University of Hertfordshire

Hatfield, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Hertfordshire jest uznawany za miejsce, które znacząco ułatwia dostanie pracy po studiach. Uczelnia jest nowoczesna i oferuje kursy e-learningowe, możliwości prowadzenia badań jak i pomoc przy zakładaniu własnych inicjatyw gospodarczych.

Uniwersytet jest bardzo przyjazny studentom z Unii Europejskiej.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga zdania 2 rozszerzeń ze średnią na ok. 60-65% (w zależności od kierunku). Ponadto, aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać min. 70% z angielskiego rozszerzonego.

IB

96 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uniwersytet przede wszystkim oferuje stypendia dla studentów kierunków inżynieryjnych oraz za osiągnięcia sportowe. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://www.herts.ac.uk/apply/fees-and-funding/scholarships.

Uniwersyteckie biuro karier pomaga studentom znaleźć pracę na pół etatu. Istnieje także wiele miejsc pracy dla studentów chociażby w sprzedaży detalicznej jak i wolontariaty.

Ceny za pokój w uczelnianym akademiku wynoszą od £84 do £168 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.herts.ac.uk/why-us/accommodation/home.cfm.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet znajduje się w mieście Hatfield, które dzieli od Londynu (Kings Cross) zaledwie 20 minut pociągiem. Miasto to jest nowoczesne, a zarazem bardzo spokojne. Znane jest też ze swoich powiązań z przemysłem lotniczym. Ze względu na swój charakter, jest miejscem bezpiecznym, jednak nie zabraknie tu zajęć dla chętnych do zabawy nocą.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐