Studia licencjackie w UK - krok po kroku - rekrutacja i przeprowadzka | Smart Prospects

Kompletny poradnik aplikanta

na studia licencjackie w UK

Studia licencjackie w UK to niezastąpiona możliwość nabycia umiejętności praktycznych, jak i okazja do posługiwania się językiem angielskim w naturalnych warunkach.

Główne wątpliwości, podczas rozważania studiów w Wielkiej Brytanii, to język, progi przyjęć oraz koszta. Dobre wieści są takie, że jeśli znasz język angielski na poziomie B2 i posiadasz status pre-settled w UK, to nie musisz się martwić o żadną z tych kwestii. Jesteś gotowy/a, aby podjąć studia w brytyjskim systemie edukacji wyższej i zapewnić sobie odpowiednią ścieżkę kariery.

Rozpocznij aplikację

1. Poznaj podstawowe informacje

Dowiedz się wszystkiego o studiach licencjackich, roku zerowym, różnicach między studiami w UK a w Polsce oraz terminach rekrutacji.

2. Przygotuj się finansowo

Sprawdź, ile kosztują studia w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego o dostępnym finansowaniu zarówno czesnego jak i utrzymania.

3. Sprawdź kierunki i wybierz jeden

Zapoznaj się z najpopularniejszymi kierunkami dostępnymi na brytyjskich uczelniach, m.in. prawo, kierunki przyrodnicze, architektura i wybierz jeden.

4. Sprawdź i wybierz uniwersytety

Poznaj brytyjskie uniwersytety. Dowiedz się jak najwięcej o nich a także o tym, jak je odpowiednio i strategicznie wybrać i wreszcie – podejmij ostateczny wybór maksymalnie 5 różnych uczelni.

5. Załóż i uzupełnij konto UCAS

Sprawdź na czym polega aplikacja na brytyjskie uczelnie przez platformę UCAS i przejdź przez nią z naszą szczegółową instrukcją krok po kroku, aby zapewnić sobie sukces!

6. Napisz Personal Statement

Dowiedz się, czym jest personal statement, dlaczego jest tak istotny podczas aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii, jak go napisać i na jakie wsparcie z naszej strony w tej kwestii możesz liczyć.

7. Zdobądź list referencyjny

Sprawdź czym jest list referencyjny niezbędny podczas aplikacji na studia w UK, kto powinien Ci go napisać oraz co powinno się w nim znajdować.

8. Opłać i wyślij podanie UCAS

Dowiedz się jak opłacić konto UCAS, aby przekazać swoje podanie do uniwersytetów, ile Cię to wyniesie i co dalej będzie się działo z Twoją aplikacją.

9. Sprawdź w jaki sposób…

…brytyjskie uczelnie będą rozpatrywać Twoje podanie i jak długo musisz czekać na ostateczną decyzję uniwersytetu z ofertą lub odrzuceniem.

A po wysłaniu podania…

10. Czekaj na oferty i wybierz dwie

Po wysłaniu podania, należy poczekać na oferty (odpowiedzi) od wszystkich uczelni. Następnie, trzeba wybrać tylko dwie. Sprawdź dlaczego, w jaki sposób i kiedy musisz to zrobić, aby zabezpieczyć swoje miejsce.

11. Złóż podanie o finansowanie

Bez względu na to, czy masz pewność, że wyjedziesz na studia czy zwyczajnie się wahasz – wypełnij podanie o kredyt na czas, aby uniknąć opóźnień. W razie rezygnacji, bez problemu można anulować kredyt.

12. Zdaj egzamin językowy

Jeżeli uczelnie, na które zaaplikowałeś/aś, wymagają od Ciebie egzaminu językowego typu IELTS, sprawdź kiedy i gdzie go zdać oraz jak najlepiej się do niego przygotować, aby uzyskać pożądany wynik.

Otrzymaj wsparcie premium

Sprawdź na czym polega nasze wsparcie

Jak w 3 słowach opisać pomoc naszej organizacji? BEZPŁATNA, EKSPRESOWA, NIEZAPOMNIANA! Dowiedz się dlaczego oraz czego możesz oczekiwać na wszystkich etapach aplikacji.

Dołącz do największej społeczności!

Dołącz do naszych kilkudziesięciu grup na FB, gdzie znajdziesz setki osób, które interesują te same brytyjskie miasta i uczelnie, kierunki studiów a także sprawy jak IELTS, mieszkanie, czy praca.

Otrzymaj interaktywne szablony

Sprawdź jak wyglądają nasze 2 interaktywne szablony: jeden do personal statement a drugi do referencji od nauczyciela/pracodawcy. Przekonaj się jak przydatne mogą być oraz jak je odebrać.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐