Abertay University

Abertay University

Dundee, Szkocja

O uczelni

Abertay University to inowacyjna uczelnia znajdująca się w mieście Dundee we wschodniej Szkocji. Uczelnia pierwotnie zaczęła działać w 1888 roku jako Dundee Institue of Technology. Obecnie, Abertay University może pochwalić się faktem, że jako pierwsza uczelnia na świecie zaczęła oferować kierunki takie, jak Computer Games w 1997 roku czy też Ethical Hacking w 2006 roku, tym samym wyznaczając trendy innym uniwersytetom w kwestii oferty kierunków komputerowych.

Uczelnia  jest relatywnie mała, ponieważ w jej murach uczy się tylko 5 tysięcy studentów (dla porównania, większość uniwersytetów mieści przynajmniej kilkanaście tysięcy osób). Warto docenić nowoczesny kampus, w którym znajdują się innowacyjne pracownie takie, jak GameLab, gdzie studenci mają dostęp do profesjonalnego sprzętu stworzonego do programowania gier, czy też White Space, który spełnia rolę „inkubatora kreatywności”.

UWAGA!
Jak sama uczelnia przyznaje, poniższe wymagania dla obu matur (zwłaszcza polskiej) to sugerowane minimum, którego spełnienie nie gwarantuje nawet otrzymania oferty ze względu na to, że dla osób z UE jest ograniczona liczba miejsc narzucona przez szkocki rząd.

POLSKA MATURA

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60-70%, w tym co najmniej 2 rozszerzenia, każde na co najmniej 60-70% (w zależności od kierunku). Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

28 pkt.

Abertay University posiada Careers Service, który pomaga studentom w aplikowaniu o pracę part-time, wolontariaty lub staże. Szczegóły tutaj: https://www.abertay.ac.uk/life/careers-service/. Można również samodzielnie aplikować do pracy poza kampusem.

Uczelnia zapewnia pierwszoroczniakom pokoje w akademikach w okolicy kampusów. Ceny za pokój w kilkuosobowym mieszkaniu zaczynają się od £110. Więcej informacji tutaj: https://www.abertay.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe regularne wsparcie finansowane (np. ze strony rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Niestety, Szkocja (w której znajduje się ta uczelnia) jest jedynym krajem w Wielkiej Brytanii, w którym nie otrzymasz rządowego wsparcia na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Dzięki swojemu położeniu, Dundee jest najbardziej słonecznym miastem w Szkocji. Co więcej, jest na tyle duże, by być interesującym, a jednocześnie wystarczająco zorganizowanym pod względem transportu czy atrakcji. Miasto jest niewiele mniejsze od Glasgow; posiada dużo terenów zielonych jak i piękną linię brzegową.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐