Queen Mary, University of London

Queen Mary, University of London

Londyn, Anglia

O uczelni

Queen Mary to jeden z największych uniwersytetów w Londynie. Jest członkiem Russell Group, a jego korzenie sięgają 1785 roku. Oferuje szeroki zakres badań i studiów w kategoriach humanistycznych, nauk społecznych, prawa, medycyny i dentystyki, nauk ścisłych i technicznych. Uczelnia znajduje się w Mile End i jest jedyną placówką w Londynie mającą w ofercie w pełni zintegrowany kampus.

Jeden z najlepszych uniwersytetów w Londynie, zajmuje wysokie miejsce w rankingach. Dobra lokalizacja pozwala na szybkie dotarcie do centrum Londynu oraz ułatwia znalezienie pracy. Ponadto, uczelnia oferuje zróżnicowanie wśród studentów i możliwość zawarcia znajomości z ludźmi różnych kultur i narodowości. Warto również dodać dobre perspektywy pracy po ukończeniu studiów oraz wysokie średnie wynagrodzenie.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde zdane na poziomie 80%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

31-37 pkt., w tym 15-18 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Stypendia zależne są od konkretnego kierunku oraz indywidualnych kryteriów. Szczegóły tutaj: http://www.qmul.ac.uk/undergraduate/feesandfunding/bursaries/.

Dzięki organizacji wielu spotkań rekrutacyjnych oraz sąsiedztwu Canary Wharf i środkowego Londynu, studenci Queen Mary mają wiele różnych okazji na podjęcie pracy.Można również znaleźć setki prac dorywczych poza granicami kampusu (w całym Londynie) dzięki uczelnianej stronie internetowej JobOnline.

Uniwersytet Queen Mary ma obecnie 1883 miejsc sypialnianych w okolicach The Mile End Campus. Studenci medycyny i dentystyki mogą skorzystać ze 155 dodatkowych sypialni w Whitechapel Campus oraz 209 sypialni w Charterhouse Square Campus. Ceny są w granicach £93 za dwuosobowy pokój w Whitechapel do £165.20 za pojedynczy pokój w Mile End. Szczegóły tutaj: http://www.residences.qmul.ac.uk/college/qmaccommodation/index.html.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Benthal Green to jedna z centralnych dzielnic Londynu, położona około 5 minut metrem od ścisłego centrum. Z atrakcji można znaleźć tutaj Spitalfields Market czy też Boxpark, modernistyczne rynki pełne nie tylko restauracji i knajp ale i tradycyjnych sklepów, podkreślające charakter miasta. Dla osób chcących się zrelaksować, świetnym miejscem będzie Spitalfields City Farm lub Nomadic Community Garden – miejsca pełne zieleni i drzew.

Oficjalne filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐