University of Dundee - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Dundee

Dundee, Szkocja

O uczelni

Uczelnia w Dundee słynie ze swoich badań w dziedzinie medycyny i nauk o życiu. Dostaje ona zatem wiele grantów na badania nad nowymi narzędziami medycznymi czy na odkrycie nowych metod walki z Alzheimerem. Słynny jest też wydział projektowania i sztuki. Uniwersytet prowadzi także akcje mające na celu pokazanie, że design jest kluczowy w przemyśle, co otwiera jego absolwentom drzwi do wielu gałęzi przemysłu.

Uczelnia dzięki swym badaniom zyskała prestiż w świecie medycyny jak i biotechnologii i komunikacji. Jest też prestiżowym ośrodkiem szkoleniowym dla psychologów, którzy są bardzo cenieni przez późniejszych pracodawców. To wszystko sprawia, iż uniwersytet ten jest doskonałym startem kariery naukowej.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to średnia z min. 3 rozszerzeń pisanych przez kandydata na poziomie 70-90%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

30-34 pkt. (w zależności od kierunku).

Uniwersytet posiada organizację, która informuje studentów o ofertach pracy dostępnych na pół etatu. Istnieje też inna organizacja studencka (DUSA), która daje uczniom pracę na kampusie.

Zakwaterowanie jest gwarantowane dla wszystkich aplikujących na pierwszy rok studiów przed połową lipca. Ceny wynoszą od £110 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Dzięki swojemu położeniu, Dundee jest najbardziej słonecznym miastem w Szkocji. Co więcej, jest na tyle duże, by być interesującym, a jednocześnie wystarczająco zorganizowanym pod względem transportu czy atrakcji. Miasto jest niewiele mniejsze od Glasgow; posiada dużo terenów zielonych jak i piękną linię brzegową.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐