University of South Wales

University of South Wales

Pontypridd, Newport & Cardiff, Walia

O uczelni

Uniwersytet Południowej Walii powstał w 2013 roku z połączenia University of Glamorgan oraz University of Wales i w ciągu zaledwie kilku lat stał się jednym z największych uniwersytetów na Wyspach, szkoląc aż 30 tysięcy studentów. Obecnie, placówka podzielona jest na 4 wydziały: nauk przyrodniczych i edukacji; sektorów kreatywnych; inżynierii, informatyki i nauk ścisłych oraz biznesu i nauk społecznych, które znaleźć można w 3 różnych lokalizacjach: Pontypridd, Newport i Cardiff.

95% absolwentów uczelni znajduje pracę w zawodzie lub kontynuuje studia na dalszych poziomach w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu tych na USW. Przedmioty na oferowanych przez uczelnię kierunkach wykładane są po konsultacjach z firmami i profesjonalnymi organizacjami zewnętrznymi, aby studenci uczyli się wszystkiego tego, co liczy się w późniejszym zawodzie.

POLSKA MATURA
Uniwersytet wymaga zdania 2 rozszerzeń na min. 55%, a w tym angielskiego rozszerzonego na min. 70% (lub egzamin językowy typu IELTS).

IB

29 pkt.

Obecnie uczelnia nie oferuje żadnych stypendiów dla osób z UE.

Uczelnia oferuje wsparcie w poszukaniu pracy nie tylko swoim obecnym studentom ale i absolwentom.

Pokoje w akademikach na kampusie w Pontypridd kosztują £95-£170 tygodniowo (w zależności od standardu). Cardiff jest droższy, gdyż koszt siedmiodniowego pobytu w uczelnianym akademiku waha się w granicach £121-£136. Z kolei w Newport, pokój w studenckiej wiosce wynosi równo £96 tygodniowo. Szczegóły tutaj: https://www.southwales.ac.uk/student-life/accommodation/options/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Pontypridd, nazywane przez miejscowych “Ponty”, to miasteczko zlokalizowane wgłąb kraju niecałe 20 km od Cardiff. Mimo tego, że nie ma dostępu do morza, jego klimat jest niepowtarzalny. Newport, w którym znajduje się drugi kampus uczelni, położony jest z kolei u ujścia rzeki Usk i plasuje się w czołówce największych walijskich miast. Na południowy-zachód od niego, znajduje się stolica kraju, w której uczą się studenci trzeciego kampusu University of South Wales i którzy jako jedyni mogą na co dzień obcować ze wszystkimi atrakcjami oferowanymi przez tę metropolię.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐