University of Glasgow - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Glasgow

Glasgow, Szkocja

O uczelni

Założony w 1451 roku, University of Glasgow jest drugim najstarszym uniwersytetem w Szkocji. Słynie ze swojej międzynarodowej reputacji oraz doskonałego nauczania. Studenci nie mogą również narzekać na lokalizację – uniwersytet znajduje się w największym szkockim mieście.

Univeristy of Glasgow zapewnia niesamowite perspektywy pracy już podczas trwania studiów. Dodatkowym atutem jest fakt, że uczelnia znajduję się w największym mieście Szkocji, co sprawia, że jest to niezwykle ruchliwe i energiczne miejsce.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85% każde, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 90%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

36-38 pkt. w zależności od kierunku.

The University’s Careers Service chętnie pomaga studentom w odnalezieniu prac różnego typu, a porady i pomoc są darmowe dla każdego ucznia. The Glasgow Careers Alumni Network oferuje również swoim studentom kontakt z osobami, które ukończyły już studia i mogą pomóc w planowaniu ścieżki kariery.

Uniwersytet zapewnia miejsce zamieszkania dla większości pierwszoroczniaków. Ceny za pokój w kilkuosobowym mieszkaniu w akademiku zaczynają się od £89 za tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.gla.ac.uk/studentlife/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może być przydatne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Glasgow, choć nie jest stolicą Szkocji, jest największym miastem w kraju, które nigdy nie śpi. W Glasgow nie sposób się nudzić, gdyż znaleźć można tutaj mnóstwo atrakcji na każdym kroku. Ponadto jest tu wiele wygodnych połączeń do innych szkockich miast, które warto odwiedzić w celach turystycznych. Co więcej, Glasgow jest jednym z trzech brytyjskich miast (obok Londynu i Newcastle), które posiada metro.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=7bGQGjMUjeQ

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐