University of Bedfordshire

Luton, Bedford, Milton Keynes & Aylesbury, Anglia

O uczelni

University of Bedfordshire to relatywnie młoda uczelnia, gdyż powstała dopiero w 2006 roku z połączenia University of Luton z wydziałem w Bedford uniwersytetu De Montfort. Obecnie bardzo intensywnie inwestuje w rozbudowę swoich kampusów w Luton, Bedford, Milton Keynes czy Aylesbury.

Uczelnia słynie z dobrej jakości nauczania oraz nacisku na zdobywanie praktycznych umiejętności przydatnych w późniejszym zawodzie.

POLSKA MATURA
Standardowe wymagania to 50% średnia z całej matury, a w tym min. 60% z angielskiego ustnego, podstawowego i rozszerzonego.

IB

96-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Szczegóły dotyczące stypendiów dostępnych w danym roku akademickim opisane są tutaj: https://www.beds.ac.uk/howtoapply/money/scholarships.

The Careers and Employability Service na uczelni oferuje wsparcie w aplikacji na staże, wolontariaty oraz pracy dorywczej w trakcie studiów jak i tej po studiach.

Pokój z łazienką w akademiku w Luton kosztuje £129 tygodniowo, a w Bedford – £132. Szczegóły tutaj: https://www.beds.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet Bedfordshire znajduje się w 4 różnych lokalizacjach na północ od stolicy Anglii – Luton, Bedford, Aylesbury oraz Milton Keynes. Wszystkie oddalone są od siebie nawzajem o maksymalnie godzinę drogi pociągiem lub autobusem. Studia w jednym z tych urokliwych i spokojnych miasteczek w bliskiej odległości od Londynu, pozwolą Ci poznać życie zarówno na przedmieściach jak i w mieście, które tętni życiem całą dobę, w każdy dzień tygodnia.

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=jyQ1QioTaGU

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
Koniec finansowania studiów w UK po 2020 roku - co dalej i jakie zostały opcje? Sprawdź klikając tutaj

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐