Goldsmiths, University of London

Goldsmiths, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

Uniwersytet został założony już w 1891 roku, jednak znany był pod nazwą The Goldsmiths’ Company’s Technical and Recreative Institute. Obecnie, placówka wyspecjalizowana jest przede wszystkim w dziedzinie sztuki, nauk społecznych oraz biznesu i właśnie w tych kierunkach zajmuje czołowie miejsca w rankingach. Posiada 18 departamentów, w tym departament sztuki, zarządzania, historii, socjologii i psychologii. Co więcej, Goldsmiths jest także jedną z lepszych uczelni w zakresie przeprowadzania badań a także należy do słynnego University of London.

Uczelnia może się pochwalić nie ogromną liczbą (ale i jakością!) studentów. Nagrody, które uczniowie wygrywali na przestrzeni lat świadczą o wysokim poziomie nauczania i możliwościach, z jakich korzystają podczas swoich studiów. Warto również wspomnieć, że uczelnia daje szanse osobom z zewnątrz uczestniczyć w darmowych wykładach czy wystawach, które są świetną okazją, by doświadczyć jak nauka na Goldsmith University of London w rzeczywistości wygląda.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga zdania matury na średnią z wynikiem 60-80% (w zależności od kierunku), a w tym mają być min. 2 rozszerzenia. Ponadto, bezwzględnie wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
33 pkt.

Uniwersytet posiada Careers Service, w którym studenci mogą otrzymać niezbędną pomoc w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do danego zawodu czy w poszukiwaniu pracy – zarówno tej konkretnej jak i zwykłej dorywczej podczas studiów. Szczegóły tutaj: https://www.gold.ac.uk/careers/.

Goldsmiths oferuje szeroki wybór akademików, w zależności od standardu i odległości od kampusu, a ceny wahają się od £118 do nawet £300 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.gold.ac.uk/accommodation/halls/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

New Cross to jedna z południowo-wschodnich dzielnic Londynu. Znajduje się około 30 minut metrem od centrum stolicy i znana jest ze swojej muzycznej sceny. To tutaj znajduje się New Cross Inn jam night, gdzie w latach 70 wybijały się gwiazdy brytyjskiej popkultury. W New Cross znaleźć można również stadion lokalnego Millwall Football Club, który obecnie gra w Championship.
Sam Londyn jest jedną z największych stolic europejskich, ze świetnie rozwiniętym metrem oraz atrakcjami dostępnymi dla każdego, na każdym kroku.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐