Studia w UK - dlaczego warto studiować w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Studia w UK

Dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać studia w UK? Odpowiedź jest prosta – ponieważ możesz! Możesz doświadczyć transformacji intelektualnej, wykształcić nowe umiejętności i otrzymać dostęp do realnych możliwości rozwinięcia swojego potencjału.

Przyjmując, że w życiu młodej osoby najważniejsze są wartościowe doświadczenia, niezapomniane przeżycia, wspaniałe znajomości oraz wysokiej jakości edukacja, nie można wybrać lepszego rozwiązania niż wyjazd na studia w Wielkiej Brytanii. Na szczęście dzięki statusowi pre-settled lub settled, dostęp do edukacji w Wielkiej Brytanii dalej jest dostępny na starych zasadach łącznie z rządowym finansowaniem.

Decyzja związana z podjęciem studiów w UK nie należy jednak do najłatwiejszych – po drodze może pojawić się dużo znaków zapytania i wątpliwości, czy na pewno poradzimy sobie i odnajdziemy się w nowej sytuacji. Ale jeżeli w ogóle zaczęłaś/zacząłeś myśleć o jej podjęciu, to znaczy, że należysz do osób odważnych, które są gotowe przeżyć przygodę swojego życia. Dlatego właśnie jesteś na tej stronie.

Okazja godna pozazdroszczenia

Sięgnij po możliwie najlepsze dostępne dla Ciebie rozwiązanie.

Brytyjskim uczelniom nie brakuje odpowiedniego zaplecza finansowego, autonomii czy choćby dostosowania sposobu nauczania nie tylko do rzeczywistości, ale również do zmian, które nadchodzą. Uczelnie te nie tylko posiadają bardzo bogatą ofertę programową, ale przede wszystkim uczą w nowoczesny sposób tego, co się najbardziej liczy i dbają o studentów jak o swoich klientów.

Studenci z całego świata marzą o możliwościach, jakie mają osoby z pre-settled lub settled status w UK, przed którymi nie stoją podobne bariery geograficzne, biurokratyczne i finansowe. Znajdując się w tak atrakcyjne sytuacji, podjęcie studiów w UK to szansa, z której warto skorzystać. Czy może być lepszy czas w życiu na podobne przedsięwzięcie?

Satysfakcja i sukces absolwentów są kluczowe

Uczelnie brytyjskie konkurują o prestiż i nastawione są na rozwój na czym zyskuje student. Chcą przyciągać międzynarodowe inwestycje oraz studentów, co oznacza, że muszą prezentować najwyższy poziom. Zgadnij, czym to się mierzy w XXI wieku?

Studia w Wielkiej Brytanii to przede wszystkim nowoczesne podejście do edukacji, charakteryzujące się dużymi możliwościami rozwoju w dziedzinach, którymi się interesujesz. Zagraniczne uczelnie kładą bardzo duży nacisk na zdobywanie wiedzy i doświadczenia poprzez praktykę. Dowodem na pozytywne efekty w takim podejściu do nauczania mogą być rankingi oceniające uczelnie na świecie, w których polskie uczelnie niestety nie wypadają najlepiej.

Brytyjskie uczelnie zwyciężają w rankingach głównie dlatego, że ich absolwenci odnoszą doskonałe rezultaty. W UK na przykład, już na trzecim roku studiów, możesz podjąć w pełni płatne, roczne praktyki w profesji, która jest bezpośrednio związana z Twoim kierunkiem studiów. To pozwala na zdobycie niezwykłego doświadczenia zawodowego, referencji, znajomości, a także dodatkowych funduszy, dając idealny start do przyszłej kariery lub dalszej edukacji.

Bezcenne kontakty po studiach w UK

Ważne jest, czego się nauczysz, ale też kogo poznasz na swojej drodze. Uczelnie brytyjskie są międzynarodowymi ośrodkami intelektualnymi, w których stykają się ludzie różnych kultur i zwyczajów.

Wiele osób podejmuje studia w UK właśnie po to, aby poznać nowe osoby i inne kultury. Doświadcz bogatej różnorodności, poszerzaj horyzonty, wymieniaj się doświadczeniami i naucz się lepszego zrozumienia innych.

Dzięki studiom w UK, masz szanse poznać osoby z całego świata (przecież studia w Wielkiej Brytanii to nie tylko studiowanie!). Po 3-4 latach spędzonych w takim środowisku będziesz posiadać kontakty w każdej części świata.

Odważny krok ku życiowym zmianom

Wyjdź ze swojej strefy komfortu raz na zawsze. Boisz się wyzwania i porażki? To dobrze, bo brak takich uczuć oznacza brak progresu w życiu.

Życie, nauka i nowe znajomości w dynamicznym środowisku akademickim to kolejne doświadczenia, które spowodują, że rozwiniesz nie tylko swoje umiejętności lingwistyczne, ale także i siebie jako człowieka. Oczywiście początek nie będzie łatwy, ale przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości to tylko kwestia czasu.

Jeżeli planujesz wrócić do Polski po studiach w Wielkiej Brytanii, to pamiętaj, że pracodawcy doceniają osoby odważne i zaradne, które nie bały się podjąć decyzji o edukacji zagranicznej i osiągnęły dobre rezultaty. Tym pracodawcom, którzy nie rozumieją zalet kandydatów po studiach w UK w bardzo łatwy, poparty faktami sposób będziesz w stanie wyjaśnić, że dzięki zdobytym doświadczeniom posiadasz nie tylko wiedzę, ale również umiejętności praktyczne, miękkie i językowe.

Twoje studia, Twój wybór, Twoja przyszłość

Ale najpierw przeczytaj podstawowe informacje i poradź się zanim podejmiesz decyzję. W końcu to Ty jesteś Panem swego losu i wiesz co dla Ciebie najlepsze.

Jednak zdobywanie faktów w sieci może zająć miesiące i skończyć się na jeszcze większym zmieszaniu. Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości i chciałbyś poradzić się kogoś doświadczonego – skontaktuj się z nami, na pewno odpowiemy na wszystkie twoje pytania i pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! Jeśli nadal potrzebujesz inspiracji, przeczytaj historie naszych studentów, którzy wyjechali i odnieśli sukces.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐