University of Edinburgh

University of Edinburgh

O uczelni

Uczelnia została założona w 1582 roku i do dziś jest bardzo ceniona nie tylko w kraju, lecz również na całym świecie. Od lat trzyma miejsce w 20, w rankingu światowych uniwersytetów. Sam Edynburg jest tętniącym życiem miastem, co może powodować ogromne zróżnicowanie kultur na uniwersytecie. Budynki jednej z najlepszych szkół w UK rozrzucone są po całym mieście, warto wspomnieć, że większość jest zabytkowa. Dodatkowo sama uczelnia zapewnia 17 bibliotek, każda o różnym obszarze tematycznym jak i dziesiątki różnych klubów sportowych,w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Główne zalety

Jedna z najlepszych uczelni na świecie, niesamowici ludzie, przepiękne miasto. University of Edinburgh plasuje się zawsze wysoko w rankingach, oferując tym samym niesamowite perspektywy rozwoju. Edynburg posiada silną reputację kierunków tj. medycyna i nauka, jest domem wielu odkryć i wynalazków , takich jak środek znieczulający , penicylina i telefon. Uniwersytet posiada również najstarszy departament literatury angielskiej w Wielkiej Brytanii. Atrakcyjna dla studentów jest również lokalizacja oraz fakt, że miasto jest pełne zieleni i świetnych ludzi.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Stypendia

Jako obywatel Unii Europejskiej masz prawo do darmowej nauki na terenie Szkocji, a więc również w University of Edinburgh. Lecz uprzednio musisz aplikować o czesne do Students Award Agency for Scotland.

http://www.ed.ac.uk/student-funding/

Praca podczas studiów

Uniwersytet poleca stronę MyCareersHub oraz Looking for Job. Dodatkowo na 3 piętrze głównej biblioteki znajduje się ”Careers Service” który pomoga studentom w znalezieniu pracy w Edynburgu.

Zakwaterowanie

Uczelnia posiada szeroki wybór jeśli chodzi o kwestię zakwaterowania. Pokoje razem z wyżywieniem będą nas kosztowały od 130 do 190 funtów za tydzień, w zależności czy wybierzemy mieszkanie z prywatną/wspólną łazienką, jak i dwu/jednoosobowy. Jeśli wybierzemy opcję z własnym wyżywieniem ceny będą oscylowały w granicach 60 do 120 funtów.

http://www.accom.ed.ac.uk/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Edynburg jest miastem otoczonym przez Morze Północne, a pośrodku znajdują się góry między innymi najsławniejsza pod względem turystycznym Arthur’s Seat.Przy pierwszym zetknięciu z Edynburgiem, ogromne wrażenie robi stara architektura i bogactwo kamienic w centrum miasta. Historyczna stolica Szkocji przez cały rok zachęca turystów organizując liczne festiwale teatralne i muzyczne. Warto wspomnieć o dużej ilości zieleni, która można spotkać w Edynburgu.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie