London School of Economics

Londyn, Anglia

O uczelni

LSE jest jedynym uniwersytetem na Wyspach specjalizującym się w zgłębianiu nauk społecznych i cieszącym się renomą na całym świecie. Spośród 9 tysięcy studentów, połowa to studenci 2-go stopnia i tylko jedna trzecia pochodzi z Wielkiej Brytanii, co sprawia, że placówka jest jedną z najbardziej międzynarodowych na świecie. Studenci LSE są podziwiani za determinację, a absolwenci cieszą się dużym wskaźnikiem zatrudnienia i wysoką pensją początkową. Ponadto, szkoła jest zlokalizowana w samym sercu Londynu, blisko Tamizy oraz jest świetnie skomunikowana z resztą stolicy.

LSE to jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie, kształcąca specjalistów na wysokich stanowiskach w bankach, ministerstwach, fundacjach i koncernach. 100% absolwentów podejmuje dobrze płatną pracę na pełen etat. Uczelnia posiada bardzo bogatą bibliotekę specjalistyczną z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 2 rozszerzenia zdane na min. 85. centyl oraz trzecie na 90 centyl. Ponadto, każdy aplikant musi zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
37-38 pkt., w tym 666-766 z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Maksymalne stypendium to £4000 rocznie dla studentów z UK i Unii Europejskiej z najniższym dochodem na osobę w gospodarstwie domowym. Można też otrzymać inne formy wsparcia materialnego, wliczając stypendia naukowe dla zdolnych studentów z terenów UE. Szczegóły tutaj: http://www.lse.ac.uk/study/undergraduate/scholarshipsAndFinancialSupport.aspx.

W trakcie studiów możliwe są płatne staże, działalność w wolontariacie czy praca dorywcza poza kampusem.

LSE kwateruje 41% of swoich studentów w akademikach i gwarantuje miejsca wszystkim zaczynającym studia na pierwszym roku. Ceny zaczynają się od £92 za tydzień za pokój dwuosobowy do £510 tygodniowo za jednoosobowe mieszkanie. Szczegóły tutaj: http://www.lse.ac.uk/lifeAtLSE/accommodation/forStudents/home.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

London School of Economics and Political Science znajduje się w centralnym Londynie, obok samego Royal Courts of Justice i parę minut pieszo od King’s College London, Tamizy, Covent Garden, dzielnicy finansowej czy Westminster. Położenie w samym sercu stolicy Anglii równa się nieskończonym możliwościom do rozwoju tak naukowego jak i osobistego. Dzięki bliskiej odległości od stacji metra Temple czy Holborn, studenci LSE po zajęciach mogą w łatwy sposób dostać się do każdej części Londynu.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐