University of Edinburgh - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Edinburgh

Edynburg, Szkocja

O uczelni

Uczelnia została założona w 1582 roku i po dziś dzień jest bardzo ceniona nie tylko w kraju, lecz również na całym świecie. Zapewnia 17 bibliotek, każda o różnym obszarze tematycznym jak i dziesiątki różnych klubów sportowych, w których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Sam Edynburg jest tętniącym życiem miastem, co może powodować ogromne zróżnicowanie kultur na uniwersytecie. Budynki jednej z najlepszych szkół w UK rozrzucone są po całym mieście – warto wspomnieć, że większość jest zabytkowa.

University of Edinburgh posiada silną reputację kierunków takich, jak medycyna i przyrodnicze Jest domem wielu odkryć i wynalazków typu środek znieczulający, penicylina i telefon. Uniwersytet posiada również najstarszy departament literatury angielskiej w Wielkiej Brytanii.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza dla polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 80-85% ze wszystkich matur pisanych przez kandydata, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

39-43 pkt. (w zależności od kierunku).

Uniwersytet poleca stronę MyCareersHub oraz Looking for Job. Dodatkowo, na 3. piętrze głównej biblioteki znajduje się Careers Service, który pomoga studentom w znalezieniu pracy dorywczej w Edynburgu.

Uczelnia posiada szeroki wybór jeśli chodzi o kwestię zakwaterowania. Pokoje razem z wyżywieniem będą nas kosztowały od £130 do £190 za tydzień, w zależności czy wybierzemy mieszkanie z prywatną/wspólną łazienką, jak i dwu/jednoosobowy. Jeśli wybierzemy opcję z własnym wyżywieniem ceny będą oscylowały w granicach £60 do £120.
http://www.accom.ed.ac.uk/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Edynburg jest miastem otoczonym przez Morze Północne, a pośrodku znajdują się góry, między innymi najsławniejsza pod względem turystycznym Arthur’s Seat. Przy pierwszym zetknięciu z Edynburgiem, ogromne wrażenie robi stara architektura i bogactwo kamienic w centrum miasta. Historyczna stolica Szkocji przez cały rok zachęca turystów organizując liczne festiwale teatralne i muzyczne. Warto wspomnieć o dużej ilości zieleni, którą można spotkać w Edynburgu.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐