Queen Mary University of London

O uczelni

Queen Mary to jeden z największych uniwersytetów w Londynie. Jest członkiem the Russell Group, a jego korzenie sięgają 1785 roku. Oferuje szeroki zakres badań i studiów w kategoriach humanistycznych, nauk społecznych, prawa, medycyny i dentystyki, nauk ścisłych i technicznych. Uczelnia znajduje się w Mile End i jest jedyną placówką w Londynie mającą w ofercie w pełni zintegrowany kampus.

Główne zalety

Jeden z najlepszych uniwersytetów w Londynie, zajmuje wysokie miejsce w rankingach. Dobra lokalizacja pozwala na szybkie dotarcie do centrum Londynu oraz ułatwia znalezienie pracy. Zróżnicowanie wśród studentów, możliwość zawarcia znajomości z ludźmi różnych kultur i narodowości. Dobre perspektywy pracy po ukończeniu studiów oraz wysokie średnie wynagrodzenie.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80% , w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde zdane na poziomie 80%.

Stypendia

Uniwersytet Queen Mary oferuje stypendia w różnych dziedzinach.

http://www.qmul.ac.uk/undergraduate/feesandfunding/bursaries/

Praca podczas studiów

Dzięki organizacji wielu spotkań rekrutacyjnych oraz sąsiedztwu Canary Wharf oraz środkowego Londynu, studenci Queen Mary mają wiele różnych okazji na podjęcie pracy, między innymi:Wiele prac w samym kampusie np. asysta podczas konferencji, oprowadzanie po kampusie, pomoc w organizacji dni otwartych, praca w kawiarniach i restauracjach.Setki prac poza granicami kampusu, w Londynie dzięki ich stronie internetowej JobOnline. Ponad 1,200 możliwości wolontariatu w Unii Studenckiej w zarządzie, sporcie, społeczności twórców i dawaniu korepetycji.

Zakwaterowanie

Uniwersytet Queen Mary ma obecnie 1,883 miejsc sypialnianych w okolicach The Mile End Campus. Studenci medycyny i dentystyki mogą skorzystać ze 155 dodatkowych sypialni w Whitechapel Campus oraz 209 sypialni w Charterhouse Square Campus.Ceny są w granicach £92.68 za podwójny pokój w Whitechapel do £165.20 za pojedynczy pokój w Mile End.

http://www.residences.qmul.ac.uk/college/qmaccommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Londyn jest jedną z najpiękniejszych stolic świata. Znajdziemy tam miejsca o wielkim znaczeniu historycznym, których liczba jest naprawdę niebywała. Nie zabraknie więc obowiązkowych punktów do zwiedzania. Ilość festiwali i imprez kulturalnych sprawia, że nawet najbardziej szaleni mieszkańcy nie są w stanie być na ich większości. Jako, iż jest to stolica kraju, znajdziemy tu też światowej klasy restauracje, kawiarnie, biblioteki, muzea czy zoo.

https://www.youtube.com/watch?v=dwyA8B95XTQ

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety