staży.

Zakwaterowanie

Uniwersytet oferuje wiele opcji zakwaterowania we wszystkich z czterech miasteczek akademickich. Uczelnia nie prowadzi stołówek, za to posiada szeroki wybór pokoi, również tych zaopatrzonych w osobną łazienkę lub tych z dzieloną toaletą. Akademiki dostępne są za £3,949 – 5,626 rocznie.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

University for the Creative Arts posiada kampusy w Canterbury, Maidstone i Rochester zlokalizowane w hrabstwie Kent około godziny drogi od południowo-wschodniej części Londynu, oraz Epson i Farnham w Surrey mniej więcej godzinę drogi od zachodniej części Londynu. Obydwie z lokalizacji znajdują się pół godziny od najbliższych lotnisk.

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji jakie napłynęły do nas w tym roku i aby upewnić się że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 10 do 15 stycznia przestajemy przyjmować Personal Statements do sprawdzenia od osób, które nie posiadają konta UCAS z naszym buzzword .

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania i uzyskają od nas wcześniejszą akceptacje prze e-mail.

Nasz buzzword i automatyczna możliwość zostania naszym aplikantem zostaną odblokowana 15 stycznia po godzinie 18 czasu brytyjskiego.

Osoby, które nie zdążą w pierwszym terminie wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji na późniejszy termin.
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!