University of Hertfordshire - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Hertfordshire

Hatfield, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Hertfordshire jest uznawany za miejsce, które znacząco ułatwia dostanie pracy po studiach. Uczelnia jest nowoczesna i oferuje kursy e-learningowe, możliwości prowadzenia badań jak i pomoc przy zakładaniu własnych inicjatyw gospodarczych.

Uniwersytet jest bardzo przyjazny studentom z Unii Europejskiej.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga zdania 2 rozszerzeń ze średnią na ok. 60-65% (w zależności od kierunku). Ponadto, aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać min. 70% z angielskiego rozszerzonego.

IB

96 UCAS Tariff points – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uniwersytet przede wszystkim oferuje stypendia dla studentów kierunków inżynieryjnych oraz za osiągnięcia sportowe. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://www.herts.ac.uk/apply/fees-and-funding/scholarships.

Uniwersyteckie biuro karier pomaga studentom znaleźć pracę na pół etatu. Istnieje także wiele miejsc pracy dla studentów chociażby w sprzedaży detalicznej jak i wolontariaty.

Ceny za pokój w uczelnianym akademiku wynoszą od £84 do £168 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.herts.ac.uk/why-us/accommodation/home.cfm.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet znajduje się w mieście Hatfield, które dzieli od Londynu (Kings Cross) zaledwie 20 minut pociągiem. Miasto to jest nowoczesne, a zarazem bardzo spokojne. Znane jest też ze swoich powiązań z przemysłem lotniczym. Ze względu na swój charakter, jest miejscem bezpiecznym, jednak nie zabraknie tu zajęć dla chętnych do zabawy nocą.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=kT2mwKoSPv0
https://www.youtube.com/watch?v=IlHkUpeoT3Q

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐