University of Strathclyde

Glasgow, Szkocja

O uczelni

Uniwersytet Strathclyde jest uznawany za jedną z wiodących uczelni w dziedzinie technologii i może pochwalić się wieloletnią współpracą z instytucjami publicznymi i prywatnymi w tym sektorze. Co więcej, uniwersytet bierze udział w promocji języka i kultury chińskiej. Ciekawostką jest także fakt, iż uczelnia wspiera aktywizację osób starszych, zachęcając ich do podnoszenia swoich kwalifikacji i poszerzania zainteresowań.

Studenci cenią uczelnię za wsparcie profesorów, wielokulturową społeczność studencką oraz położenie kampusu w centrum miasta, które ma zdecydowanie wiele do zaoferowania.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65-75%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 65%. Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, należy uzyskać min. 60% z angielskiego rozszerzonego.

IB

34-38 pkt. (w zależności od kierunku).

Uniwersytet Strathclyde położony jest w centrum Glasgow, które oferuje szeroki wybór ofert pracy zarówno na pół etatu jak i na cały etat. Osoby, których znajomość języka angielskiego jest biegła mogą spróbować swoich sił także w call-centre. Ponadto, w centrum miasta znajduje się mnóstwo agencji pośrednictwa pracy, które oferują pracę w sektorze przemysłowym w fabrykach i magazynach, w firmach sprzątających a także w kateringu.

Zakwaterowanie zapewnione jest wszystkim studentom pierwszego roku, którzy pochodzą z lokalizacji oddalonych o minimum 25 mil od Glasgow. Większość studentów zakwaterowanie znajduje na kampusie uczelni, pozostali kilka minut od kampusu. Tygodniowy czynsz za pokój we współdzielonym mieszkaniu w akademiku wynosi około £95, a pokój z własną łazienką – ok. £125 za tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.strath.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może być przydatne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Glasgow, choć nie jest stolicą Szkocji, jest największym miastem w kraju, które nigdy nie śpi. W Glasgow nie sposób się nudzić, gdyż znaleźć można tutaj mnóstwo atrakcji na każdym kroku. Ponadto jest tu wiele wygodnych połączeń do innych szkockich miast, które warto odwiedzić w celach turystycznych. Co więcej, Glasgow jest jednym z trzech brytyjskich miast (obok Londynu i Newcastle), które posiada metro.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐