List referencyjny na studia w Wielkiej Brytanii - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

List referencyjny na studia w Wielkiej Brytanii

Kto i jak może napisać referencję na studia w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn.

Jak już z pewnością wiesz, brytyjskie uczelnie opierają swoje oferty wystawiane aplikantom na podstawie ich grades (oceny uzyskane z matury) bądź predicted grades (oceny przewidywane z matury, w przypadku maturzystów) a także personal statement. Jednak, jest jeszcze jeden ważny list, który jest niezbędny przed wysłaniem podania na studia w Wielkiej Brytanii – list referencyjny od nauczyciela.

List referencyjny (potocznie: referencje lub refki) to nic innego, jak list polecający napisany przez nauczyciela ze szkoły średniej, który najlepiej Cię zna. Bez względu na to, na jaki kierunek czy uczelnię aplikujesz, potrzebujesz tylko i wyłącznie jedną referencję od jednego nauczyciela. Jeśli szkołę średnią skończyłeś/aś dawno temu i nie masz kontaktu ze swoimi nauczycielami, referencję może wystawić Ci ewentualnie pracodawca.

Nie musisz się jednak martwić jeśli ani Ty, ani Twój nauczyciel nie wie jak powinien wyglądać taki list i co powinno być w nim zawarte. Wyszliśmy Wam naprzeciw i stworzyliśmy interaktywny szablon samo zapisujący się w chmurze, który przeprowadzi zarówno Ciebie jak i Twojego referenta przez proces tworzenia listu referencyjnego bez mniejszych problemów. A dowodem na to jest ponad półtora tysiąca referentów z poprzednich lat! ?

Aby zgłosić się po nasz bezpłatny szablon do referencji, przejdź do Panelu Aplikanta i zgłoś się po niego klikając w odpowiedni przycisk (uwaga – aplikując na studia licencjackie, musisz mieć najpierw założone konto UCAS z naszym buzzword).

Możesz na nas liczyć ?

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐