Edinburgh Napier University

Edynburg, Szkocja

O uczelni

Edinburgh Napier University to nowoczesna placówka znajdująca się w stolicy Szkocji – Edynburgu. Uczelnia została nazwana na cześć Johna Napier’a – XVI wiecznego matematyka, który przyczynił się do rozwoju działań na logarytmach. Początkowo, uniwersytet skupiał się na kierunkach technicznych, jednak dzisiaj poza nimi oferuje również szeroki wachlarz kierunków biznesowych, artystycznych czy przyrodniczych i zdrowotnych.

Uczelnia posiada nowoczesne kampusy, jak na przykład Merchiston, przeznaczony dla studentów inżynierii i oferujący dostęp do specjalistycznego sprzętu, czy też Craiglockhart Campus – przeznaczony dla studentów biznesu.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 60-75% (w zależności od kierunku). Aby uniknąć zdawania egzaminu językowego typu IELTS, wystarczy uzyskać min. 75% z angielskiego rozszerzonego.

IB

26-29 pkt. w zależności od kierunku.

Edynburg jest dużym miastem z dużą liczbą restauracji czy sklepów, gdzie można znaleźć pracę part-time w trakcie studiów. W procesie aplikacji pomoże Careers Team na terenie kampusu.

Edinburgh Napier oferuje zakwaterowanie w akademiku w bliskiej odległości od kampusów, ceny zaczynają się od £120 tygodniowo. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.napier.ac.uk/study-with-us/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Edynburg jest jedną z 32 jednostek administracyjnych Szkocji a także od 1437 roku, stolicą kraju i siedzibą szkockiego parlamentu. Miasto otoczone jest przez Morze Północne oraz góry. Posiada równieżwiele zabytków, muzeów i urokliwych zakątków, które warto zobaczyć na własne oczy.

Klimat niestety sprawia, że rzadko kiedy wychodzi się z domu bez parasola lub cieplejszych ubrań.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐