London School of Economics - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

London School of Economics

Londyn, Anglia

O uczelni

LSE jest jedynym uniwersytetem na Wyspach specjalizującym się w zgłębianiu nauk społecznych i cieszącym się renomą na całym świecie. Spośród 9 tysięcy studentów, połowa to studenci 2-go stopnia i tylko jedna trzecia pochodzi z Wielkiej Brytanii, co sprawia, że placówka jest jedną z najbardziej międzynarodowych na świecie. Studenci LSE są podziwiani za determinację, a absolwenci cieszą się dużym wskaźnikiem zatrudnienia i wysoką pensją początkową. Ponadto, szkoła jest zlokalizowana w samym sercu Londynu, blisko Tamizy oraz jest świetnie skomunikowana z resztą stolicy.

LSE to jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie, kształcąca specjalistów na wysokich stanowiskach w bankach, ministerstwach, fundacjach i koncernach. 100% absolwentów podejmuje dobrze płatną pracę na pełen etat. Uczelnia posiada bardzo bogatą bibliotekę specjalistyczną z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 2 rozszerzenia zdane na min. 85. centyl oraz trzecie na 90 centyl. Ponadto, każdy aplikant musi zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
37-38 pkt., w tym 666-766 z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Maksymalne stypendium to £4000 rocznie dla studentów z UK i Unii Europejskiej z najniższym dochodem na osobę w gospodarstwie domowym. Można też otrzymać inne formy wsparcia materialnego, wliczając stypendia naukowe dla zdolnych studentów z terenów UE. Szczegóły tutaj: http://www.lse.ac.uk/study/undergraduate/scholarshipsAndFinancialSupport.aspx.

W trakcie studiów możliwe są płatne staże, działalność w wolontariacie czy praca dorywcza poza kampusem.

LSE kwateruje 41% of swoich studentów w akademikach i gwarantuje miejsca wszystkim zaczynającym studia na pierwszym roku. Ceny zaczynają się od £92 za tydzień za pokój dwuosobowy do £510 tygodniowo za jednoosobowe mieszkanie. Szczegóły tutaj: http://www.lse.ac.uk/lifeAtLSE/accommodation/forStudents/home.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

London School of Economics and Political Science znajduje się w centralnym Londynie, obok samego Royal Courts of Justice i parę minut pieszo od King’s College London, Tamizy, Covent Garden, dzielnicy finansowej czy Westminster. Położenie w samym sercu stolicy Anglii równa się nieskończonym możliwościom do rozwoju tak naukowego jak i osobistego. Dzięki bliskiej odległości od stacji metra Temple czy Holborn, studenci LSE po zajęciach mogą w łatwy sposób dostać się do każdej części Londynu.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐