Goldsmiths, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

Uniwersytet został założony już w 1891 roku, jednak znany był pod nazwą The Goldsmiths’ Company’s Technical and Recreative Institute. Obecnie, placówka wyspecjalizowana jest przede wszystkim w dziedzinie sztuki, nauk społecznych oraz biznesu i właśnie w tych kierunkach zajmuje czołowie miejsca w rankingach. Posiada 18 departamentów, w tym departament sztuki, zarządzania, historii, socjologii i psychologii. Co więcej, Goldsmiths jest także jedną z lepszych uczelni w zakresie przeprowadzania badań a także należy do słynnego University of London.

Uczelnia może się pochwalić nie ogromną liczbą (ale i jakością!) studentów. Nagrody, które uczniowie wygrywali na przestrzeni lat świadczą o wysokim poziomie nauczania i możliwościach, z jakich korzystają podczas swoich studiów. Warto również wspomnieć, że uczelnia daje szanse osobom z zewnątrz uczestniczyć w darmowych wykładach czy wystawach, które są świetną okazją, by doświadczyć jak nauka na Goldsmith University of London w rzeczywistości wygląda.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga zdania matury na średnią z wynikiem 60-80% (w zależności od kierunku), a w tym mają być min. 2 rozszerzenia. Ponadto, bezwzględnie wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
33 pkt.

Uniwersytet posiada Careers Service, w którym studenci mogą otrzymać niezbędną pomoc w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do danego zawodu czy w poszukiwaniu pracy – zarówno tej konkretnej jak i zwykłej dorywczej podczas studiów. Szczegóły tutaj: https://www.gold.ac.uk/careers/.

Goldsmiths oferuje szeroki wybór akademików, w zależności od standardu i odległości od kampusu, a ceny wahają się od £118 do nawet £300 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.gold.ac.uk/accommodation/halls/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

New Cross to jedna z południowo-wschodnich dzielnic Londynu. Znajduje się około 30 minut metrem od centrum stolicy i znana jest ze swojej muzycznej sceny. To tutaj znajduje się New Cross Inn jam night, gdzie w latach 70 wybijały się gwiazdy brytyjskiej popkultury. W New Cross znaleźć można również stadion lokalnego Millwall Football Club, który obecnie gra w Championship.
Sam Londyn jest jedną z największych stolic europejskich, ze świetnie rozwiniętym metrem oraz atrakcjami dostępnymi dla każdego, na każdym kroku.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐