Royal Holloway, Univ. of London - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Royal Holloway, University of London

Egham, Anglia

O uczelni

Royal Holloway został założony w 1879 roku przez Thomasa Hollowaya. Kampus w Egham, oddalony o 40 minut pociągiem od Londynu, obejmuje między innymi wiktoriańskie Founder’s Building, w którym znajduje się kolekcja dzieł sztuki zgromadzonych przez założyciela, kaplica oraz biblioteki. Uczelnia specjalizuje się w kierunkach artystycznych, takich jak aktorstwo czy muzyka, ale także w matematyce, psychologii, geografii i biznesie. Posiada bardzo przyjazną atmosferę i ogromną liczbę zadowolonych studentów, którzy mogą udzielać się w ponad 100 klubach i grupach.

Royal Holloway to uniwersytet, który dba o wysoki poziom nauczania i zadowolenie swoich studentów. Każdy może liczyć na pomoc finansową i merytoryczną. Kampus, który jest aktualnie rozbudowywany, posiada centrum sportowe z siłownią i boiskami, galerię sztuki, bary i restauracje, a także bibliotekę z ponad 600000 pozycji.

POLSKA MATURA
Royal Holloway wymaga 75% średniej z matury, w tym min. 3 rozszerzenia, każde po min. 75% (wyjątkiem są wymagane przedmioty na konkretny kierunek, które należy zdać na min. 80%). Ponadto, uczelnia wymaga zdania egzaminu językowego typu IELTS.

IB

32 pkt., w tym min. 15-16 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL).

Istnieje kilka rodzajów stypendiów, zarówno za osiągnięcia sportowe, muzyczne jak i wysokie wyniki z egzaminów w wysokości od £1000 do £3000. Szczegóły tutaj: https://www.royalholloway.ac.uk/studyhere/scholarships.aspx.

Istnieje wiele możliwości zatrudnienia, zarówno na uniwersytecie, jak i poza nim. Wielu studentów decyduje się na pracę w okolicznych firmach, czy miejscach takich jak Legoland, lotnisko Heathrow i zamek Windsor, kawiarnie, restauracje, bary i sklepy.

Zakwaterowanie w akademiku na kampusie jest dostępne w cenie od £78 do £173 tygodniowo, w zależności od standardu pokoju. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.royalholloway.ac.uk/studyhere/accommodation/home.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet Royal Holloway posiada swój siedzibę w Egham, niecałe 10 km od Heathrow i 40 km od Londynu. Kampus jest otoczony przez parki, które nadają mu atmosferę ciszy i spokoju. W okolicy znajduje się park rozrywki Thorpe, a także Windsor, w którym można odwiedzić m.in. zamek czy Legoland.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐