London School of Economics

London School of Economics

O uczelni


LSE jest jedynym uniwersytetem w UK specjalizującym się w zgłębianiu nauk społecznych i cieszącym się renomą na całym świecie. Posiada też największą bibliotekę książek dotyczących nauk społecznych. Spośród 9000 studentów, połowa to studenci 2-go stopnia i tylko jedna trzecia pochodzi z UK, co sprawia, że uczelnia jest jedną z najbardziej międzynarodowych na świecie. Studenci tej uczelni są podziwiani za determinację. Absolwenci cieszą się dużymi wskaźnikami zatrudnienia i wysoką pensją początkową. Szkoła jest zlokalizowana w samym sercu Londynu, blisko Tamizy oraz jest świetnie skomunikowana z resztą stolicy.

Główne zalety

Jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie, kształcąca specjalistów na wysokich stanowiskach w bankach, ministerstwach, fundacjach i koncernach. 100% absolwentów podejmuje dobrze płatną pracę na pełen etat.. Uczelnia jest międzynarodowa, można znaleźć na niej studentów z całego niemal świata. Posiada bardzo bogatą bibliotekę specjalistyczną z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, z których średnia wynosi 85%, a jedno z nich jest zdane na min.90%.

Stypendia

Maksymalne stypendium to £4,000 rocznie dla studentów z UK i Unii Europejskiej z najniższym dochodem na osobę w gospodarstwie domowym. Można też otrzymać inne formy wsparcia materialnego, wliczając stypendia naukowe dla zdolnych studentów z terenów UE.

http://www.lse.ac.uk/study/undergraduate/scholarshipsAndFinancialSupport.aspx

Praca podczas studiów

Różnorodność prac na pół etatu na stanowisku związanym z kierunkiem studiów. Możliwe są płatne staże, działalność w wolontariacie, po zakończeniu studiów w grę wchodzi podpisanie umowy na pełen etat.

Zakwaterowanie

LSE kwateruje 41% of swoich studentów w akademikach i gwarantuje miejsca wszystkim zaczynającym studia na pierwszym roku. Ceny zaczynają się od £91.70 za tydzień za pokój dwuosobowy do £508.55 za tydzień za jednoosobowe mieszkanie.

http://www.lse.ac.uk/lifeAtLSE/accommodation/forStudents/home.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

W mieście i wokół niego jest 5 lotnisk, z których do stolicy Wielkiej Brytanii można się dostać pociągiem w mniej niż godzinę jazdy. Londyn jest miejscem bogatym w muzea, galerie sztuki, parki i inne atrakcje. Za większość z nich nie trzeba płacić, co sprawia, że studenci nigdy się nie znudzą w jednym z najbardziej dynamicznych miast na świecie. Lokalizacja uczelni stwarza także świetną możliwość do odbycia staży w jednej ze 100 światowej klasy organizacji mających swoje siedziby w stolicy. Znakomita reputacja uniwersytetu oraz kontakt z tymi przedsiębiorstwami daje niezwykłe możliwości na zbudowanie swojej kariery i sieci kontaktów. The London School of Economics and Political Science mieści się w centralnym Londynie, parę minut pieszo od Tamizy.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie