University of Dundee

Dundee, Szkocja

O uczelni

Uczelnia w Dundee słynie jest ze swoich badań w dziedzinie medycyny i nauk o życiu. Dostaje ona zatem wiele grantów na badania nad nowymi narzędziami medycznymi czy chociażby na odkrycie nowych metod walki z Alzheimerem. Słynny jest też wydział projektowania i sztuki. Uniwersytet prowadzi także akcje mające na celu pokazanie, że design jest kluczowy w przemyśle, co otwiera jego absolwentom drzwi do wielu gałęzi przemysłu.

Uczelnia dzięki swym badaniom zyskała prestiż w świecie medycyny jak i biotechnologii czy komunikacji. Jest też prestiżowym ośrodkiem szkoleniowym dla psychologów, którzy są bardzo cenieni przez późniejszych pracodawców. To wszystko sprawia, iż uniwersytet ten jest doskonałym startem kariery naukowej.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Uniwersytet posiada organizację, która informuje studentów o ofertach pracy dostępnych na pół etatu. Istnieje też inna organizacja studencka (DUSA), która daje uczniom pracę. Ponadto, w trakcie studiów można pracować dorywczo również poza kampusem.

Zakwaterowanie jest gwarantowane dla wszystkich aplikujących na pierwsz rok studiów przed połową lipca. Ceny wynoszą od £110 do £125 tygodniowo.

Informatory

Lokalizacja:

Dzięki swojemu położeniu, Dundee jest najbardziej słonecznym miastem w Szkocji. Co więcej, jest na tyle duże, by być interesującym, a jednocześnie wystarczająco zorganizowanym pod względem transportu czy atrakcji. Miasto jest niewiele mniejsze od Glasgow; posiada dużo terenów zielonych jak i piękną linię brzegową.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Rekrutacja i przeprowadzka na studia licencjackie w UK – krok po kroku

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

10 rzeczy, które ułatwią Ci przeprowadzkę na studia do Wielkiej Brytanii

Stresujesz się wyjazdem na studia? Czujesz się kompletnie nieprzygotowany do zmiany miejsca i otocze
Czytaj więcej

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.