University of the West of Scotland

University of the West of Scotland

Paisley, Hamilton, Ayr & Dumfries, Szkocja

O uczelni

UWS to jeden z najmłodszych i najnowocześniejszych szkockich uniwersytetów, który podzielony został na 4 kampusy zlokalizowane w południowej i południowo-zachodniej Szkocji. Jego początki sięgają roku 2007, w którym to University of Paisley oraz Bell College połączyły się, by stworzyć jedną wielką placówkę oferującą edukację wyższą.

Uczelnia słynie z finansów, rachunkowości i informatyki. Może poszczycić się współpracą z wieloma firmami, dzięki czemu studenci z łatwością znajdują staże podczas studiów czy pracę tuż po ich zakończeniu.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%. Należy również zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

24 pkt.

UWS Careers and Employability Service oferuje wsparcie w poszukiwaniu pracy wakacyjnej oraz dorywczej w trakcie studiów. Ponadto, na ich stronie internetowej nieustannie aktualizowane są wolne miejsca w firmach oferujących pracę dla absolwentów, staże, wolontariaty oraz pracę dorywczą. Wsparcie zespołu dostępne jest również przez 2 lata po ukończeniu studiów.

Dla przykładu, główny kampus w Paisley oferuje pokoje za £93-£157 tygodniowo w zależności od standardu i tego, czy mają swoją łazienkę czy tę współdzieloną z innymi studentami. Koszt tygodniowy za pokój na wydziale Ayr waha się w granicach £109-£157 tygodniowo. Hamilton może pochwalić się za to najtańszymi pokojami, bo cena za tydzień zaczyna się już od £85.
Akademik na kampusie w Dumfries podlega pod University of Glasgow i aktualne ceny warto sprawdzać na ich stronie.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może być przydatne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet oferuje zajęcia w 4 różnych kampusach. Pierwszy i w zasadzie główny, znajduje się w Paisley, około 7 mil od centrum Glasgow i 2 mile od lotniska, dzięki czemu jest świetnie skomunikowany nie tylko z największym miastem Szkocji, ale i z innymi krajami.

Kampus Lanarkshire w Hamilton również może pochwalić się bliskością z Glasgow, bo już w 15 minut jazdy pociągiem studenci dojeżdżają do centrum tętniącego życiem miasta.

Ayr Campus z kolei znajduje się na zachodnim wybrzeżu kraju z dostępem do urokliwych plaż. Podróż do Glasgow trwa od godziny do półtora godziny, w zależności od tego, czy wybierzesz pociąg czy autobus.

Dumfries Campus za to zlokalizowany jest aż od 2 do 3 godzin jazdy pociągiem i autobusem do Glasgow. Nie mniej jednak, okoliczne widoki i architektura rekompensują wszystko.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐