University of Glasgow

University of Glasgow

O uczelni

Założony w 1451 roku jest drugim najstarszym uniwersytetem w Szkocji. W rankingu najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii zajmuje jedno z czołowych miejsc. Słynie ze swojej międzynarodowej reputacji oraz doskonałego nauczania. Studenci nie mogą również narzekać na lokalizację – uniwersytet znajduje się w największym mieście Szkocji.

Główne zalety

Univeristy of Glasgow plasuje się zawsze wysoko w rankingu światowym top uniwersytetów, ze względu na jakość swojego nauczania. Zapewnia niesamowite perspektywy pracy już podczas trwania studiów. Dodatkowym atutem jest fakt, że uczelnia znajduję się w największym mieście Szkocji, co sprawia, że jest to niezwykle ruchliwe i energiczne miejsce.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Stypendia

University of Glasgow oferuje szereg różnych rodzajów stypendiów dla studentów studiów licencjackich , uzależnionych od kierunku na który się wybieramy. Dostępna jest pomoc finansowa dla utalentowanych osób, które nie mogą pozwolić sobie na rozpoczęcie studiów z powodów finansowych.

http://www.gla.ac.uk/scholarships/

Praca podczas studiów

The University’s Careers Service chętnie pomaga studentom w odnalezieniu prac różnego typu. Porady i pomoc są darmowe dla każdego ucznia. The Glasgow Careers Alumni Network również oferuje studentom kontakt z osobami, które ukończyły już uniwersytet i mogą pomóc w planowaniu ścieżki kariery.

Zakwaterowanie

Uniwersytet zapewnia miejsce zamieszkania dla większości pierwszorocznych. Ceny zaczynają się od £88.62 za tydzień.

http://www.gla.ac.uk/studentlife/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Glasgow to trzecie co do wielkości miasto w Wielkiej Brytanii. Znajduje się tu więcej niż 700 barów, pubów, klubów oraz 7 kin. Miasto z zostało uznane przez UNESCO jako World City of Music. Bardzo często organizowane są festiwale. Można tu znaleźć wiele muzeów i galerii sztuki. Transport jest na wysokim poziomie.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie