Cardiff University

Cardiff, Walia

O uczelni

Uniwersytet Cardiff jest jednym z wiodących na świecie. Położony w malowniczej i pełnej przyrody południowej Walii, łączy w sobie miejską architekturę, nadbrzeżne usytuowanie oraz klimatyczne bary i restauracje. Uczelnia jest bardzo przyszłościowa i posiada wspaniałą reputację, co zawdzięcza swojemu wysokiemu poziomowi nauczania oraz pracom badawczym. Kształci ponad 30 tysięcy studentów, z czego nie mniej niż 6600 pochodzi ze 100 różnych krajów spoza Wielkiej Brytanii. Tak duża liczba obcokrajowców pozwala stworzyć tętniącą życiem, międzynarodową społeczność.

Cardiff University jest przyszłościową uczelnią położoną w nowoczesnym mieście. Posiada doskonałą reputację oraz pomaga w znalezieniu dorywczej pracy dostosowanej do godzin zajęć setkom swoich studentów. Słynie przede wszystkim z psychologii, prawa oraz magisterskich studiów menedżerskich (MBA).

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga zwykle min. 85% z trzech rozszerzonych przedmiotów maturalnych na dany kierunek. Dodatkowo, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
32-34 pkt.

Cardiff oferuje swoim studentom stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz specjalne osiągnięcia. Każde z nich wynosi £3000. Aplikant oczekujący na przyjęcie do Cardiff, nie musi ubiegać się o stypendium, gdyż w trakcie rekrutacji, wyniki są oceniane i wtedy uczelnia decyduje o przyznaniu stypendium. Więcej szczegółów tutaj: http://www.cardiff.ac.uk/for/prospective/undergraduate/funding/scholarships.html.

Miejsce w jednym z 5300 jednoosobowych pokoi jest zagwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku aplikujących przez UCAS. Ceny za pokój wynoszą od £82 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

W trakcie studiów na Cardiff można pracować dorywczo zarówno na kampusie jak i poza nim.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet zlokalizowany jest w Cardiff, stolicy Walii, które jest niezwykle przyjazne. Słynie ze swojego spektakularnego zamku, uroczej zatoki między miastem a Penarth, czy wielu muzeów i wydarzeń kulturowych. Jest więc idealnym miejscem dla studenta, bez względu na jego upodobania – w końcu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Miasto posiada również własne lotnisko, do którego podróż z centrum trwa ok. 40 minut komunikacją miejską.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Rozmowa kwalifikacyjna o pracę na studiach w Anglii

Sprawdź jak przygotować się na interview o pracę w UK i czego się podczas niej spodziewać, aby zapewnić sobie sukces mimo braku doświadczenia.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.