Queen Margaret University

Queen Margaret University

Musselburgh, Szkocja

O uczelni

Queen Margaret University został założony w 1875 roku jako Edinburgh School of Cookery dedykowany kobietom i od samego początku udowadnia, że przygotowuje studentów do przyszłej kariery i wpływania pozytywnie na społeczeństwo najlepiej, jak to możliwe. Po ponad 130 latach, uniwersytet został przeniesiony do nowo zbudowanego kampusu w Musselburgh, na wschód od Edynburgu, który w 2008 roku został oficjalnie otwarty przez samą Królową Elżbietę II. Obecnie słynie z kierunków zdrowotnych (w tym sportowych, takich jak rehabilitacja), kreatywnych oraz tych skupionych na zrównoważonym biznesie. Ciekawą anegdotą może być fakt, że od 2017 roku, głową uczelni jest Prue Leith – juror z brytyjskiego programu kulinarnego Bake Off.

Uczelnia oferuje ponad 1000 tzw. study spaces na całym kampusie. Ponadto, znana jest z aktywnego wspierania wszelkiego rodzaju społeczności (w tym LGBT) jak i udzielania wysokiego poziomu wsparcia psychicznego. W tej kwestii warto dodać, że QMU był pierwszym szkockim uniwersytetem, który zatrudnił tzw. “therapet”, czyli labradora. Znaleźć go można w Students’ Union, a jego zadaniem jest obniżanie poziomu stresu u studentów.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to średnia z min. 3 rozszerzeń na poziomie 60%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

26-28 pkt. w zależności od kierunku.

Careers and Employability team na kampusie wspiera studentów w poszukiwaniu pracy nie tylko dorywczej w trakcie studiów, ale tej dla absolwentów czy wolontariatów. Co więcej, oferuje warsztaty z pisania CV, przechodzenia rozmowy kwalifikacyjnej czy skutecznych sposobów szukania pracy.

Uniwersytet w swojej ofercie posiada ok. 800 pokojów w akademikach. Ich koszty wahają się od £113 do £137 tygodniowo i obejmują rachunki za wodę, prąd, ogrzewanie, internet oraz podstawowe ubezpieczenie na wypadek zniszczenia lub kradzieży przedmiotów trzymanych w pokoju.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Musselburgh to niewielkie miasteczko położone w hrabstwie East Lothian na wschód od Edynburgu. Okolica jest bardzo historyczna i urokliwa oraz słynie z pól golfowych i torów wyścigowych.

Do Edynburga można dojechać w zaledwie 8 minut pociągiem, a więc tętniące życiem centrum pełne restauracji, muzeów, typowo szkockich pubów czy innych miejsc, które warto odwiedzić, są na wyciągnięcie ręki każdego studenta Queen Margaret University.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐