Uniwersytety w Szkocji

UNIWERSYTETY W SZKOCJI

Uwaga! Poniższe uniwersytety nie są naszymi uniwersytetami partnerskimi.

Smart Prospects nie posiada uczelni partnerskich. Nasze wsparcie jest w pełni bezpłatne i przysługuje wszystkim na wszystkie brytyjskie uniwersytety bez żadnych wyjątków.

Nasza strona nieustannie się rozwija i dążymy do stworzenia pełnej bazy profili wszystkich brytyjskich uniwersytetów. Jeżeli jednak interesuje Cię uczelnia, której nie możesz znaleźć poniżej, nadal możesz skorzystać z naszego pełnego wsparcia w aplikacji.

Szczegóły dot. wsparcia udzielanego przez Smart Prospects, można znaleźć tutaj.

Uniwersytety w Szkocji są bardziej specyficzne niż te w Anglii. Ponieważ Szkoci oraz obywatele Unii Europejskiej nie muszą płacić czesnego (jeśli nie podjęli wcześniej studiów), szkockie uczelnie, które często plasują się wysoko w rankingach, są oblegane wręcz przez najlepszych aplikantów. Sprawia to, że progi są bardzo wysokie, a uczelnie w dodatku wyznaczają limity przyjęć. Nie możesz mieć więc pewności, że spełnienie procentowych progów przyjęcia zapewni Ci miejsce na uczelni. Działy przyjęć na wielu szkockich uniwersytetach często odrzucają aplikacje, uzasadniając swoją decyzję wysoką liczbą aplikantów a czasami bez podawania szczegółowych powodów.

Kolejną charakterystyczną cechą studiów w Szkocji jest ich długość. Studia w Szkocji są jednolite i trwają 4 lata, a dla ambitnych i zdolnych przewidziano dłuższą o rok naukę na bardziej zaawansowanym poziomie. Jej zwieńczeniem jest tzw. Scottish MA, którego tradycja sięga XV w. Niestety, tytuł ten nie daje pełnego magisterskiego wykształcenia. Dumni jego posiadacze, chcąc mieć “prawdziwego” magistra, muszą zaliczyć odpowiedni program na poziomie postgraduate.

Aplikantom myślącym o aplikowaniu do Szkocji sugerujemy dodać kilka uczelni angielskich, odpowiadających poziomem oraz miejscem w rankingu, dla zwiększenia swoich szans na studiowanie w Wielkiej Brytanii.

Akademicką wizytówką Wielkiej Brytanii od lat pozostaje Anglia. W poszukiwaniu świetnego wykształcenia, warto jednak udać się dalej na północ. Szkockie uczelnie są coraz bardziej doceniane, w dodatku od Polaków nie pobierają żadnych opłat. To nie tylko znana z filmu Braveheart romantyczna kraina zasnutych mgłą wrzosowisk. Szkocja ma najwięcej w całym Zjednoczonym Królestwie średniowiecznych uniwersytetów, które z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla znanych uczelni angielskich. Do najstarszych, wiekiem ustępujących jedynie Oxfordowi i Cambridge, należą University of St Andrews i University of Glasgow. Razem z uznawanym za najlepszy w Szkocji University of Edinburgh, znajdziemy je w pierwszej dwudziestce uczelni Wielkiej Brytanii oraz pierwszej setce czołowych szkół wyższych na świecie.

UNIWERSYTETY W WALII

Studia w Walii niewiele różnią się od tych angielskich. Czesne za jeden rok akademicki również wynosi £9000, jednak niemal w 58% pokrywane jest przez bezzwrotne stypendium. Aby opłacić pozostałą część, wystarczy aplikować o rządowy kredyt studencki, działający na tych samych warunkach, co w Anglii. Same uczelnie nie należą do najstarszych i najbardziej prestiżowych, za to stawiają na nowoczesność i otwartość o czym świadczy ogromna ilość studentów z całego świata oraz niesamowite warunki do rozwijania siebie jak i swojej kariery. Uniwersytety położone są również w uroczych, często nadmorskich, miastach, co czyni je bardzo atrakcyjnymi ze względu na okolicę, która jest istotną kwestią podczas wybierania wymarzonej szkoły.

UNIWERSYTETY W IRLANDII PÓŁNOCNEJ

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji jakie napłynęły do nas w tym roku i aby upewnić się że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 10 do 15 stycznia przestajemy przyjmować Personal Statements do sprawdzenia od osób, które nie posiadają konta UCAS z naszym buzzword .

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania i uzyskają od nas wcześniejszą akceptacje prze e-mail.

Nasz buzzword i automatyczna możliwość zostania naszym aplikantem zostaną odblokowana 15 stycznia po godzinie 18 czasu brytyjskiego.

Osoby, które nie zdążą w pierwszym terminie wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji na późniejszy termin.
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety