University of Strathclyde

University of Strathclyde

O uczelni

Uczelnia znana jako wspaniała szkoła biznesu, potrójna akredytacja, świetna współpraca z branżą przemysłu, klub integracji studentów międzynarodowych, uniwersytet roku 2012 i przedsiębiorczy uniwersytet roku 2013
Uniwersytet Strathclyde jest uznawany za jedną z wiodących uczelni w dziedzinie technologii i może pochwalić się wieloletnią współpracą z instytucjami publicznymi i prywatnymi w tym sektorze. Uczelnia znana jest ponadto z ogromnych inwestycji w najnowsze technologie, a także z prestiżowej szkoły biznesu. Mocne strony uczelni to przede wszystkim wysoka jakość kształcenia, innowacja w programie nauczania z wykorzystaniem nowych technologii, zdobywanie doświadczenia już w trakcie toku studiów co czyni przyszłych absolwentów atrakcyjnymi na rynku pracy, a także wysoki współczynnik zatrudnienia absolwentów. Co więcej uniwersytet bierze udział w promocji języka i kultury Chińskiej. Ciekawostką jest także fakt, iż uczelnia wspiera aktywizację osób starszych i zachęca ich do podnoszenia swoich kwalifikacji i poszerzania zainteresowań.

Główne zalety

Studenci cenią sobie uczelnią za wysoką jakość kształcenia, wsparcie profesorów i obsługi uczelni, wielokulturową społeczność studencką oraz położenie kampusu w centrum miasta, które ma zdecydowanie wiele do zaoferowania. Plusem jest także same miasto, które nigdy nie śpi. Uniwersytet ma ambitną strategię na rzecz edukacji, koncentruje się na rozwijaniu zdolności do samodzielnego myślenia swoich studentów, krytycznej refleksji na temat doświadczeń i samodzielność. Zachęca swoich studentów do zaangażowania się we wszystkich aspektach procesu kształcenia – od bycia współtwórcami własnego programu nauczania, do reprezentowania poglądów swoich rówieśników w odniesieniu do jakości przebiegu ich nauki.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Istnieje szereg stypendiów oferowanych przez Strathclyde, które możemy znaleźć poprzez specjalną wyszukiwarkę.

http://www.strath.ac.uk/search/scholarships/index.jsp

Praca podczas studiów

Uniwersytet Strathclyde położony jest w centrum Glasgow, które oferuje szeroki wybór ofert pracy zarówno na pół etatu jak i na cały etat. Pracę można łatwo znaleźć w barach, restauracjach, sklepach. Osoby, których znajomość języka angielskiego jest biegła mogą spróbować swoich sił także w call-centre. Ponadto w centrum miasta znajduje się mnóstwo agencji pośrednictwa pracy, które oferują pracę w sektorze przemysłowym w fabrykach i magazynach, w firmach sprzątających, a także w kateringu.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie zapewnione jest wszystkim studentom pierwszego roku, którzy mieszkają ponad 25 mil od centrum miasta. Większość studentów zakwaterowanie znajduje na kampusie uczelni, pozostali kilka minut od kampusu. Tygodniowy czynsz za pokój w współdzielonym mieszkaniu wynosi około 94 funtów, do 125 za pokój z własną łazienką.

http://www.strath.ac.uk/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Glasgow, mimo iż nie jest stolicą, to jest największym miastem Szkocji. Znajduje się tutaj mnóstwo świetnych barów, restauracji, miejsc spotkań z przyjaciółmi. Nie brakuje ciekawych wydarzeń kulturowych, a także zielonych przestrzeni, gdzie można wyrwać się od zgiełku miasta. Dojazd do centrum miasta z lotniska w Paisley bezpośrednim pociągiem lub autobusem zajmuje około 30 minut.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie