University of Dundee

University of Dundee

O uczelni


Uczelnia w Dundee słynna jest ze swoich badań w dziedzinie medycyny i nauk o życiu. Dostaje ona zatem wiele grantów na badania nad nowymi  narzędziami medycznymi  czy chociażby na odkrycie nowych metod walki z Alzheimerem. Słynny jest też wydział projektowania i sztuki. Uniwersytet prowadzi też akcje mające na celu pokazania, że design jest kluczowy w przemyśle co otwiera jego absolwentom drzwi do wielu  gałęzi przemysłu.

Główne zalety

Uczelnia dzięki swym badaniom zyskała prestiż w świecie medycyny jak i biotechnologii czy komunikacji. Jest też prestiżowym ośrodkiem szkoleniowym dla psychologów, którzy są bardzo cenieni przez późniejszych pracodawców. To wszystko sprawia iż uniwersytet ten jest doskonałym startem kariery naukowej.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

W związku z faktem iż jest to szkocka uczelnia studenci z Unii Europejskiej mogą ubiegać się o opłacenie czesnego przez rząd. Poza wieloma stypendiami za wyniki w nauce przyznawane są nawet stypendia nazwane “odkryj Dundee”, które otrzymuje większość składających o nie studentów.

Więcej informacji dostępne jest pod adresem: http://www.dundee.ac.uk/study/ug/scholarships-fees/ruk-scholarships/

Praca podczas studiów

Uniwersytet posiada organizację, która informuje studentów o ofertach pracy dostępnych na pół etatu. Istnieje też organizacja studencka (DUSA), która zatrudnia wielu studentów. Znalezieniu pracy sprzyja także położenie uniwersytetu w centrum miasta.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie jest gwarantowane dla wszystkich aplikujących na studia przed połową lipca. Ceny wynoszą od 110,32£ do 124,74£ tygodniowo.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Dzięki swojemu położeniu Dundee jest najsłoneczniejszym miastem w Szkocji. Samo miasto jest na tyle duże, by być interesującym, a jednocześnie wystarczająco zorganizowanym by można było czuć się w nim komfortowo. Samo Dundee jest niewiele mniejsze od Glasgow. Posiada dużo terenów zielonych jak i piękną linię brzegową. Dzięki temu, że uniwersytet znajduje się w centrum miasta tętni ono życiem studenckim i nocnym.

https://www.youtube.com/watch?v=LvyilRG0b0I


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie